Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kellett volna reagálnom?...

Hogy kellett volna reagálnom? Mi a véleményetek az ilyen gazdáról?

Figyelt kérdés
Mentem haza és az utcára ki volt engedve egy kutya. Először nem vettem észre, mire oda értem elkezdett felém szaladni, ugatott, vicsorgott és majdnem megharapott. Nagyon megijedtem, hátráltam. kétszer sikítottam is(tudom, hogy nem szabad, de gyakorlatban más). sűrűn lakott rész, de nem reagáltak rá. A háztól elmenekültem. Anyámmal 20 perc múlva visszamentünk, és a kutya még mindig kint volt. Meglátott minket a gazda és kijött. a mentsége az volt, hogy mikor láncra akarta tenni kiszökött és nem jön vissza, mert nem hallgat rá.

2018. febr. 15. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Jegyzőnek szólni, jelenteni. Tilos láncra kötni a kutyát, illetve nem szökhet ki a telekről!
2018. febr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyen gazdáról az, hogy nem alkalmas állattartásra. (Ennél durvábban is le tudnám írni, de ide azt nem lehet).

A kutya támad, akkor ne sikíts, ne hátrálj, hanem állj vele szemben határozottan, és üvölts vele, hogy takarodjon haza vagy ami jön. Lépj, toppants felé, ő hátráljon! El kell hinnie, hogy te erősebb vagy.

A tulajdonost pedig fel kell jelenteni. Önkormányzaton, jegyzőnél, írásban.

2018. febr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen velünk is történt, szerencse, hogy ketten voltunk, mert lehet egyedül kevés lettem volna. A gyereket húztuk a férjemmel szánkón, mikor egy kis-közepes testű felénk szaladt, ugatott és minden áron a fiamhoz akart férkőzni. Mi csak annyit tettünk, hogy mindig elé álltunk, hogy ne jusson a gyerekhez, rászólni nem akartam, nehogy megijedjen a gyerek és elszaladjon. Aztán megjelentek a gazdái, fiatal pár, semmit sem tudtak kezdeni a kutyával, kiabáltak rá, kergették, és csak azt hajtogatták, hogy a hangja nagy, nem bánt. Lehet, hogy egy felnőttet nem bánt, de a szocializálatlan kutyák sokszor a gyerekekre agresszíven reagálnak. Akkor kicsit lefoglalták, nyugodtan továbbsétáltunk, de a kutya még akkor is futott utánunk, végül el tudtunk jönni de az utca végéből visszanézve láttam, hogy még mindig hajkurásszák. Nincs jó véleményem az ilyen gazdákról, ha arra nem veszik a fáradtságot, hogy egy behívást megtanítsanak, akkor annyi eszük legyen, hogy ki tudjanak úgy menni a kapun, hogy a kutya bent marad.
2018. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. mindenkinek ment a zöld kéz, megfogadom a tanácsaitokat. Van kép is arról, hogy kint van utcán, ha bizonyítani kellene a jegyzőnél. Eddig azért nem akartam jegyzőhöz menni, mert tudtommal veszélyes kutyának nyilvánítják és altatják. De az sem állapot, hogy láncon tartják, nem nevelik, nem foglalkoznak vele.
2018. febr. 16. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Okos dolog, hogy van kép. Ne aggódj, mert ha nem okozott sérülést, biztosan nem altatják. Maximum a gazdát büntethetik meg állatkínzásért vagy veszélyeztetésért. Ilyenkor tudtommal a kutyát állatmenhelyen helyezik el és általában érdemesebb gazdát keresnek neki, de még valószínűbb, hogy a jelenlegi gazdájánál marad és a pasas csak kap egy határozatot, hogy miben változtasson (és pénzbírságot.)
2018. febr. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
A gazdit kéne láncra kötni. Kutya felügyelet nélkül nem lehet az utcán. Fotozd le aztán jelentsd főleg mer agresszív kutyáról van szó. Az enyém is kijön póráz nélkül az utcára mikor a kocsiba szálunkbe (ház előtt parkolok) de max megszagolna vagy ha tetszel neki egy nyálas puszit is ad + nem megy el mellőlem csámborogni.
2018. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös, kétlem, hogy menhelyen kötne ki. Mikor minden napra jut egy út szélén fekvő, vagy zsákba kirakott alomnyi kutya, sajnos nincs az a menhely, amelyik még tudná fogadni, legtöbb helyen ideiglenes befogadóknál vannak, várólista van a menhelyre bekerülésre. :(

Gyepi telepekre korlát nélkül viszik őket, de ott 14 nap után altathatják, vagy ha elfogy a hely, akkor is. A gyepik ráadásul államilag támogatott, míg a menhelyek önerőből vannak fenntartva. :(

2018. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!