Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan szabadultok meg a...

Ti hogyan szabadultok meg a szőrtengertől?

Figyelt kérdés

Egy németjuhász-szerű kutyám van lakásban. A szőre legalábbis arra hasonlít leginkább. Kb. egész évben hullatja a szőrét, oké porszívózom, fésülöm, de konstans szőr van mindenhol. A kanapéra feljöhet, van egy pléd, amit leterítek, és arra a részre jöhet, de a pléd is szőrös így tulajdonképpen mindegy. Plédről, szőnyegből, szövetről hogyan távolítjátok el hatékonyan a szőrt? Hengerrel a felét se tudom mondjuk egy polárplédből kiszedni, így meg a gépbe se dobom be, mert aztán mindenem újra szőrös lesz :D

Firstworldproblem, tudom, de hátha olvasok itt jó tippeket.



2018. jan. 23. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a kutyus ezzel jár. Nekem ugyan nincsen, de anyukáméknak van. Anya naponta kb 10x söpri össze a szőrt. Szőnyegből, egyéb hasonló textúráju dolgokból öszerinte egyféleképpen lehet valamennyire kiszedni. Meg kell venni a létező legnagyobb teljesítményű porszívót. Ő jobb megoldást eddig nem talált 30 év alatt.
2018. jan. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szárítógép!

Kutyám és macskám is van. Rendszeres kefélés, napi porszívózás mellett is mindig van szőr.

Emellett van itthoni ruhám és utcai ruhám. Az utcai rögtön megy a gardróbba, így nyilvánosan nem jelenek meg csubakkaként :-)

A kanapé, ágy le van terítve (az ágy csak ha nem alszom). Azt a 'lepedőt' napont kirázom, ha vendéget várok, leszöszölöm vagy teszek fel tisztát.

Sajnos teljesen szösz- és szőrmentesek csak szárítógépezés után lesznek a ruhaneműk.

Szőnyegből szilikon fogú kefével szedem ki (azt hiszem, hosszúszőrű kedvenceknek gyártották). Eredgileg a macskának vettem, de rajta semmit sem ér. A szőnyeken viszont annál inkább hatásos. Azelőtt eldobható gumikesztyűvel kaparásztam ki belőle a szőrt. Aztán porszívó.

2018. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
rövid szálú, "kutya szinű" szőnyeg, erős porszivó, ruhatár kicserélése "kutya szinűre", száritógép (ez kihozza a ruhákból a szőrt), ragacsos ruhahengerizé a cipőspolcon, ha vendég jönne vagy ha mégsem "kutya szinű" ruhát veszel fel.
2018. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

:D kutyaszínű ruha, ez jó.


és egyszer biztos lesz szárítógépem, főleg ha erre is jó.


Köszönöm a tippeket, ezek szerint nem én vagyok a béna, hogy minden igyekezetem ellenére rengeteg a szőr. :D Ez a letakarósdi most a legnagyobb problémám amúgy, mert amivel letakarok valamit az is csupa szőr, és ha leveszem, újra visszarakom (esetleg nem ugyanazzal az oldalával), akkor szépen odaindigózom a kanapéra az összeset.

2018. jan. 23. 10:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem polár plédet kell használni. Olyan anyagot válassz, ami nem tapadós. Máris előbbre vagy.

Használj furminátort. Az is némileg csökkenti a szőr mennyiségét.

2018. jan. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A szárítógép tényleg nagyon remek találmány.

Én is leterítem azokat a bútorokat, amikre a kutyák felfekszenek, így maga a bútor nem lesz annyira szőrös. Steppelt pamutvászon takaróm van, abba nem ragad bele a szőr, simán le lehet hengerelni róla.

A szőnyegeket a DM-ben kapható ruhatisztító kefével szoktam "szőrteleníteni", ill. évente 1-2 alkalommal bérelek nedves szőnyegtisztító gépet és azzal kitisztítok minden szőnyeget.

A kutyákat néhány havonta elviszem kozmetikushoz. Eszméletlen mennyiségű szőrt ki tud belőlük szedni. A furminátor is remek találmány, azt is használjuk.

Naponta porszívózok, hetente mosom a takaróikat, így nem érzem, hogy minden szőrös lenne.

Én azt nem tapasztalom, hogy a ruháink szőrösek lennének, pedig a párom sötét színű öltönyöket visel. Reggelente indulás előtt áthengerelem az öltözékünket a ragacsos hengerrel, így nem vagyunk tiszta kutyások egész nap.

2018. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nappaliban bőr kanapé van, meg parketta, ezeket semmiség szőrteleníteni. A hálóba bejárós ugyan, de az ágyra nem jöhet fel, a mi ágyunk mellett van az övé. A ruhánkat az előszobában, beépített gardróbban tartjuk, és amint hazaérünk azonnal átöltözünk, így nem leszünk szőrösek. És persze naponta porszívózás, az nem maradhat ki.
2018. jan. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én likvidáltam a szőnyeget. Kanapéra nem jöhetnek sajnos. A fekvőszivacsaik huzatát időnként kimosom, főként a szag miatt. Naponta porszívózás. Mosás előtt minden ruhánkat, főleg az enyémeket vizes kézzel szőrtelenítem. Amíg nem volt kislányom, nekem is volt kutyázós és nem kutyázós ruhám, a kutyázósban sokszor közéjük ültem, hozzám bújtak, olvastam, simiztem a bandát, sokszor együtt is aludtunk az ő szivacsukon, a gyerek alatt erről sajnos leszoktam. Képtelen lettem volna állandóan öltözködni. De nagyon hiányzik az a sok összebújás. Most is állandóan láb alatt vannak, de egész más volt szorosan egymás mellett. Vissza kéne szoknom, mielőtt már késő lesz.
2018. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

- Kutyát 3-4 naponta furminátorral fésülni.

- Jó minőségű táppal etetni (nem pedigree meg chappy és társai).

- Legalább hetente porszívózni, erős porszívóval.

- A kutyát rendszeresen, hosszabb sétákra elvinni, hogy a szőre alkalmazkodjon az időjáráshoz valamicskét (azért az nem normális, hogy télen-nyáron vedlik).


Nekünk hosszúszőrű kutyánk van és ezeket betartva egy kósza szőrszál nincs a lakásban, ha beletúrok a kutya szőrébe max 1-2 szál marad a kezemben.

2018. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekünk minőségi táppal vagy BARFal jóval kevesebb szőr hullik, illetve heti 2x átmegyek a furminátorral a kutyákon.

Megjegyzésképpen a szőnyegen is végig megyek a furminátorral, az teljesen kiszedi belőle a szőrt. A takarókat meg 40 fokon és 900as fordulattal mosom külön.

2018. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!