Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam felfazott, hátha...

A kutyam felfazott, hátha valaki mas is volt mar hasonlo szituban?

Figyelt kérdés

Van egy 7 honapos szuka, husky kutyam.

Mikor hozzám kerult , az volt a terv hogy kinti-benti kutya lesz hogy erosebb legyen a kapocs es mert szeret tarsosagban lenni.

Nem tudtam szoba tisztasagra nevelni , aztan gyorsan rajottem hogy szerintem beteg mert csak a pisivel volt gond.

Voltunk tobb allat orvosnal de mindehol az volt a valasz h kolyok meg , azert pisil be. Aztan végre valaki rajott hogy felfazott. Orultem de nem sokaig , mert kapott gyogyszert 1szer antibiotikumot azt kapott 15 napig aztan megint kapott es 3 hetig kellett neki adnom. Semmi változas nem tortent.

Kapott gyogynovenyes cseppeket, tobb fajtat is. Szinten semmi valtozas. Esetleg tudtok valamit tanacsolni hogy mitol lehet vagy hova forduljak ? Itt van mar 7 honapos es meg mindig kuzduk. Vegul az udvaron van mert mar benn borszaszto szag volt. Nem pisil tocsat inkabb csak nagyon keveset, es sokszor. Altalab jatek kozbe is , van h eszre se veszi, van h neki guggol de alig jon valami.


Ha tudtok barmi infot, vagy volt mar valahol mashol is ilyen szitu akkor kerlek osszatok meg velem !



2018. febr. 1. 20:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kérdező: bacit kimutatni korrekten csak tenyésztéssel lehet. Az, hogy lát valamit a mikroszkópban az nagyon egy dolog. Eleve sok helyről kerülhet oda baci, ezért csinálnak tenyésztést és akkor még a faj is kiderül, hogy mit látott. Például én is láttam mikroszkópban "steril" mintában már bacit, és kiderült, hogy teljesen ártalmatlan környezeti baci, ami valószínűleg a mintavételkor került bele a mintába, nagyon nehéz teljesen sterilen venni mintát főleg állatból.
2018. febr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

8-as hozzászóló vagyok, és egyébként állatorvos :)

Az utolsó hozzászólónak is igaza van, de azt hozzátenném, hogy sokszor van az, hogy egy-egy vizeletmintában látunk pálcát és rutinszerűen ráhúzzuk, hogy ez ez a kórokozó, mert mindig ilyen van benne, és erre ez és ez jó. De valóban a korrekt egy tenyésztés lenne.

2018. febr. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egyébként még az érdekelne, hogy mikroszkópban nézték a vizeletüledéket (centrifugálás után az üledékből kipipettázott mintát)? Mert abban nem is feltétlen a bacikat keressük csak, hanem a fehérvérsejteket, amik utalnak a gyulladásra, még ha a bacikat nem is látjuk.
2018. febr. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!