Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi első kutyának?

Mudi első kutyának?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy mudit mert megfogott a személyisége és a külseje. Ez jó első kutyának vagy nem? Tapasztalatok? A válaszokat előre is köszönöm.

2018. febr. 6. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hová tűnt a válaszom???
2018. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Nekem mudi az első kutyám és a második is. Ha lenne még egy, az is mudi lenne. Elfogult vagyok, mert nekem ez a fajta a nagy szerelem :)

Nem egyszerű velük. Érdemes már pici korban kutyaoviba járni vele. Minél hamarabb el kell kezdeni a szocializálását, mert a mudik híresek arról, hogy nem kedvelik a többi kutyát. Kutyasuliba sem mindegy, hogy hová hordod. Csak olyan suliba, ahol nem nevelnek "erőszakkal". Nagyon érzékeny a kis lelkük :) szép szóval, pozitív megerősítéssel lehet őket nevelni. Hajlamosak a dominanciára, ezért nagyon oda kell figyelni, hogy mindig a gazdi maradjon a főnök. Ha a rangsor rendben van, akkor viszont lesz egy csúcsszuper kutyád.

Az enyémek kinti-bentiek. Legszívesebben mindig a családdal lennének. Míg más fajta kutyáknál a behívás okozza a legnagyobb gondot, addig a mudit el sem tudod küldeni magadtól.

Nagyon pörög, fizikailag és agyilag is le kell fárasztani, ez szokott kihívást jelenteni.

Ha nem fárasztod le, felássa a kertet, átrendezi az udvart stb.

A bundájuk öntisztulós, csillogó, puha.

Nagyon ritkán agresszív a viselkedésük, de tényleg nagyon fontos, hogy pici korban megszokják más kutyák társaságát.

Ha kinti kutyának szánod, nem árt, ha jó szomszédaid vannak, mert a mudi jelzőkutya. Ha történik valami, az utcán, biztosan szól. És elég hangos.

2018. febr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

A mudi elég okos és rugalmas ahhoz, hogy alkalmazkodjon mindenféle gazdához.

ha nem követsz el óriási hibákat a nevelésében, akkor elsőnek is kiváló.

Vidd kutyasuliba, járj össze más kutyásokkal, hogy bandázhasson, ha lehetséges a közeledben érdemes terelni is elvinni.

Nagy a mozgásigénye, de hát minden egészséges kutyával így van.

2018. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, esetleg megbízható tenyésztőt tudnátok mondani?
2018. febr. 10. 09:45
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, esetleg megbízható tenyésztőt tudnátok mondani? És/ vagy olyan nevet ami illhet egy mudihoz?
2018. febr. 10. 09:46
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Szerintem a magyar kutyákhoz-főleg a mudihoz a magyar kutyanevek illenek :)

Sajnos nagyon jól körül kell nézni mudi ügyben, mert az utóbbi időben rengeteg a törzskönyves szaporító.

Róluk viszont tudom, hogy lelkiismeretesek, egy ismerősömnek van tőlük kutyája. Merem ajánlani:

[link]

2018. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Név.

Egyetértek, magyar név illik hozzá, de várd meg, míg ott lesz veled, és megismered a természetét, hogy jó nevet adhass neki.

Általában a jó tenyésztők jó neveket is adnak velük a származási lapjukon, akár azt is használhatod.

2018. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem a Szaffi név tetszi, errő mi a véleményetek?
2018. febr. 12. 19:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szép :)

Ezek szerint feketét szeretnél?

2018. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, feketét szeretnék.
2018. febr. 13. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!