Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudok egy 10 éves...

Hogyan tudok egy 10 éves francia bulldogot szobatisztáságra tanítani?

Figyelt kérdés
4 napja talàltam rà az erdőben,kidobtàk.. A lakàsban marad nàlunk de mèg nem volt benti kutyusom ìgy minden hasznos tanàcsot szìvesen fogadok.

#Szobatisztasàg
2018. febr. 19. 15:52
 1/8 anonim válasza:
81%
Szia! Gondolom voltatok vele orvosnàl és nincs benne chip. Sok idő és türelem kell hozzá. Gondolom benti kutya lesz, sokat vidd ki ,hogy eltudja végezni a dolgot és miutàn pisilt dicsérd meg vagy adj neki jutalom falatot! /egy 8 hónapos buci tulaj/ egyébként az enyém hamar megtanulta. 5 hónaposan már ő kéretőzött ki.
2018. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen voltunk ès megtalàltàk ott a gazdàjàt is,azt a degeneràltat akit felhìvtam ès arròl magyaràzkodott,hogy tavaly tèlen kiszökött ès őt màr nem èrdekli,tartsam meg. Azonnal lejött,hogy nem szökött el..

Szòval egy ève küzd az èletèèrt,az egyik szemère nem is làt semmit, nagyon be van gyulladva de kezeljük. Nagyon büszke vagyok rà,hogy ìgy kitartott az utcàn ès köszi a vàlaszt,ùgy fogom tenni. Esetleg kötelező dolgok amit meg kell,hogy kapjon? Oltàsok,egyèb...

2018. febr. 19. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Szerencsétlen kutya :(

Ha nincs oltási könyvetek - az előző "gazda" nem adta oda - akkor évente veszettség elleni oltás + kombinált. Féreghajtás 3 havonta. A szobatisztaságra nevelés, kivinni gyakran, 4-5 óránként, ha kint pisil nagy dicséret, jutalomfalat. Gyorsan rájön, hogy kint végezni a dolgát jó, és még nagyot csavaroghat is mellé. Étkezésnek tápot ajánlok, nézz utána a Brit Premium-nak, ár-érték arányban nagyon jó. S nagyon szép tőletek ha befogadjátok szegényként :)

2018. febr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Ja, és jön a tavasz, rengeteg kullancs, így védekezni muszáj ellenük! Kiltix, Scalibor, vagy Foresto nyakörvet javaslok, 7-8 hónapig véd kullancs és bolha ellen.
2018. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
76%
Első vagyok. Szegénykém jó, hogy megmentetted! :-) Az én bucim frontline spot ont kap. Ha valamit akarsz kérdezni írj üzenetet, szívesen válaszolok rá
2018. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Ne felejtsük el a szívférgeket se. Ha még nem tetted, kérj vértesztet a dokitól. Hogy hogyan tovább, azt a teszt eredménye határozza meg. Sajnos a kora és az elhanyagoltsága miatt, nem zárható ki, hogy benyalta.

Az én kutyám Nexgard Spectrát szed szívféreg ellen (havi 1x és ebben benne vannak a kullancs, bolha és bélféreg elleni szerek is), de ezt kizárólag szívféreg negatív kutyák szedhetik.


Amúgy a 10 éves francia bulldogot pont ugyanúgy kell szobatisztaságra tanítani, mint 10 hetest: minél sűrűbben kiviszed, ha pisil/kakil hatalmas dicséret, jutalomfalat, örömtánc. Hacsak nincsenek betegségei vagy nem vészesen hülyén nevelték, hamar fel fogja fogni, mit akartok tőle, aztán, ha már ez megvan, lehet napi minimum 4-re csökkenteni az eü. séták számát.

2018. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Èrtem. Köszi,minden el lesz rendezve szàmàra :)

Van egy kis gondunk. Velem alszik most,a szobàmban de a horkolàsa elèg durva viszont most kint -3 van ès nem merem èjszakàra kint hagyni mert olvastam,hogy nem bìrja a tùl hideget. Most az èjszaka közepèn alvàs hiànyom miatt kiraktam ès ugyan ùgy elalszik ott is de nem mertem kint hagyni. Szòval kint hagyhatom èjszakàra vagy talàljak màs helyet neki a lakàsban?

2018. febr. 21. 03:16
 8/8 anonim válasza:
Egy francia bulldogot ne tarts kint!! Nem neki való. Akkor tedd be egy helyiségbe az ágyát és szoktasd oda.
2018. febr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!