Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe szeretnék fogadni egy...

Beccazoe12 kérdése:

Örökbe szeretnék fogadni egy kuvasz kölyköt?

Figyelt kérdés
Első kutya lenne. Nem egyedül hanem egy kistestü keverékkel Benti tartással most 8 hetes 10 hetesen lesz kb elhozva idáig biztos voltam hogy ő jó lesz de ahogy utána olvastam kezdek elKanbizonytalanodni felőle

2018. jan. 27. 18:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%

És akkor még azt a tényt nem is vettük figyelembe, hogy lakásban lesz.

A kuvasz nagytestű kutya, kell neki a tér, a szabadság. Még akkor sem tartanám lakásban, ha az kertes ház lenne és kimehetne a kertbe. Panelba, társasházba vinni pedig = állatkínzás. Szép dolog az örökbe fogadás, de ne minden áron.

2018. jan. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%

Kuvasz nem panelba való a nagy pásztor és területvédő kutyáknak tér kell.


Kezdő kutyásként két kutyát ne vállalj.


Kistestű mixet fogadd örökbe csak jobban jársz.

2018. jan. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kuvasz nem való benti tartásra. Pásztorkutya, minél nagyobb területre van szüksége, amit szabadon bejárhat, és persze napi sétákra is.

Kertes házban persze élhet kinti-benti tartásban, de csak lakásba ez az egyik fajta, ami abszolút nem való.

Két kutyát egyszerre, pláne kezdőként nem jó ötlet vállalni. Vállald csak az egyiket (lehetőleg elsőre a könnyebb esetet, azaz a kistestűt), és ha ő már megfelelően meg van nevelve, minden rendben vele, akkor jöhet majd a második kutya. De kuvasz csak kertes házba.

2018. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem ismerem személyesen a kuvasz faját, még nem volt dolgom vele, de olvastam a fajtáról elég sokat. Kuvasz kennelek leírásait is. (Egy időben szemeztem a fajtával, de megkellet állapítottam, hogy nem nekem való a fajta, sajnos) Figyelj, első kutyának ott kezdődik, hogy inkább nőstényt szoktak ajánlani bármelyik kutyából, mert általában simulékonyabbak és kevésbé dominánsak, mint a hímek. Azután, ahogy már előttem leírták, mindenhol domináns egygazdás kutyának olvastam én is, szóval egyértelműen tapasztalt kutyásnak való, nem kezdőnek. Majd a mozgásigényéről meg annyit, hogy én kertesbe akartam, de rájöttem, hogy a leírások alapján ehhez a kutyához kicsi a kertem, mert ennek a kutyának a pár száz négyzetméteres kert kicsi, még ha viszem sétálni, akkor is. Ez a kutya vidékre való, ahol van egy hatalmas telek,(vidéken akár hektáros, fél hektáros telkek is vannak) ahol rohangászhat szabadon és őrizheti a házat. Mivel ráadásul, ahogy olvastam született terület védő. Egy kis panelbe biztosra veszem, hogy megörülne és idővel mindenkit megharapna.
2018. jan. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!