Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnék Csehszlovák Farkask...

Hol tudnék Csehszlovák Farkaskutya kölyköt venni?

Figyelt kérdés
Tudnátok véleményt is írni a fajtáról? A gyerekeket szereti?

2018. febr. 2. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, gyerekek mellé nem való, ha nem is ismered a fajtát! Lehet, hogy szép kutya, de a nevében is benne van: farkas vér folyik az ereiben. Félig-meddig vad, pláne hozzá nem értő kezekben, még veszélyes is!


Előbb inkább olvass többet a kutyafajtákról, a jellemükről, ne csak képen nézegesd, hogy melyik tetszik külsőleg...

2018. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van kutyás tapasztalatod? Nem a "kert végén élt Buksi 15 évig" szintre gondolok, hanem neveltél már meg úgy kutyát, hogy pl erdőben, vad mellett, városban bárhol tudtad kontrollálni szabadon is? Képeztél már ki magasabb szintű munkára kutyát?
2018. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gyerek és család mellé való kutya. Sőt kezdőknek sem ajanlott, de profik közül sem mindnek. Benne van a nevében hogy farkas, a kárpáti farkas és a németjuhász keresztezésével.
2018. febr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A csehszlovák -szerintem legalábbis- a kutyázás vége. Ha már sok fajta kutyát megtudtál nevelni, a csivaván át a border collien keresztül a pitbullig, és mindegyik egy tünemény, szófogadó kutya volt, aki a tüzelő szukáról is lejött ha hívod, na akkor lehet bevállalni a csehszlovákot. Ehhez baromi nagy tapasztalat kell. De abból a kérdésből, hogy gyereket szereti-e (ki? az egész fajta?) egyből látszik, hogy nem vagy gyakorlott kutyás. A kutya, a te, és a családod érdekében ne legyen ilyen kutyád. Bármi más, csak ez ne. Kezdők kezében ez egy veszélyes kutya.
2018. febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez nem egy golden retriever, gyerek mellé nem ajánlott.


Simán rátámadhat az emberekre,gyerekekre hibridek. Farkas vér is van benne. Nem úgy kell nevelni mint a kutyákat.

2018. febr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan egyed ami imádja a gyereket és szive szerint egy család plüss macija lenne de a nagyrészük szerintem nem ez a tipus. Ezek a kutyák (már amennyit hallottam és futolag olvastam) arra lett kitalálva hogy egy profi katona, kiképző mellett dolgozon, területett, személyt védjen. Ez a kutya a nehéz tüzérség. Hacsak nem határt szeretnél vele őrizni inkább egy hagyományosabb fajtát válasz.
2018. febr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem támad rá az emberekre simán, ezenfelül nem hibrid, bár kétségtelen, hogy van benne farkas de nem fog megenni senkit, inkább visszahúzódó fajta. Nekem van kettő kan ( a szukám sajnos meghalt nemrég), volt olyan barátnőm, akinek volt kisgyermeke, a bojtos sapkát szerette volna elcsenni állandóan a kislány fejéről, ennyi volt a “megtámadás”, a kisgyermek tutujgatta, húzgálta a fülét szegénynek, mindig tűrte pedig menekült volna legszívesebben ilyenkor. Tény, hogy kell határozottság a neveléséhez, de nem annyira necces a dolog. Más kutyákkal szemben domináns, ha szuka akkor egy másik, főleg kisebb testű szukát garantáltan megszanál, ha éppen tüzel, vagy olyanja van, erre nagyon oda kell figyelni. Nekem ami nehézséget okozott az inkább a folytonos csínytevése 2 éves korig, amikor mindig elvitt vagy elrágott valamit ami pont kellett volna, valahogyan pontosan ráérzett mi az, ami éppen fontos és eltűntette, de szintén odafigyeléssel és pakolással, meg kennellel ez elkerülhető. Kutyát (semmilyet, de macskát se) gyerekkel egyébként sem hagy felügyelet nélkül az ember.
2018. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami a határőrzést illeti, valóban ez elsődleges cél az ún psovod-ok (kutyás határőr) számára kifejleszteni egy megbízható, rettenthetetlen munkakutyát, ami elsősorban a nyugatnémet-csehszlovák határon lát el szolgálatot. Nekem van szlovák barátom, aki pl. fél tőlük, mert vannak “emberevő” csehszlovák farkasebekről, illetve kezdeti kísérleti hibridekről (számdékosan használom itt a ”hibrid” szót) szóló fámák, hogy a “Nyugatra” emigrálni számdékozó szerencsétlenek után lőni se kellett, ha volt egy ilyen állatt a határőrnél, a valóság az, hogy felhagytak a katonai célú tenyésztéssel, mert nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Manapság aki tartja az a kutyáktól jelentősen eltérő, egyedi jelleme, rendkívüli dinamizmusa, intelligenciája, gazda-centrikussága miatt tartja, nem az egykori munkakutya mivolta miatt. Nem szereti a monotonitást, a parancsokat, inkább más elfoglaltságot keres. Nagyon-nagyon lehet szeretni minden negatív tulajdonsága ellenére. Kétségtelen, hogy nagy odafigyelést igényel, de egy csodálatos állat.
2018. febr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2019. júl. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!