Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám evett a patkányméregből...

Kutyám evett a patkányméregből, lehet baja?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma bementem szedni kukoricát amit le akartam darálni, de a kutya is bejött utánam, és elvitte a patkánymérget, amit még időbe ki tudtam szedni a szájából, de egy kisujjkörömnyit talán megevett, igaz utána néztem a patkánymérget, és alig hiányzik róla, konkrétan semmi... De inkább megkérdezem, hogy veletek történt már ilyen? És ha igen, akkor komoly lehet az a "kis" mennyiség neki?
2018. febr. 25. 12:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%

Okozhat bajt.

Itass vele tejet.

2018. febr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%
Szia! Igen, lehet következménye, vidd el rögtön orvoshoz. Én is jártam már így, a kutyánk kapott injekciót, ami meghányatta.Meg még egyett ami hatástalanítja a méreganyagot. A doki azt mondta, hogy nagyon erősek ezek a mérgek.
2018. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vidd el orvoshoz,mert kicsi mennyiség is okozhat kárt, bár nem tudjuk a kutya méretét,egy 50-60 kg-os kutyánál nem biztos hogy okozna problémát,de egy kistestűnél tuti.
2018. febr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az enyém is evett, nem tudom mennyit, de nem sokat. Még ma el kellene vinned orvoshoz. Meghánytatja, és ad K vitamint. Könnyen belepusztulhat, mert még ezekkel együtt sem 100%, hogy megmarad. Ezt jelezte az orvos. Jó esély van rá, hogy túléli, de egy pici százalék még mindig lesz, hogy nem. Tényleg ne várj, mert belső vérzése lehet, és nagyon nagy fájdalmai.
2018. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Azzonnal orvos a kis mennyiség is nagy baj meg kell hánytatni.a patkányméregben véralvadásgátló van.Még nem késő de estére már az lesz.akár 2 -3 nap is eltelhet és utána feji ki a hatását.
2018. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Bakker, elvittem orvoshoz, de nincs nyitva... Az állatorvos meg nem veszi a telefont... Megpróbáom később de mennyi idő után kezd el hatni a méreg? :( holnapig már szerintem nem várhatok
2018. febr. 25. 13:18
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az enyém például abba pusztult bele.

Orvos mihamarabb.

2018. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Egyébként kisebb fajta kutya 10-15 kg lehet
2018. febr. 25. 13:19
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, most látom mit írtál. Ez esetben másik orvos. Ügyelet. Addig menj ameddig találsz valakit.
2018. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem várhatsz holnapig,akkor vidd el másik orvoshoz,ez nem játék komoly baja lehet el is pusztulhat.Irány másik doki gyorsan!
2018. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!