Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az új csak kinti-benti...

Mi az új csak kinti-benti kutyaként fogadható örökbe mánia?

Figyelt kérdés

Mostanában minden menhely és állatvédő egyesület gazdikeresőinél látom, hogy a kutya csak lakásba való korlátlan bejárással fogadható örökbe, legyen az akár kiskutya akár nagytestű, hosszú szőrű.

Félreértés ne essék, nem ellenzem a kutyák házba való bejárását, jelenleg egy terrier keverékem van, aki bent alszik, ha hazaérek a munkából akkor ha akar bejön velem, ha nem akar kint marad, napközben pedig be tud menni a hőszigetelt, fűtött garázsba.. De volt már nagytestű hosszú szőrű kutyám, aki csak kinti kutya volt, nem jöhetett be a lakásba (csak szilveszterkor és hasonló esetekben), mégis nem volt egy elhanyagolt kutya, egészséges boldog kutya volt, aki az udvaron (és persze a kutyaházban) élte kutya életét. A garázsba ő is be tudott menni, de nem nagyon szokott.

Nem értem, miért lenne kötelező minden kutyának bejárnia a lakásba? Miért nem jó az udvaron? Szerintem simán jobb lenne neki az udvarom, mint a menhelyen a kennelben (ami tegyük hozzá szintén kint van). Akkor mégis mi ez az újdonság, hogy minden kutyát csak ilyen feltételek mellett adnak örökbe? Attól még, hogy kint van, lehet boldog élete, szerethetik, foglalkozhatnak vele sokat..


Bocsi, hogy hosszú lett, csak tényleg nem értem :D



2018. febr. 14. 09:24
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Nyilván nem a tacskókra gondoltam, de általában a nagytestű hosszú szőrű kutyákat is csak kinti benti kutyának adják.

Nem egyszer láttam kaukázusi és hasonló fajták örökbeadásánál is, hogy csak lakásba való korlátlan bejárással.

2018. febr. 14. 11:13
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Kaukázusi, kuvasz, komondor biztos hogy nem. Ugyanakkor ezeket a kutyákat se osztogatják csak úgy bárkinek.

De igaz ez egy goldira, spánielre, stb. Hiába nagyobb a szőrük, bentre valók a gazda mellé.

Nyilván sok rossz tapasztalatuk van a fajtamentésnél is, egyszerűbb így szűrni. Akinek kell az adott kutya, az ne haljon bele abba hogy be kell engednie az életterébe.

2018. febr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
11%

Énis láttam már kuvaszt, kaukázusit, hogy kizárólag kinti-benti tartásta adták, csak kintinek nem.

Mert ugye egy kenelben, maskutyákkal összezárva jobb helye van a menhelyen, mint kinti kutyaként kertben tartva...


A hülyeség mint tudjuk határtalan.

2018. febr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
20%
Minden cir-cart megszabnak már a menhelyeken is aztán meg csodálkoznak hogy alig fogadnak örökbe. Nekem kicsi gyerekem van pl, nincs az az isten hogy egy nagyobb testű kutyát bennt tartsak. Mi akarunk majd kutyát elsősorban házőrzés céljából. Volt már nem 1 kutyánk, kinti is, benti is, nem ettől függ a boldogságuk.
2018. febr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Kifejtenéd, hogy miért nem engeded be a kutyát a házba? Komolyan érdekel, de eddig senki sem magyarázta el normálisan.
2018. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így könnyebb kiszűrni nekik azokat a gazdikat, akiknek csak dísznek meg házőrzőnek kell, nem pedig családtagnak. A lényeg, hogy ne olyan emberekhez kerüljön a kutya, aki 2 hét után ráun és csak addig foglalkozik vele, amég beér a kaputól a házig. Persze nem mindenki ilyen, akinek kinti kutyája van, de ezt látatlanba senki nem tudja megmondani, hogy tényleg jó sora lesz e a kutyának vagy sem. Ha valaki hajlandó beengedni a lakásába az nagyobb eséllyel lesz felelős gazdi, mint aki hallanni sem akar róla.


Amúgy nekünk benti kutyánk van (kistestű, rövidszőrű), teljesen jól érzi magát. Nekem is sokkal jobb, hogy akár egy reklám alatt is tudok játszani vele egyet. Ha meg nem szeretném, hogy ott legyen akkor ki tudom zárni a szobából, nem éri lelki sérülés, ha nem vele van foglalkozva 0-24-ben, van saját ágya, játékai és a macskákkal is jól elvan, de láthatóan már akkor is jól érzi magát, ha csak feküdhet az asztal alatt, amég főzök. Lehetne bármekkora udvarunk, ő ott érzi jól magát, ahol velünk lehet. Teljesen más így, mint egy kinti kutyával. Szüleimnek csak az volt és sose tudtam vele annyi időt tölteni, mint szerettem volna, mert nem nézték jó szemmel, hogy folyton kint kutyázok. Az meg, hogy a kutya ott van körülöttünk, amég kapáljuk a kertet nem számít foglalkozásnak. Nekünk van egy kiegyensúlyozott, szófogadó, tiszta kutyánk, akit nyugodtan ki lehet vinni emberek közé, szüleimnek meg van egy engedetlen, szocializálatlan kutyája, akit az udvarról nem lehet kivinni, mert rögtön megbolondul a legapróbb újdonságtól és olyan koszos, hogy szó szerint fekete, retkes lesz a kezed, ha megsimogatod. Az utcában van egy szintén kint tartott, nagytestű kutya, aki többnyire kint van, de nincs kitiltva a házból. Ő is teljesen értelmes, jólnevelt kutya, pedig szinte mindig kint van, mégis alkalmasabbak az ő gazdái, akik hajlandóak beengedni, mint a szüleim, akik hallani sem akarnak róla. Egyszerűen más annak a hozzáállása, aki hajlandó beengedni.

2018. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
10%
Igen fejtem. Azért mert nem. 😀 ennyi. Egyszerűen nem szeretek bizonyos kutyafajtákat a lakásban tudni. Ismerősömnek boxer volt a lakásba és hiába fürdette rendszeresen egyszerűen elviselhetetlen szaga volt a kanapénak mikor leültem, a szőnyegnek mikor húztam a cipő, emellett minden tiszta szőr volt. Viszont anyukáméknak egy német spitze van, világéletébe lakásba volt. Akkor jár ki be amikor akar. Szerintem fajtától is függ ez. Meg mérettől. Míért baj az ha valaki házőrzőnek szeretne kutyát. Telepeket, telkeket, gyárakat is őriznek kutyák. Akkor ha valaki telephelyre szeretne őrzés céljából befogadni akkor annak nem adják oda? Vicc.
2018. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem, annak nem adják oda. Majd ha te is vezetsz fajtamentést, akkor te határozod meg kinek adsz és kinek nem. Addig meg ez van, ezt kell elfogadni. Lehet utánuk csinálni.
2018. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

"Igen fejtem. Azért mert nem. 😀 ennyi. "


A gyereked részére is az az aduász érved, hogy "azért, mert azt mondtam"?


"hiába fürdette rendszeresen egyszerűen elviselhetetlen szaga volt a kanapénak mikor leültem, a szőnyegnek mikor húztam a cipő, emellett minden tiszta szőr volt"


Szerintem erről pont nem a kutya tehet. Sok múlik az etetésen, fésülésen, a sampon minőségétől. Nyilván egy pedigreen etetett, Head&Shoulder samponnal fürdetett kutya, akit évente 2x ha megfésülnek jóhogy szőröz és büdös.


"Míért baj az ha valaki házőrzőnek szeretne kutyát. Telepeket, telkeket, gyárakat is őriznek kutyák. "


Hát mondjuk csak annyi, hogy manapság egy kutyát kiiktatni nem egy nagy mutatvány. Már a telepeket is riasztóval, kamerával és max kutyás biztonsági ŐRREL őriztetik, nem az hogy ki van csapva a kutya, aztán jóccakát. Elég sok gyár járna igencsak pórul, ha ennyi lenne a védelme...

2018. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 aranyos121 ***** válasza:
100%
17-es..sokan azt hiszik hogy a kutyák házőrzők...nem nem tudják őrizni a házat semmien kutya..max más állattól ...egy kutyát simán meg mérgezhetnek,lelőhetnek stb és már simán betörtek hozzád és ki raboltak és arra kelsz fel h nincs semmid és kutyád sincs....élőlény nem tárgy riasztót kell vennünk az a megoldás :))
2018. febr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!