Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan szabadultok meg a...

Ti hogyan szabadultok meg a bűntől? (Hit gyülekezete válaszát várom)

Figyelt kérdés

Először is leszögezném,hogy azért itt teszem fel ezt a kérdést mert már megpróbáltam a lelkészek által felsorolt módszert és csak minimálisan illetve rövid ideig sikerült.


Sajnos van 1 bűn az életemben ,ami újból és újból felfedi önmagát.. hiába megyek el bűnvallásra ,hiába vallok meg zsoltárokat ,hiába imádkozom szabadulásért ,mindig vágyódom e-felé a bűn iránt és újból elkövetem.Nagyon lehangolja az egész napom ,mikor végre 1 hónapig nem követtem el aztán újból és kezdődik az "egész" előröl..Szerintetek mit tegyek ,hogy valahogy a bűn felé emelkedjem és sose kövessem el újra?


Első sorban a Hit gyülekezete válaszát várom,de szívesen meghallgatom más véleményét is.



2017. dec. 13. 10:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%
Üdv! A megszentelődés egy hosszú folyamat. Bízz Isten ígéretében, hogy megtisztít. Az Ő erejéből működik a megtisztulás, ha hiszünk benne
2017. dec. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%

Én ugyanígy voltam, évekig küzdöttem egy bűnnel, sokat imádkoztam, szabadító szolgálatot is kaptam, böjtöltem is, órákat imádkoztam nyelveken és énekeltem dicséreteket, tanításokat hallgattam, csomó mindent kipróbáltam, és csak nem sikerült teljesen megszabadulni.


Végül az Úr megmutatta nekem, hogy melyik a legjobb "módszer" és egyúttal az egyetlen 100%-os út a teljes szabaduláshoz.


Az összes lehetőség közül a legjobb út a megvallások használata. Azaz pl. nagyon sokszor megtagadod az adott bűnt Jézus nevében vagy pl. megvallod, hogy Krisztusban szabad vagy a ...-tól.


Ez, ha kellően sokat csinálod 100%, hogy megszabadít az adott bűntől, illetve a mögötte lévő démontól. Isten Igéje a szellem kardja, a megvallás kimondásával ezt forgatod, és hogyha megfelelően sokat mondod, akkor idővel teljesen, 100%-ig le fogja rombolni az adott bűnt, illetve a mögötte lévő démont.


De számíts arra, hogy lehet, hogy nagyon sokszor kell elmondanod a megvallást. Az árat ki kell fizetni, van egy határérték, egy szám, ahány megvallás kell a bűn/démon teljes lerombolódásához. Amíg a kimondott megvallásaid nem érik el ezt a számot, addig az adott démon nem fog teljesen lerombolódni és elhagyni. Ez nagyon magas szám is lehet (a bűn/démon erejétől függ), lehet, hogy akár több ezer megvallás (bűnmegtagadás) kimondására is szükség lehet egy nehéz esetben.

2017. dec. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%
Először definiálnod kellene a bűn fogalmát, mert emberi magyarázat által vált a maszturbálás önmagában bűnné. De ha nem csinálod, havonta majd álmodsz valami frappánsat, és a szervezeted elvégzi helyetted. Csak aludj alsógatyában, ne kelljen az egész ágyruhát cserélni. :)
2017. dec. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Pietrosol ***** válasza:
44%

Szia!


Valójában mit vársz egy olyan szektától, ahol sokkal hangsúlyosabb a bűntudatkeltés, mint a szabadság? Az összes szeánsz azzal kezdődik, hogy az elmétek legeldugottabb szegletébe is belesulykolják a bűntudatot, aztán azért piszkálnak, hogy szabadulj meg ettől. Láncokat dobálnak rátok, aztán arról papolnak, hogy repülj.

2017. dec. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%

"Valójában mit vársz egy olyan szektától, ahol sokkal hangsúlyosabb a bűntudatkeltés, mint a szabadság?"

Üdv! A hitgyüli karizmatikus egyház, ott nem sulykolják a bűnt, elég jó a kegyelem teológiájuk

2017. dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2-es, te kb hányszor vallottad meg ?

Illetve te is a Hit gyülekezetébe jársz?

2017. dec. 13. 17:01
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező. A második válasz sok hasznos dolgot tartalmaz. Szeretnék utalni Derek Prince megállapítására, mi szerint az ó embert ne lehet kiűzni, a démonokat pedig nem lehet megfeszíteni. Ahhoz, hogy a kívánt eredményt érjük el, mindegyiket a maga helyén kell kezelni. A démonok kiűzése egyszerű, ha az ember betölti a feltételeket. A kenet kipréseli a démonokat, semmit nem tudnak tenni ellene. A nehézséget soha nem a démonok ereje és makacssága okozza, hanem az, hogy bizonyos fokig össze vannak fonódva az ó természettel. Ezért a szabadulás sikertelensége nem a démonok rafináltságára vezethető vissza, hanem az ó ember megfeszítéséről alkotott téves elképzelésekre. Az újszövetség időszakában az igaz ember hitből él (valójában már az ószövetség idején is így volt). Vagyis az ó természet megfeszítésének is hit az alapja. Sok esetben, amikor a hívők küszködnek a bűnnel, és a bűntudattal, annyira leuralja őket a kárhoztatás és az önvád, hogy alkalmatlanná válnak az ó természet legyőzésére, azt ugyanis csak hittel lehet megtenni. A hit pedig természetfeletti valóság, az Isten Beszédének a kijelentéséből, Rémából jön. Szoktak a hitre úgy utalni, mint ami nem más, mint bizalom, rátámaszkodás Isten Igéjére. Ez így van. De a kijelentett igére lehet hatékonyan rátámaszkodni. Kijelentés pedig vagy van már adott dologgal kapcsolatban, vagy dolgozni kell rajta, hogy legyen. A Példabeszédek 4,20-22 elmondja, hogy mit kell tenni:


"Fiam, az én szavaimra figyelmezz, az én beszédimre hajtsad füledet. Ne távozzanak el a te szemeidtől, tartsd meg ezeket a te elmédben(eredetileg szíved közepében). Mert életök ezek azoknak, akik megnyerik, és egész testöknek egészség."


Amire a 22. vers utal, amit meg kell nyerni, nem más, mint az ige kijelentése. Ez válik egészségévé az egész test számára. De nem csupán egészséggé válik a test számára a kijelentés, hanem kijelentés által erősödik meg a bennünk megszületett új ember, akinek le kell győznie az ó embert. Ha a bűnnel küszködsz, akkor azokat az igéket tanulmányozd első sorban, amelyek az új ember bűnhöz való viszonyával foglalkoznak. Azokat az igéket valld meg, amelyek arra vonatkoznak, hogy a bűn rajtad nem uralkodik, hogy Jézus Krisztusban te is meghaltál a bűnnek, de élsz Istennek. (Római levél, Galatákhoz írt levél, de ha szeretnéd, pontosítok is) Az Atya Jézus Krisztusban megbocsátotta minden bűnödet, különben nem születhettél volna újjá, és nem vehetted volna a Szent Szellemet. Ha bűnt követsz el, bánd meg, valld meg, tagadd meg, és minden alakalommal fogadd el, hogy Jézus tényleg megtette, amit ígért, megbocsátott, és megtisztított minden hamisságtól. Ezután bocsáss meg magadnak is, hogy megint elestél, és menj tovább. Isten nem vádol téged, hanem értékeli, hogy küzdesz a bűn ellen. Akkor leszel alkalmas az ó természet legyőzésére, ha hitben tudsz fellépni ellene. Ezt azonban akkor tudod megtenni, ha nem vagy bűntudat alatt. Tehát, ha bűnt követsz el, azonnal bánd meg, valld meg, dobd ki és építsd tovább a hitedet, ne engedj a kárhoztatásnak. Jó eszköz a megvallás. De ne feledd, az Igét vallod meg. Azt, hogy mit mond Isten rólad. Elengedhetetlen az Igén való elmélkedés. Ha az ember ezt nem teszi, akkor a megvallás sem tud olyan hatékony lenni. Hatékony a nyelveken szólás is, méghozzá kiegészítve vele az előzőeket, nem pedig helyettük csak. Hasznosak Kenneth Hagin könyvei, például a Bibliai hit, csak azt ne csináld, hogy idő előtt elszaladsz vele, azt gondolván, hogy már érted. Nem lehet Isten kegyelmét intellektuálisan megragadni, mindenképpen szükség van érési időre.


Ne engedj azoknak a hangoknak, amelyek azt hazudják neked, hogy valahányszor bűnbe esel, a nulláról kell kezdened. Ha bűnt követsz el, megbánod, megvallod és kidobod, ugyanonnan folytathatod, ahol a bűn előtt voltál. Ha elhiszed, hogy minden alkalommal lenulláztad magad, akkor nehéz lesz hinned az Igében. Amikor belülről tudod, hogy már kellőképpen megerősödött a hited, ezt egyébként az is jelzi, hogy a bűn egyre ritkábban tud legyőzni, akkor menj oda egy presbiterhez, mondd el őszintén, hogy mi a problémád, a jelenlétében is valld meg a bűnt. Ez alapvetően nem a bűnbocsánathoz kell, hanem ahhoz, hogy Jézus Vére váltságdíjként működjön az életedben. Ha így mész oda a presbiterhez, a démonok rendkívül könnyen ki fognak jönni belőled, amikor rád teszi a kezét. A szabadulás után folytasd a hited erősítését, mert a démonok utána is próbálkoznak, de már kívülről, nem pedig belülről. Ilyenkor már könnyű őket elhessegetni, ahogyan a legyeket. De a párhuzam sajnos abban is megvan, hogy ugyanolyan könnyen visszajönnek, ahogyan a legyek is, ha elhessegették őket. Ez azonban inkább bosszantó, mint félelmetes. Már nem tudnak leuralni ilyenkor, csak tarts ki és legyél következetes, semmiképpen ne engedj az olyan gondolatoknak, amelyek azt mondják, hogy ha valóban megszabadultál volna, nem gondolnál ilyeneket. Az ember szellemi lény, felfogja, amit a démonok mondanak neki, ezért egyáltalán nem törvényszerű, hogy ami az ember képzeletébe bevillan, azt tényleg ő képzeli, nem pedig ezek a kis férgek mondják neki. Ha ellenállsz a démonoknak, a tekintélyük egyre kisebb lesz, míg teljesen el nem olvadnak. Ekkor mondhatod majd el, hogy teljesen megszabadultál. De ezzel kapcsolatban is igaz, ami szintén a Példabeszédek 4-ben van, hogy:

"Az igazak ösvénye pedig olyan, mint a hajnal világossága, mely minél tovább halad, annál világosabb lesz, a teljes délig." (18.vers) Vagyis attól a naptól kezdve, hogy elmélkedsz az Igén, megvallod az Igét, imádkozol, és ellenállsz a bűnnek, ha mégis legyőz, megbánod, megvallod, kidobod, megbocsátasz magadnak, építed a hited, stb., a szabadságod egyre nagyobb lesz. Komoly részeredmény, amikor a démonokat kidobják belőled, ezután jön a tulajdonképpeni fejlődés. A vége a teljes dél, ebben az esetben a teljes szabadság.

2017. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Utolsó ,köszönöm a részletes segítséged!


Tehát ha jól veszem ki a szavadból,a szabadulásom sikertelensége azon alapszik,hogy az Ó természetem és egy démon össze van fonódva az adott bűnön keresztül?


Említetted ,hogy a megvalláshoz szükséges igéket pontosítanád,akkor ezt megtennéd? Mivel eléggé "kezdő" Biblia ismerő ember vagyok sajnos.


Mindenesetre értem,hogy mit akarsz mondani,viszont sajnos nem vagyok elég magas Szellemi szinten ahhoz ,hogy értelmezni tudjam a beszéded lényegét,tehát a szabadulásom lépéseit.


Emellett azzal is tisztában vagyok,hogy alapvetően minden ott fog kezdődni,hogy sikeresen leszögezem az Ó természetet,aztán ezt követően kiűzöm Jézus segítségével magamból a démont és ha ezek megvannak ,a megvallásokkal és Isten igéjébe vetett hit által kívülről -mint ,ahogyan írtad is- könnyebb lesz elhessegetni őket.


Viszont ha nem probléma,arra kérnélek,hogy természetes szinten,tehát alapértelmezett emberi kommunikációval,amit a nem keresztény is megért ,letudnád írni a teljes szabadulás konkrét lépéseit?

2017. dec. 13. 21:22
 9/23 anonim ***** válasza:
17%

#6-ra válasz:


Én nagyon-nagyon sokszor. Mikor a bennem lévő vezető fejedelemséget sikerült teljesen megharcolnom, már olyan 2-3000 db. megvallás környékén tartottam. De én akkor nagyon rossz állapotban voltam, már hosszú ideje nem jártam gyülekezetbe a bűn miatt.

Ha te jársz rendszeresen a HGY-ba az istentiszteletekre, akkor ott folyamatosan kapod az erőt, és szinte biztos, hogy sokkal-sokkal kevesebb megvallás is elég.


Ez amit írtam, egyébként egy létező tanítás, Keith Moore és Graham Powell tanították nyilvánosan, tőlük hallottam ill. olvastam ezt eredetileg, tehát nem én találtam ki, természetesen.


Különben nem vagyok Hit Gyülekezetes, de voltam. 1992-ben a HGY-ban tértem meg, azonban 1996-ban véglegesen elmentem onnan.

2017. dec. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Pietrosol ***** válasza:
27%
Úú..Elnézést, hogy válaszoltam!
2017. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!