Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elszökött oltatlan, agresszív...

Elszökött oltatlan, agresszív kutya?

Figyelt kérdés

Most jöttem mamához és meg is lepődtem, hogy nem acsarkodik itt a kutya. Aztán mondja, hogy tegnap elszökött. A kutya agresszív és csak mamának fogad szót. Mama úgy van vele majd vissza jön, de én aggódok, hogy megharap valakit. Mióta chipet kellett bele tenni azóta nem kap oltást, mert mamám nem akarja,hogy "megfigyeljék"😕😕

Így hogy nincs benne chip lehet valami baja mamának az esetből ha ne adj Isten megharap valakit?

Még szokott lenni kötve, csak gondolom elengedte papa szaladgálni.



2018. febr. 11. 08:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet belőle baj.
2018. febr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%

Na gratulálok, gyertek le pontozni de ez akkor is gusztustalan!

Nem elég, hogy nincs se oltva, se chippelve, mert nem akarják, hogy "MEGFIGYELJÉK", de kivan bäszva szerencsétlen az állat az udvarra, és meg is van kötve.. CSAK GRATULÁLNI TUDOK, EZ AZ IGAZI FELELŐSSÉG TELJES ÁLLATARTÁS...

AZ ILYENEK MIÉRT TAETANAK ÁLLATOT?

Gondolom, ha valami baja lesz a kutyának, tegyük fel elütik, vagy neki megy egy másik kutya, vagy felakad a kerítésre, akkor hozva lesz a lapát, aztán elintézik régiesen, mert hogy állatorvoshoz biztos, hogy nem fogják elvinni.. Mert ha ott észreveszik, hogy nincs chip + oltások, komoly pénzbírság.. akkor is mi lesz a kutyával? Hozzák a lapátot és mehet a dögkútba..

2018. febr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
A kutya azért van megkötve mert öli a csirkéket. De papa minden este elengedi amikor már be vannak zárva a csirkék.
2018. febr. 11. 09:27
 4/33 anonim ***** válasza:
83%
Az ilyennek minek kutya? Pfff
2018. febr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
98%

Az ilyen embert úgy megbüntetném , hogy 100x is átgondolja az állattartást. Milyen frankó lehet a kutya egészsége, ha a legalapvetőbb oltást és gondolom a féreghajtást se kapja meg. Ha valakit megharap egyrészt annak veszettség elleni oltás kell, másrészt csak ki tudják deríteni ki a kutya gazdája, ha pl falun laktok. Meg ugye a portának is szökésbiztosnak kell lennie. Úgyis okozhat bajt a kutya, ha az úton kóborol, mert könnyen balesetet okozhat.

Ha kan akkor még gyakrabban el fog járni, mert megy udvarolni. Szóval ha bajt okoz igen is elővehetik a mamád.

2018. febr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
17%

Most miért kell így nekiesni a kérdezőnek?

Két idős emberről van szó, az ő aktív korukban egészen más normái voltak az állattartásnak. Azon kívül ennél van sokkal rosszabb is! (Legalább minden nap elengedik.)


Kérdező: plakátolj, szólj az állatorvosnak, a helyi menhelynek / gyapinek, sőt a környezőeknek is.

Ha meglesz, akkor vidd el oltani, chipezni és adj neki féreghajtót! (Próbáld elmagyarázni a nagyinak, hogy egy ilyen chip azért nem egy GPS:D - sajnos)

2018. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Már eljöttem. És nincs a kutyáról kép. Ez azért nem Pest. Itt tényleg jönnek mennek a kutyák. Kb 10 kóbor kutyát számoltam meg amíg jöttem ki a faluból. Utána a környező tanyáktól is kifutottak a kutyák egy biciklisre. Úgy hajtott el szegény.
2018. febr. 11. 10:19
 8/33 anonim ***** válasza:
97%
Attól, hogy nincs a kutyáról kép, még le lehet jelenteni a különböző szervezetek felé, és plakátolni sem csak fényképpel lehet! "Már eljöttem" - anélkül, hogy bármit is tettél volna? Szép. (Amúgy magadtól nem jutottak ezek az eszedbe???)
2018. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nem akarom a mamát bajba keverni ha esetleg megharapott a kutya valakit. Na meg azt sem, hogy 10 kóbor kutyát odavigyenek nagyanyáméknak, hogy itt a kutyájuk.

Más szervnek meg kinek jelentenének vásárnap? Meg körbe röhögne a jegyző ha jelentenék ilyen kis butaságot, hogy elment a kutyam

2018. febr. 11. 11:15
 10/33 anonim ***** válasza:
73%
Ha te nem szólsz, akkor szól más. Főleg ha falkába verődve közlekednek. Szólni kell a jegyzőnek meg a gyepmesternek és összeszedik őket. Aztán ha x ideig nem jelentkeznek értük, akkor elaltatják őket.
2018. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!