Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek közül az óriás testű...

Ezek közül az óriás testű kutyák közül (alább) akadnak aktívabb ebek egy-egy alomból, melyek heti háromszor 10-20 km 5-7 km/h-s sebességű canicross kocogást bírhatják és kedvelhetik?

Figyelt kérdés

Akár nyáron - valamelyest - kevésbé meleg napszakban (este hét-nyolc óra után) is?


Szent Bernáthegyi

Újfoundlandi

Landseer

Leonbergi

Orosz Fekete Terrier

Óriás Schnauzer

Komondor


Alaszkai malamutot - egyenlőre - nem szeretnék, nem hiszem, hogy nekem való fajta lenne, vagyis nem tudom, hogy ennek a kőkemény sport- és munkakutyának (számára) megfelelő körülményeket és életminőséget tudnék biztosítani. Úgy olvastam a szánhúzó fajták nem mindenkinek valók és kiváltképp nem ajánlják elsőkutyásnak. (Tudom ugyanez vonatkozik az utolsó három kutyára is, ha mellettük döntök kutyaóvoda és kutyaiskola alap lesz!)


2018. febr. 4. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
OFT és Schnauzer. Persze, megfelelő alomból választva.
2018. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szent Bernáthegyi

Újfoundlandi

Landseer

Leonbergi

Orosz Fekete Terrier

Óriás Schnauzer

Komondor


Nem kettő fajtát írtam! :) Hét fajta van írva így együtt.

5-7 km/h-s kocogás úgy gondolom nem sok az első négynek sem. Jól gondolom?

2018. febr. 4. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

50-100 kilós, hosszú szőrű kutyával (nyáron) 20 kilométereket kocogni? Érdekes elképzelés. Főleg, hogy az óriás schnauzeren kívül egyik se sportkutya.

Ezek a fajták egyáltalán nem valók ilyen edzésformára, nem hiszem, hogy élveznék, és nem is láttam még ilyet.

Vannak erre tökéletesen alkalmas kutyafajták, miért nem közülük választasz?

Vagy ha "óriás" kutyát akarsz, akkor meg fuss egyedül.

2018. febr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindig lutri, hogy egy-egy példány hogy bírja, vannak olyan fajok, amelyek jobban bírják a kocogást, például a Husky.
2018. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:40

Én pedig azt a kettő fajtát írtam, hogy bizonyos példányai még élveznék is a kocogást. Ami neked kocogás, de a kutyának már inkább futás. Nem a sebességgel van baj, hanem a távval. A két említett fajtában van terrier vér is. Gyors mozgásúak, nem túl testes fajták. A többi kitartó futásra a felépítése, súlya alapján nem igazán arra való, amire te szánod.

2018. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Talán a barzoj. Az bírná a futást. És nagytestű is. Csak baromi drága...
2018. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló mondta jól
2018. febr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyedül a snacinál tudom elképzelni. Nála is csak azért, mert könnyebb szerkezetű és tömegű a többinél, hiszen a nevével ellentétben nem óriástestű.


A többinél kb. kizártnak tartom. Főleg a bernáthegyi/újfoundlandi (landseer)/komondor kutyáknál, ezek a legtömegesebbek és habitusukban is a legkevésbé aktívak. A leonbergi és az oft valamivel könnyedebb az előbbieknél, az oft-nek még a bundája is jóval kezelhetőbb, mint a többié.


De van ellenpélda is. Egyik tenyésztő tájfutó ismerőse szuka komondor kutyával fut heti 2-4 alkalommal 10-20km-rt. A kutya teljesen levan nyírva és egy csepp felesleg nincs rajta. Vasággyal együtt nincs több 45kg-nál és csupa izom.


Szóval ha már mindenáron ilyen kutyák közül válogatsz, akkor a sorrend szerintem snaci > oft > leonbergi > többi.

És szuka kutya lehetőleg. A snacinál mondjuk nem számít az ivar.

2018. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem ismerem mindegyik fajtát de tanácsolni azt tudom hogy fekete szőrüt ne válasz és hosszú szőrüt se. Rotim van szeretek vele futni bár csak nagyon hobbi szinten. Mivel előbb kidőlök nála igy azt tudom mondani hogy 6km meg se kotyanik neki 15kmet bicaj mellett simán fut ugy hogy a tempot és távot ő diktálja. Viszont a meleget nagyon nehezen viseli hiába választom az esti vagy hajnali orákat nyáron, hűvösebb időbe sokkal lelkesebb. :) Remélem tudtam kicsit segíteni.
2018. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszer volt egy tvműsor,edzőkocsit húztak dobbermanok. Azt mondta a gazdájuk,hogy 4-5 fokban futnak a legjobban a kutyák.
2018. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!