Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe szeretnék fogadni egy...

Beccazoe12 kérdése:

Örökbe szeretnék fogadni egy kuvasz kölyköt?

Figyelt kérdés
Első kutya lenne. Nem egyedül hanem egy kistestü keverékkel Benti tartással most 8 hetes 10 hetesen lesz kb elhozva idáig biztos voltam hogy ő jó lesz de ahogy utána olvastam kezdek elKanbizonytalanodni felőle

2018. jan. 27. 18:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*elbizonytalanodni felőle amúgy Kan kutya
2018. jan. 27. 18:09
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

kuvasz nem bizonytalan első kutyásnak való


ezekhez a kutyákhoz határozottság kell és tapasztalat

2018. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit elbizonytalanodtam. Fajtamentéstől fogadsz örökbe kuvasz jellegű kölyköt vagy hogy van most ez?

Első kutyának egyébként nem ajánlott ez a fajta, így nem csoda hogy elbizonytalanodtál. És az, hogy ennyire elbizonytalanodtál szerintem azt jelenti hogy várj még kicsit a kutyavállalással és olyan fajtát vagy keveréket válassz ami jó első kutyásnak. Egyébként hogyhogy első kutya ha egy másik kistestű keverékkel együtt tartanátok bent?

2018. jan. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A 2 kutya egyszerre jönne Saját kutyám még nem volt de gondoskodtam már kutyárol A kuvasz kiskutya pedig menhelyről lenne
2018. jan. 27. 18:21
 5/14 A kérdező kommentje:
Az ottani kuvasz a gyepmesteri telepen élő pedig egy tündér kezet nyújt és egyáltalán nem agressziv pedig az is mentett kutya és nem volt vele annyira foglalkozva
2018. jan. 27. 18:24
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

szerintem nem a fajtával van a legnagyobb baj (sőt, szerintem azzal nincs is), hanem, hogy rögtön két kutyát válalsz be kezdőként. Szerintem ez nagyon sok igy, de nem kivitelezhetetlen.


A benti tartás egy kertes házban valósulna meg vagy lakásban?

2018. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Kezdőként két kutya, ráadásul az egyik kuvasz? Felejtsd el.
2018. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

A gyepin élő kuvasz kedves. Ez még nem jelenti azt, hogy aki hozzád kerül, pont ugyan olyan lesz majd.

Menhelyről pedig messze nem biztos, hogy az a kölyök valóban kuvasz lenne, és nem annak keveréke. Innentől pedig egy keverék kutyánál nem lehet tudni kicsinek, hogy milyen fajta jelleme fog dominálni nála.

Maradj először a kistestű keveréknél.

2018. jan. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk volt kuvasz kutyánk gyerekkoromban.

Tündéri volt, aranyos. Szeretett velünk játszani. Pedig nem volt sokat vele foglalkozva....

Ugye milyen jól hangzik?

A valóságban hozzátartozik, hogy:


Egy gazdás kutya, vagyis kiválasztja a falkavezést és mindenki mást csak megtűr. Egyik pillanatban aranyos, de ha olyat csinálsz ami neki nem tetszik, minden teketória nélkül neki megy a család bármelyik tagjának.

Nálunk nagyapám volt az etalon. Az egyetlen ember, aki közel mehetett hozzá akkor is, ha evett. Ugyanis ha evett és valaki közelített hozzá fenyegetően rámorgott, vagy rátámadt.

Volt egy barátnőm, akinek szabad bejárása volt hozzánk éveken keresztül, de egyszer a szomszéd kölykök hergelték, ő nem csinált mást csak ott volt, de a következő alkalommal ahogy bejött a portára megharapta. Utána felügyelet nélkül már nem jöhetett be.

Kan kutya volt, egyszer hoztunk neki szukát, fedeztetni. Éjszakára ott maradt. A szuka reggel nem engedett ki a házból.


Tud aranyos és kezes bárány lenni, de ha nincs tekintélyed megtámad, akkor is, ha a gazdája vagy.

Persze ez minden kutyára igaz, de amíg mondjuk, ha egy beagle a fejedre nő, max engedetlen, mindent megrág és fittyet hány a parancsra, addig egy kuvasz meg is támad.

Ezért nem ajánlott kezdő kutyásnak. A kezdő kutyások elvesznek az olyan részletekben, hogy jajj de cuki és jót nevetnek azon, ha a kutya a "gyere ide" ellenére farka felvágva baktat tovább, vagy egyszerűen csak értetlenül néz.

A kuvasz kutyánál az ilyen elnéző viselkedés később veszélyes lehet.

2018. jan. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Miért kettő kutyust hozol tapasztalatlan kutyásként egyszerre? Még a tapasztalt kutyások se vállalnak két kölyköt mert egy kölyök megnevelése is nagyon nagy munka, kettőbe pedig egy laikusnak beletörik a bicskája. Egy kutyát válassz, legyen az akármelyikük, és amikor már szinte teljesen meg tudtad nevelni akkor vállalj mellé még egy kutyát.
2018. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!