Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elszökött oltatlan, agresszív...

Elszökött oltatlan, agresszív kutya?

Figyelt kérdés

Most jöttem mamához és meg is lepődtem, hogy nem acsarkodik itt a kutya. Aztán mondja, hogy tegnap elszökött. A kutya agresszív és csak mamának fogad szót. Mama úgy van vele majd vissza jön, de én aggódok, hogy megharap valakit. Mióta chipet kellett bele tenni azóta nem kap oltást, mert mamám nem akarja,hogy "megfigyeljék"😕😕

Így hogy nincs benne chip lehet valami baja mamának az esetből ha ne adj Isten megharap valakit?

Még szokott lenni kötve, csak gondolom elengedte papa szaladgálni.



2018. febr. 11. 08:49
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Robbantasz? Úgy érted petárdázol? Egyre jobb...


"a vonatkozó szabálysértési tényállás alapján az a személy, aki engedély nélkül pirotechnikai tevékenységet végez, vagyis a tilalom ellenére petárdát birtokol, illetve felhasznál, 100 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható. Egyúttal azt a pirotechnikai terméket, mellyel a szabálysértést elkövették, el kell kobozni."

2018. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Dobbantok...csak javít a teló
2018. febr. 11. 14:56
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

És ha félős a kutya? Akkor mivan? Akkor is ugyan úgy bekattanhat nála valami, hogyha valaki tesz egy rossz mozdulatot.

Voot egy kezesbárány kutyám, elvittem sétálni, és összetalálkoztam horgász ismerősökkel.

Beszélgettünk elvoltunk, az egyiknek kapása volt, és ahogy megrántotta a botját, a kutyánál elszakadt valami, és neki támadt az addig tüneményes nagyon szelíd(!!) kutya.

Megharapta, onnét a kutyának 3 hét karanténja volt, pedig chippezett és oltott pedigrees kutya volt..

Hál' isten, hogy az ismerősöm nem csinált belőle ügyet, mert ha csinált volna akkor fizethettem volna sokat.

Azután senkit sem engedett az 5 méteres közelembe.

Ennyit erről.

Szóval minden kutyából kilehet hozni a vadállatot..


És hiába akarod beállítani szentnek a nagyszüleid, és védeni őket.

Hibásak, és álszentek!

"Sok a kóbor kutya, úgysem tudják kideríteni, hogy kié..."

Hidd el, hogy kitudják. Szegény állatot sajnálom, hogy ilyen "GAZDÁJA/GAZDÁI" vannak, mert az ilyet nqgyon nem nevezném annak.. sokkal jobbat érdemelne szegény pára.


És most gondolj bele, ha az én pedigrees kutyámat (akinek mindene megvolt) 3 hét karanténra zárták, akkor szegény kutyát akinek se chipje, se oltása nem csak, hogy sokka több karantén, de lehet, hogy rl is altatják..


Amúgy ez a "megfigyelés" csak egy kifogás, egyszerűen csak trehányok a nagyszüleid, és nem törődőek, mert ez az állat nekik nem házikedvenc, hanem csak egy használati tárgy. És ne gyere azzal, hogy házikedvenc, mert ha az lenne, akkor nem lenne kibäszva az udvarra, nem lenne láncon, meglenne nevelve, foglalkozva lenne vele, és meglenne minden kötelező oltása és chipje!

2018. febr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Nálunk a szobakutyus hazikedvenc. Nekik házőrző. Jelez ha jön valaki este védi a portát. Nekik erre való a kutya és tudom ha ez elpusztult vagy nem jön haza lesz nekik másik. Bármit mondasz nekik lesz. Reggel már azt tervezgették milyen lesz a következ, kitől hozzák.
2018. febr. 11. 15:39
 25/33 anonim ***** válasza:
89%
Én nem tudom, minek szívatják magukat ezzel az emberek. Jelzőkutya, na persze, ezek a falusi kutyák ugatnak mindenre egész nap, ez nem jelző, inkább idegesítő. A kutya az kell, aztán megy egész nap az üvöltözés, hogy kussoljon :) Csinálni nem csinálnak vele semmit, csak a baj van velük. Ha meg be akar törni valaki, fél perc alatt megmérgezik fagyállóval.
2018. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én egy nagyon kicsi, borsodi faluban nőttem fel. Volt egy család (igazából több is), aki folyton "pitbull" kutyákat hordott haza, mert az tetszett nekik. Se kerítésük, se semmi nem volt. 2 nap múlva el is vitték a kutyát, mert valaki jelentette. És pontosan tudták, hogy kié. Pedig nagyon szelíd állat volt, de még ígyis elvitették. Olyan nincs, hogy nem tudják beazonosítani. Minimum a szomszédok meg a postás tudja, hogy kié.


Amúgy meg igen, lehet belőle bajuk és remélem lesz is, mert máshogy nem tanulnak az esetből. Nagymamám is egy kis borsodi faluban élő öreg néni, de elsőként oltatja a kutyáját és rakat bele chipet, hív állatorvost, ha baja van. Az, hogy valaki öreg meg falusi még nem mentség a felelőtlenségre.

2018. febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Falun igen is visszalehet keresni, hogy kié, mert egy közösség, ahol jár a postás, meg mindenféle ember az utcán úgyis felismeri, hogy az a Mari néni kutyája.

Amúgy ha éhes csak haza megy. Viszont a kerítést meg kell javítani, hogy ne tudjon elszökni, ivartalanítani is kéne, plusz chip, oltások. A chip és az ivartalanítás egyszeri költség, az oltás éves szinten max 5000. aki ennyit nem költ a kutyájára az ne tartson,legyen az idős vagy fiatal.

2018. febr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
87%

Mamádékat szrásig kéne büntetni, két felelötlen idióta!

Ha engem haraona meg egy évek ora oltatlan kutya, a gazda gatyáját is leperelném rola!

Remélem megtalálják a kutyát és a gazdái kapnk egy jo kis pénzbüntetést ami után kétszer megfondolják, akarnak-e kutyát.


És nem kell a korukra fogni, külföldön miért képesek az idösek is NORMÁLISAN tartani a kutyájukat? Mert nem idioták...

2018. febr. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Hát nem jött vissza. Valószínűleg nem is fog.

Köszönöm a válaszokat!

2018. febr. 12. 08:34
 30/33 anonim ***** válasza:
92%
És az kicsit sem zavarja őket, hogy lehet hogy kínok között pusztult el a kutya...?
2018. febr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!