Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? (Kutya a családban)

Figyelt kérdés

Adott egy (leginkább) labrador keverék kutya, aki a férjemé. Tudni kell, hogy a férjem egész családja kutyás, ő így nőtt fel, és nagyon szereti a kutyáját. A kutya történetéhez tartoznak a körülményeink: Van egy kislányunk, akivel gyesen vagyok itthon, és szeretnénk második gyereket is. Reméltük, hogy a férjemnek lesz lehetősége előrelépni a munkahelyén, de sem ott, sem a környéken máshol nem akadt lehetőség, hogy kicsit messzebbre érjen a takarónk és lehessen még egy gyerek. Ezért a férjem kiment küldöldre átmenetileg, hogy legyen egy kis alapunk. Jó szakmája és biztos nyelvtudása van, és jól mennek a dolgok. A lényeg most jön.


Itt maradtam én, aki sosem tudtam jól bánni a kutyákkal és nem is igazán szeretem őket. Viszont ez a kutya fontos a férjemnek, aki jelenleg is értünk hajt odakint. A kutya nem hallgat rám, hiszen soha nem én gondoztam. A férjem a falkavezér, én meg csak egy "megtűrt személy", a gazda területén. Emiatt nem tudom sétáltatni, elránt a pórázzal együtt. Erős állat, én pedig kistermetű nő vagyok. Repülök mögötte, ha megindul. A lányom mindig játszhatott vele, ha a férjem jelen volt. De mivel én nem tudom fegyelmezni, nem tudom leültetni, ha már nagyon körülugrálja a kis totyogónkat, kénytelen vagyok távoltartani őket egymástól. A kutya jelenleg be van csukva a belső udvarba. Kap enni, kap vizet, de én is sajnálom, hogy így kell élnie, annak ellenére, hogy sosem lesz a szívem csücske.


Mivel a férjem családja mindig is kutyás volt, megpróbáltam onnan segítséget kérni. Nem kaptam. Azt viszont megmondták, hogy rossz ember vagyok szerintük mert "minden jó ember szereti a kutyákat" hát köszönöm szépen!


2018. febr. 20. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
fojtónyakörvet próbáltál? Rakd fel rá, és fogd meg rendesen, én 50 kilósan is elbírtam az 50 kilós kan rotweileremmel!
2018. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kutyaiskola a közelben, az segíthet.
2018. febr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha a ferjed családja nem segít, talan valóban szakembertől kellene tanacsot kérni. Vagy a férjedtől. Gondololom, telefonon, vagy skype- on, tartjatok a kapcsolatot. Vele kellene megbeszélned, hogy ő mit javasol. "Kutyás" szakembert, esetleg beszél valakivel a családjából, hogy segítsen, stb.
2018. febr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Itt nem a kutya szeretete a lényeg, hanem az, hogy egyszerűen nem értesz a nyelvén, nem tudod kezelni, fegyelmezni. Ha van rá anyagi kereted, akkor érdemes volna elhívni házhoz egy kutyakiképzőt, ő biztosan tud segíteni neked. Valószínűleg egy-két alkalom elég lenne. (Kutyasuliban csoportos foglalkozás van, ami nektek jelenleg nem jó, illetve oda is el kell valahogy jutni, ami szintén nem problémamentes most.)


A kutya is minél kevésbé van lemozgatva, annál inkább kezelhetetlen és türelmetlen, amikor mégis sétára kerülne a sor.


Ha nincs pénzetek a fenti megoldásra, akkor kezdj el nézni kutyanevelési műsorokat (Cesar Millan-t ajánlom, Csodálatos kutyadoki címmel fut a sorozat), több a semminél.

2018. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk, a rokonok is erdekes felfogásúak. Ha valóban annyira szeretnék a kutyákat, az lenne a minimum, hogy segítenek, ha nem a te kedvedért, akkor a kutya miatt.
2018. febr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
66%
"minden jó ember szereti a kutyákat"...na azért üzenném a rokonaidnak, meg a hozzájuk hasonló emberkékhez, akik ilyen kijelentéseket tesznek, hogy gondolják meg kétszer, mielőtt ilyet mondanak. 4(NÉGY!!!) éves voltam, amikor mamámék kutyája leharapott egy darabot a fülemből, még szerencse, hogy az orvos korrigálta a hibát, de az a nap örökre megmarad az emlékezetemben... hanyatt döntött a földön, a kutya meg rajtam feküdt, és nyilván, mivel sokkal gyengébb és kisebb voltam, mozdulni se tudtam. ha mama nem szalad ki gyorsan segíteni, 100%, hogy már nem is élnék. szerintem k vára nem csoda, hogy ezek után felmegy a pulzusom, akárhányszor meglátok egy kóborkutyát az utcán, mert a drágalátos gazdája volt olyan okos, hogy nem engedte ki, és inkább teszek egy k va nagy kerülőt. lehet jönni azzal, hogy például miért hagynak egyedül egy 4 éves kislányt egy nagytestű kutyával... az állat meg volt kötve, és az egész egy pillanat alatt történt, ennyi is elég, ha egy kutya idióta, és benne van az ösztön, hogy bántson másokat. csak kivittem neki enni ebéd után, és már meg is történt a baj. szóval aki nekem a kutyákat diőcsíti, és azt mondják, hogy azért vagyok sz ralak, mert nem szeretem őket, az a szememben egy 0.
2018. febr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Mindenképpen vagy kutyaiskola kellene mindkettötöknek - a kutyának, hogy téged is rangban magasabbnak tudjon tartani, meg neked is, hogy megtanuld kezelni a kutyát, vagy esetleg olyan oktató, aki házhoz jön, habár ez a kevésbé jó megoldás.
2018. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Kérj segítséget egy szakembertől. Biztosan tud segíteni. A férjeddel is mindenképpen beszélj, mert lehet ő is tud segíteni telefonon vagy skypon keresztül, esetleg el is tudja vinni magával a kutyát külföldre.


6-os, 16:58-as

Nagyon sajnálom, hogy ez történt veled, óriási trauma lehet ez egy kisgyereknek. Viszont leírtad a válaszodban, hogy miért történt. "Az állat meg volt kötve..." Persze erről nem te tehetsz és nem másítja meg a történteket. Azt kívánom, hogy dolgozd fel a történteket.

2018. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Julius k9 kiképző fojtónyakörv (csodakra kepes, siman megtanithatod neki a setalast te is ezzel, csak megengedett erossegig fojtja, ezt te beallithatod. Amugy meg igen kutyasuli.
2018. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!