Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelba husky vagy colli és...

Panelba husky vagy colli és csivava vagy yorki tarsása egymáshoz szoktatása, hogyan?

Figyelt kérdés

Most költöztünk olyan helyre ahol lehet kutyánk a tesómmal ő huskyt vagy collit szeretne én yorkit vagy csivit.

Beszéltünk a közöképviselővel ill a also,felső szomszéddal meg a közvetlen szomszéddal is. Alattunk masztiff + westi felettünk két yorki így nem zavarná őket. A közös képviselő azt mondta hogy egy nagy meg egy palota pincsi alatti kutya lehet.

Úgy szeretnénk hogy a nyáriszünet első kéthetében vennémk meg őket így a szünet alatt 2 óránként lebírnánk vinni, szobatisztaságra nevelni őket. A szünet vége fele meg fokozatosan szoktatnánk őket az egyedülléthez.

Nem tudom össze szoknának e ha max 2 hét van a hozzánk kerülésük között.


2018. febr. 19. 10:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt akartam írni:

*Juhászkutyáról, kifejezetten munka kutyáról van szó.


Az ilyen típusú kutyák nem valók első kutyának, felkészült gazdáknak valók, akik értenek a kutyákhoz.

2018. febr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Huskynak kínzás a panel,főleg fűtés szezonban, teljesen ki fog készülni.


Nem panelba való fajta egyáltalán. Mellesleg láttál már vedlő husky-t vagy legalábbis tesód látott? Szőrben fog úszni a lakás és ezt szó szerint értsd.


collie sem igazán való panelba. Ha border collie akkor max a munkavonalú,de azzal meg napi 4 óra minimum amit mozgatni kell ha nem több,bár a huskyval is brutál sokat kell futni.

2018. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyunk a kiadással félre van téve. Beszéltem tenyésztőkkel( csivi/yorki) jártam kiállításon. Ismerem a fajtát pont panelba való.

Én személyszerint csak kicsi kutyát tartanék panelba,de a húgom dönt nem én.

Számomra a legnagyobb félelem hogy nem foglalkozik majd vele és piszkálni fogja az én kutyámat az övé.

Én most kijelentettem hogy a sajátom lehordom és válalom a felelőséget de az övét nem.

2018. febr. 19. 22:33
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól még az ő neveletlen kutyája (főleg ha huskyt vagy colliet akar) ugyanúgy el fogja rontani a te kutyádat, főleg ekkora méretkülönbségnél nagy a valószínűsége hogy terrorizálni fogja, ne adj isten bántani is.

Azt tanácsolom beszéld le ezekről a fajtákról és ketten keressetek egy inkább hozzá illő könnyen kezelhető panelba való fajtát.

2018. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Huskym van, panelba nem ajánlom. 2-3 óra intenzív séta és futás után is még labdázni kell vele a kertben, mintha soha sem fáradna el. Ő sokat szaladgál a kertben is (pedig a kutyák maguktól ritkán szaladgálnak). Pluszban olyan gödröket ás órákig, hogy nem győzöm vissza tölteni:) És ez sem fárasztja le teljesen. A lakást szét fogja szedni, napi 2-3 pórázos séta mellett simán, és ez nem az ő hibája lenne!

Jól gondoljátok meg, olvassatok utána nagyon sokat. Inkább nézzetek még szét, milyen nagyobb testű való panelba.

2018. febr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy a husky borzasztóan köcsög tud lenni kistestűekkel, szóval rossz nevelés levezetlen energia és a kistestű fogja megszívni!! Valószínű terrorizálni fogja.

Kistestűek valóak panelba!! Mi a huskyról és a collieról beszéltünk,hogy nekik nem ideális.


Gondold el,hogy egy husky -20-40 fokokra lett tenyésztve,bírnia kell. Dupla rétegű a bundája. Lakásban 24 fok van télen is a fűtés miatt, nagyon nem lesz neki jó, állandó lihegés,fel alá járkál nem fogja találni a helyét.

Fűtés miatt télen is fog vmennyire vedleni.



Szerintem beszéld vele ezt át. Annyi fajta van még ami inkább panelba való és emellett nem igényel ennyi mozgás,foglalkozást.

2018. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt még kihagytam amit az utolsó írt. Nem bírja bent a meleget. Be szokott jönni délután és esténként, de gyakran kikéredzkedik, látszik, hogy szeretne velünk lenni, de liheg mászkál (pedig nálunk csak olyan 20 fok körül van). Úgyhogy inkább én megyek ki hozzá gyakrabban.
2018. febr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont egy huskym meg egy borderem van, de udvaros házban.

Először lett a collie, mikor ő már elmúlt 10 hónapos, akkor jött a husky, gondolván, hogy majd a colliemtól tanul, ami részben igaz is lett, viszont az addig okos, jólnevelt collim 10x több rosszat eltanult a pici huskytól:D

Ezek ketten olyan rosszak, elképzelni nem tudom, hogy egy panlban mit művelnének.

Pedig a napirend így néz ki: reggel hajnalban 10km futás.

Délután másfél óra labdázás, birkózás, kergetőzés, illetve logikai játékok, keresős feladatok minden mennyiségben.

Este bikejöring, 15-20km.

Ezen felül nyáron éjjel, télen éjjel nappal kergetőznek, birkóznak, játszanak, szivatják egymást és folyton dolgoznak vmin. Vagy kertet túrnak, vagy a garázst pakolják ki(direkt bejárásuk van oda, hogy legyen egy nagyobb védett helyük), múltkor nyitvamaradt a pince, kihordták az összes krumplit. Két kezemen nem tudom megszámolni, hogy hányszor kellett cserélni/újraépíteni a házukat, mert olyan szinten leamortizálták. A drótkerítést felszaggatták, szétrágták. Fű már nincs az udvarban, annyit rohangálnak, hogy csak porzik az udvar. És még sorolhatnám.

Heti 1x megyünk egésznapos kirándulásra, ami alatt én, a távmérő karórám szerint 30km-t megyek, na ezt a kutyák végbaromkodják, rohangálnak, ijesztegetik, csipkedik egymást, olyanok, mint a rossz gyerekek.

Aztán heti 1 kutyasuli, ahol megint egésznap mozognak, a kutyasuli fő elemei, miattuk van a legnagyobb buli.

Nem tudom, hogy van ennyi energiájuk, de hogy panelban nem tartanám az is 1000%, de legközelebb azt is meggondolom, hogy udvarosba hozok-e :DD

De mindemellett(csakhogy jót is mondjak róluk) iszonyú sok szeretetet adnak, vigyáznak a házra(ember nem merne bejönni ettől a két idiótától:D) és egyáltalán nem vagyok magányos, amióta itt vannak nekem. Szóval imádom őket és igaz, sokszor mérgelődöm miattuk, de sosem bántam meg, hogy vannak:)

2018. márc. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!