Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az új törvény értelmében...

Ha az új törvény értelmében nem lehet 10 nm-en kisebb helyen tartani kutyát, akkor ezekért büntetni fognak?

Figyelt kérdés

Ha pl. amíg dolgozom (8 óra) és addig a kutyáim a konyhában vannak, ami 8 nm. Mikor hazamegyek, 3 órát sétálunk minden nap, intenzív mozgás, frizbi, kutyasuli. Chipes, ivartalanított, jól nevelt kutyák.

vagy vannak emberek, akik bizonyos okokból boxba teszik a kutyát, akár kiállításon, akár éjszakára, akár autóban, akár nappalra, míg oda vannak, hogy ne rongáljon vagy vannak akik így szoktatják szobatisztaságra, a boxal. Akkor ez állatkínzásnak fog számítani és törvénysértő, amiért jól megbüntethetnek?

Én nem rakom boxba a kutyáim, nincs is otthon boxom, de akkor eszerint ha esetleg a szomszéd ki akarna tolni velem, feljelenthet majd, mert a két kutya napi 8 órát a 8 négyzetméteres konyhában van? Mert szerintem sokkal többet foglalkozom velük, mint sok más ember, aki majomszeretettel "neveli" és napi 3-szor 5 percre leviszi dolgát végezni és ennyi. Az enyémek minden nap póráz nélkül játszhatnak sok más kutyával, rengeteget foglalkozom velük, trükköket tanítok stb. de ha nem vagyok otthon, a szobában nem lehetnek bent. Akkor most majd állatkínzó leszek hivatalosan vagy mi? feljelenthet a szomszéd?


2010. jún. 6. 14:59
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok. Hát igazából azért is volt a para, mert régi házban lakom, az ajtón van az üvegablak és ha nagyon akar az ember, akkor be tud látni a függönyön keresztül.

De tényleg megnyugtattatok, különösen a 91 %-os válaszoló. Így már nem fogok félni. :)

Jó viszony van a házban amúgy, csak hát tudjuk, milyenek az emberek, sosem lehet bízni senkiben. Aztán attól tartottam, ha egyszer valamelyik "bekattan", akkor ezzel sarokba tud szorítani. Egy lakó van, aki nem szereti a kutyákat, bár nekem kétszínűen mindig learanyosozza őket, de volt már többször is, hogy véletlen rajtakaptam, hogy szapulta őket... A többi szomszéd viszont tényleg szereti a kutyákat, az enyémeket meg különösen. Remélem, így is marad, én mindent megteszek ezért. :)

2010. jún. 6. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!