Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan szabadultok meg a...

Ti hogyan szabadultok meg a szőrtengertől?

Figyelt kérdés

Egy németjuhász-szerű kutyám van lakásban. A szőre legalábbis arra hasonlít leginkább. Kb. egész évben hullatja a szőrét, oké porszívózom, fésülöm, de konstans szőr van mindenhol. A kanapéra feljöhet, van egy pléd, amit leterítek, és arra a részre jöhet, de a pléd is szőrös így tulajdonképpen mindegy. Plédről, szőnyegből, szövetről hogyan távolítjátok el hatékonyan a szőrt? Hengerrel a felét se tudom mondjuk egy polárplédből kiszedni, így meg a gépbe se dobom be, mert aztán mindenem újra szőrös lesz :D

Firstworldproblem, tudom, de hátha olvasok itt jó tippeket.



2018. jan. 23. 09:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyanez a problémánk, én sem találtam még megoldást rá. Egy "rövid" szőrű kutya és egy macska van a szobában. Koliban lakok. Nehéz, hiába van külön itthoni meg társadalomba járós ruhám, és hiába is tartom őket külön, a mosásért itt fizetnünk kell, és emiatt egyben mosok ki szinte minden ugyanolyan színűt. Úgyhogy ami eddig még nem volt szőrös, az mosás után már visszafordíthatatlanul az lesz. Van szárítógép, de azért is fizetni kell, bevallom, smucig vagyok, sosem próbáltam még.

Nálam nehéz lenne kutya színű ruhát választani, mert fekete fehér kutyám van. Tehát a sötét ruhák mindig fehér szőrszálaktól, a világosak pedig feketéktől hemzsegnek.. :/

A macska szőre még rosszabb mint a kutyáé, mert sokkal tisztább, finomabb "minőségű", és az tényleg mindenbe beleragad, és még száll is mindenfelé.

2018. jan. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok; kifelejtettem, hogy eléggé hullik a kutya szőre, nemsoká elkezdünk barfozni, remélem ez segít majd ezen a problémán. Olyan, mintha folyamatosan extrém mennyiségben vedlene. Naponta egy nagy marok szőrt összesöprök.

A rövid szőrűt azért tettem idézőjelbe, mert annak is fokozatai vannak. Nem olyan a szőre mint pl. egy dobermanné vagy pité, hanem inkább labrador/németjuhász dússágú és hosszúságú.

A macska rövid szőrű házi, de ő is rettenetesen hullajt. Ő is barfozni fog majd.

2018. jan. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Barffal nekünk nagyon jó tapasztalatunk van. Láthatóan megcsappant a szőrhullajtás, pedig azelőtt sem valami gagyi táppal etettem, sőt.

Azért a napi egy marék szőr durván sok, ha fésülöd is őket.

Melegen tudom ajánlani, kedves előző.


Én még azt szoktam csinálni-főleg nyáron-, hogy jó nedves kézzel átvakarászom a kutyát a fürdőszobában. Nagyon sok szőr fellazul. Aztán fésűvel csak átmegyek rajta, hogy összeszedje. Így a kutya is jobban élvezi, meg én is.

(A második voltam.)

2018. jan. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!