Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos! Van valami baja a kutyuso...

Sos! Van valami baja a kutyusomnak, ugye nem gyomorcsavarodas?

Figyelt kérdés
Lassan egy honapja műtötték a lábát azóta mozgaskorlatozas alatt van,de már többet mozghat és mozog is, mint az elején. Viszont gondok vannak az emesztesevel, a doki szerint a sok fekvés miatt. Néha szekrekedese van, néha megy a hasa, egyszer hányt is az elmúlt hónapban, ez általában elég hamar rendeződik. Általában normális a szeklete egyébként. Viszont rengeteget bufizik és nagyon budoset, pont olyan a szaga mint a pukijanak. Ez a doki szerint "normális " a lelassult emésztés miatt . Tegnap reggel evett, utána ivott nem olyan nagyon sokat, utána meg volt kint egy kicsit az udvaron,de csak nyugisan sétált, semmi futás vagy hempergés. Viszont kakilni alig kakilt egész nap és többet bufizett mint szokott, este pedig enyhe hasmenése lett. Nem vizes, de elég lágy a kakija,a hasa pedig hangosan zuborog. Olvastam a gyomorcsavarodastol, hogy az is a sok gáztol jelentkezik és nagyon megijedtem. Belőle viszont kijön a gáz, elöl hátul és széklete is van. A kedve/viselkedése nem változott, étvágya lenne (megy a talhoz, mint mindig de csak reggel kap enni). A hasának a tapintása olyan mint mindig. Volt már ilyen hasmenése, masnapra rendeződött viszont a sok büfi és a haszuborgasa ijeszt meg. Ez lehet tényleg csak attól, hogy a sok fekvés miatt lassabb az emesztese? A gyomorcsavarodas az nem ilyen, ugye? Akkor a kutyus nyugtalan, fájdalmai vannak, valahol azt olvastam hogy pont nincs hangja olyankor az emésztésének. Nincs szeklete mert pont azért történik mivel minden "bentragad". Ugye így van? Ha ezelőtt is volt neki hasonló és a műtét óta van ez akkor tényleg a kevés mozgás okozhatja?
2018. jan. 27. 02:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor az én kutyámnak volt gyomorcsavarodása gyakorlatilag amit megivott ki is jött egyből. "Visszafordult" víz, semmi nem maradt meg benne. Egyre nagyobb lett a hasa, hordószerű lett, azt hiszem a bent ragadt gázoktól, esetleg vizesedéstől. Nem tudom pontosan. Kedve nagyon rossz volt, látszott rajta, hogy valami nagy baj van. Mindig próbált inni, szomjas volt, de a gyomrában nem maradt meg a víz ugye... Szerencsére időben meg lett még műtve, nem pusztult el.
2018. jan. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyomorcsavarodással nem élne meg 2 napot sem, szóval nem az a gond.
2018. jan. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, biztosan nem gyomorcsavarodás. Azt látnád rajta, ha akkora lenne a baj.

Egyébként örülök, hogy ilyen gazdik is vannak akik ennyire figyelnek a kutyára, és képben vannak a tünetekkel, stb. Csak így tovább, jobbulást a kutyusnak!

2018. jan. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorcsavarodas kb 1 óra lefolyású. Ha 20 percen belül nem viszed orvoshoz akkor meghal. Szóval ez tuti nem az, ne aggódj, örülj neki hogy bofog és pukizik. Szerintem az antibiotikumtol rossz a pocija, ilyenkor a hasznos belbakteriumok egy része elpusztult. Próbáld ezt pótolni előflórás joghurttal, kefirrel.
2018. jan. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Jól van a kutyus, kicsit lazább a széklete még, de semmi gond, eszik-iszik,jó a kedve.

Az jó, ha a gazdi figyel az állatára és tisztában van a betegsegekkel és a tünetekkel csak sajnos én hajlamos vagyok túlzásba esni. Például az elmúlt napokban volt egy kis hólyag a lábán (gondolom megsertette mivel kicsit még sántikál)és egyből megijedtem, hogy egy kis pukli, ráadásul sebes, mi van ha daganat. Szóval elég beteges már ez. Persze az sem jobb ha valaki mindenre csak legyint egyet.

Antibiotikumot csak az első héten szedett. Már csak csonterosito vitamint kap.

2018. jan. 27. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!