Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan dolgozik ez a kutya?

Hogyan dolgozik ez a kutya?

Figyelt kérdés

[link]


Aki ért a kutyákhoz vagy tett már ilyen vizsgát, mit gondol a hovi munkájáról?



2018. jan. 21. 18:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
60%

Megint a szolga lelkű Német Juhász.... egyszerűen nem értem. Csak az mond ilyet aki nem ismeri a fajtát. Láttál már komoly munkaversenyen NJ-t? Mert szerintem nem. Úgy csóválják a farkukat mintha az életük múlna rajta, nekik ez az életük. És ők legalább vannak olyan kemények, hogy az éles szituációban is magabiztosan reagáljanak. Nem véletlenül nincs a videóban lévő fajtából túl sok szolgálatban, sem világversenyeken.

Félreértés ne essék, mert jól dolgozik a kutya, rendben van, annak ellenőre, hogy lenne még mit fejlődni, de egyértelműen látszik hogy hiányzik belőle az a tűz az kis plusz ami miatt világversenyen nem állná meg a helyét. Szuper teljesítmény és büszke lehet, mert sikeres vizsgaanyag amit bemutat, de azért ne keverjük össze egy jól képzett munkavonalas Német Juhásszal, vagy Malival, nem egy súlycsoport.

2018. jan. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

persze, de az a plusz, az a szolgaság szerintem, hogy mindennel fejjel megyek neki. a hovawart mindig is önálló munkakutya volt, aki őrzött, fejetlenül sosem megy bele akciókba, csak ha értelmét látja, számos ilyen fajta van.

és imádom a német juhászkutyám egyel felnőttem, másikkal pedig rengeteget voltam, szóval van tapasztalatom vele, persze nem vagyok szakértője.

a másik, meg, hogy egyik kutyát erre, másikat arra tenyésztették. valakinek ez kell, valakinek az. például nekem egy kutya mondjuk 30-40 cm marmagasságnál kezdődik, bár megértem, hogy aki törpekutyát tart, ő is megtalálja benne a boldogságot.

2018. jan. 22. 22:16
 13/27 anonim ***** válasza:
39%

12-esnek abszolút igaza van!!


11-es! A mali és a németjuhász kizárólag azért dolgozik úgy a világversenyen mert szolgalelkű... az okoz neki örömöt hogy a parancsnak engedelmeskedhet... ez persze egy világversenyen előny, egy tömegoszlatásnál előny, de van ahol hátrány ez a túl szolgaiság.


Ez a kutya még nagyon-nagyon kölyök. Élvezi az egészet, hülyül. A rágás nekem sem tetszik.

De mindennek alapja a játék! Játékosan tanul a kutya, pont ez a jó, hogy nem eszetlenül agresszív hanem játszik...


Viador kutyák is játékkal kezdik, az alomban pár hetesen 5-6 hetesen már birkoznak egymással játékosan, gyakorolják hogy hogyan lehet a másik kutyát leteperni a földre.


Munkakutya ugyan ez! Gyakorolja hogy hogyan lehet embert megfogni, tömeget feloszlatni. Ennek játékos gyakorlásnak kell lenni és éles helyzetben ezek a begyakorolt rutinszerű mozdulatok sokkal-sokkal gyorsabban ha már a kutya ezeket játékosan begyakorolta.


79%-ostól kérdezném, hogy miért fontos hogy telit fogjon? A látványon meg az őrző-védő versenyeken kívül?


Ezeket a kutyákat ÉLES helyzetekre, tömegoszlatásokra csináljuk, nem azért hogy világ életében csak a francia bundát meg a csibész kart fogja kutyás bemutatókon.


Ha a kutya csak a farkasfogát beleereszti a tömegben egy ellenálló személybe már olyan fájdalma és sérülése lesz hogy a rendőrök pillanatok alatt le tudják teperni és elfogni. Nem az a lényeg hogy a kutya szétszaggassa az embert, hanem hogy segítse a rendőrök munkáját.

Például ezért nem válthat fogást a kutya. Mert ha fogást váltana 3-4 sebet is okozna amibe akár bele is lehet halni. Ha a kutya csak 1 helyen harap meg és ott bele ragad az emberbe akkor bár az is durva sérüléssel jár de 1 fogásba azért nem szoktak belehalni. De gondolj bele hogy ha nem egy 30-40 kilós kutyával oszlatnak hanem pl. 50 kilós Rotival vagy a személyes kedvencemmel ami sajnos elég népszerűtlen de azért otthon gyakran alkalmazzák egy 60-80 kilós Moszkvaival oszlatnak és az a kutya beléd harap hát ezek a kutyák kb. úgy bánnak az emberrel mint ha rongy lenne annyival erősebbek. Egy 50 kiló feletti kutya, egy roti vagy moszkvai már úgy földhöz vág hogy hónapokig nem jössz helyre! Nem ez a cél, hanem a tömeg feloszlatása, a deviáns egyének előállítása és a helyszín biztonságossá tétele!


Tehát a kérdésem az lenne a 79%-oshoz hogy miért fontos hogy a kutya telit fogjon éles helyzetben, munka közben?

2018. jan. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

ma 07:32

A nyugodt, teli fogás az IPO elvárása. Mivel a videón IPO vizsgát látunk, így ahhoz viszonyítható a kutya munkája.

Egyébként már vannak fajták, ahol nem az IPO a vézen értékmérője. Hiszen annak gyakorlatait igen jól meg lehet tanítani a kutyának, ha alkalmas rá.

A VB-n résztvevő kutyák között bőven van olyan, amelyik valós, éles helyzetben nem igazán működne.

Ahol tömegoszlatásra, valós munkára megmérnek kutyákat, az nem az IPO vizsga.

2018. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol teli fogást várnak el! De ringben, knpv-n előre dolgozoást preferálnak, IPO-ban hátra dolgozás várnak el. De a videóban látható minőség sehol sem elfogadott! Ez stresszre, wesen gondra utal. Mint mondtam, ha nagyobb terhelést kapna ez a kutya, elmenekülne.


A kézbentarthatósági részek minősége pedig csak a kiképzésen múlik. Azt egy tacskónak is meg lehetne tanítani tökéletesen. Ez a gazda hiányossága.


Az pedig biztos, hogy nem kölyök kutya. Esélyesen minimuk 3-5 éves már.

2018. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
47%

Azt értem, hogy ezt várják el, csak nem ez volt a kérdésem, hanem az, hogy funkcióra miért jó, funkcióban, használhatóságban van-e jelentősége?


Az IPO dolgokkal nem vagyok tisztában de akkor ennek az IPO vizsgának megint mi a funkciója, ha a kutyák többsége akik ezt a vizsgát teljesítik éles helyzetben nem működnének? Ez is egy sikeres vizsga de mint mondjátok tömegben, éles helyzetben, üvöltöző emberek, huligánok között valószínű nem működne, összeomlana.


Akkor az IPO meg a VB is csak egy cirkusz a népnek? Egy látványosság, de a kutya használhatóságát tekintve semmi funkciója? Semmit nem lehet belőle igazán leszűrni?


Azt gondolom akármelyik fajtáról is beszélünk a kutya dolgozni született. Ezek a kutyák, az örző-védő munkakutyák dolgozni születtek, hogy legyen funkciójuk, legyen értelme az életüknek ahhoz az kell hogy arra használják őket amire valók nem pedig hogy cirkuszt meg showt adjanak a népnek és igazából munkára ne legyenek jók csak ilyen-olyan vizsgákra meg versenyekre ahol a francia bundát meg csibészkart szépen fogásban tartják de éles helyzetben összeomlanak.

2018. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó, ez a kutya IPO-ra sem alkalmas. Vizsga szinten még értékelhető, de az IPO nem a vizsgaszintről szól, ahogy egy sportág sem.

Egyébként meg a versenysportok és a használhatóság közt nyilván van különbség, de nem igaz, hogy egy jó IPO-s kutya nem lenne alkalmas szolgálati kutyának. Igen, a csúcsra járatják az idegrendszerre és ösztönökre tenyésztést, de ettől még vagy pont emiatt egy jó kutya jó mindenhova. Ahogy van is erre sok példa. Csak hogy lásd: egy tipikus munka nj tenyészetben a jó kutyák mennek IPO-ra, a gyengébbek nepper és szolgálati kutyának.


Az IPO a legkeményebb, legtöbb belefektetett energiát igénylő kutyás munka, így nyilván az már magában nagy dolog, ha valaki képes az IPO III-at letenni. És a versenynek pont az a lényege, hogy mindenki indulhat. Tenyészértéket igazából nem itt vagy nem csak itt kellene mérni.

2018. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
20%

Az én fajtámnál is így van sajnos... hogy amelyik jó kutya abból lesz cirkuszi kutya amelyik meg gyengébb abból lesz munkakutya..


Pont fordítva kéne!

A JÓ kutyákkal kéne tömegezni és az ott be nem váló kutyákkal kéne menni cirkuszba csibészkart fogatni meg engedelmességizni... pont fordítva csinálják a tenyésztők... teljesen szar ez a tenyésztői szemlélet...

2018. jan. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Pedig nagyon is jól csinálják a tenyésztők! Mert a nepper meg szolgálati kutyák elvesznek, eltűnnek. Képletesen és szó szerint is. Ezek a kutyák fogyóeszközök gyakran. Eladják őket, leselejtezik, nem vonják be őket tenyésztésbe, legfeljebb mix, tk nélküli almok jönnek le. És oda nem kell kiemelkedő teljesítmény! Munka nj vagy mali szinten átlagosan jó idegrendszer és ösztönök kellenek. Akkor miért is oda kellene vinni a jó kutyákat? Gondolkozz már!
2018. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
47%

Megfordítanám a kérdést!

Annak hogy a kutya cirkuszi mutatvány és fogja a csibészkart, meg hibátlanul sétál láb mellett, meg hibátlanul fut a ringben ennek mi értelme? Ezek show elemek, cirkusz elemek!


A huligánok, az őrjöngő tömeg feloszlatása, bűnözők megfogása sokkal-sokkal fontosabb mint az hogy a kutya nagyon szépen teli pofával fogjon csibészkart meg hibátlanul sétáljon láb mellett.


A saját szórakoztatásodon meg a Show-ban a nézők szórakoztatásán kívül mire tudod felhasználni azt a kutyát? Persze, baromi jó hogy versenysport meg hobbi, de ez egy show. Ennek nincs "haszna".


Míg egy élesben dolgozó kutya bár falóban fogyó eszköz szó szerint jól fogalmaztál de ezek a kutyák az igazán hasznosak, az itt felhasznált kutyák életének van értelme. Szerintem bűnözők megfogása, huligánok megfogása, tömegek feloszlatása sokkal-sokkal fontosabb és értékesebb dolog mint az hogy a kutya milyen show-t ad a népnek és milyen szépen sétál melletted póráz nélkül..


Ha magán embernek eladsz kutyát neki se az lesz a lényeg hogy az a kutya neki parádézzon, hanem az, hogy védje őt meg, a gazdát és a gazda értékeit védje meg a kutya!


Sok olyan kutyát láttam már ami fantasztikusan dolgozott csibészkaron aztán élesben összeomlott mikor a hús és vért megérezte ott döbbent rá hogy ez nem játék és most nem a csibészkart rágcsáljuk. Vagy éppen az őrjöngéstől, kiabálástól, vagy egy-két rúgdosástól a kutya szétesett mert rájött hogy itt bizony megsérülhet komolyabban.

2018. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!