Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bevállalhatok egy...

Szerintetek bevállalhatok egy border colliet?

Figyelt kérdés
Egy év múlva lesz rá elég pénzem, addig tanulmányozom a fajtát, kiállításokra járok. Jelenleg tanulok, még 2 évig tanulni fogok. 21 éves lány vagyok, jelenleg van egy magyar vizslám, akivel hobbi szinten agility edzésre járok. 5 és fél éves, még 3 évig akarom folytatni vele az edzéseket.Vele napi szinten foglalkozom, (agility, frizbi, túrák, futás, apport, dog dancing alapok).Szeretném komolyabb szinten űzni ezt a sportot, ezért választottam a Border colliet. Nagyon tetszik a fajta temperamentuma, az hogy ilyen pörgős, szeret dolgozni, és igényli is. Nagyon szeretek kutyákkal foglalkozni, szeretném ha a jövőben kutyás szakmám lenne. A kutyára napi 3-4 órám lenne jelenleg. És itt van a probléma, hogy jelenleg. Mivel még tanulok, ezért dolgozni csak 3 év múlva fogok, előre nem tudom, hogy milyen munkám lesz, mennyi szabadidő stb. Ezért nem tudom, hogy bevállalhatom-e ezt a fajtát, hiába az álom fajtám, és a kutyára mindig szánnék időt, napi 3 órát, de nem biztos hogy a későbbiekben minden nap tudnám tartani a 3-4 órát. Ha egy nyugisabb show vonalból választok, azzal a kutyával is tudok verseny szinten agilityzni? Nagyon szeretném, ha egy borderrel telnének a napjaim, nagyon elhatározott vagyok,számomra a kutyákkal töltött idő kikapcsolódás.

2018. febr. 25. 17:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Lemaradt: nektek hogy áll össze egy borderes napirend?😊 miket csináltok, mennyi időt töltötök a kutyával naponta?
2018. febr. 25. 17:14
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nem javaslom. Nekem 3 van. Legyen Aussied ők kedvesek :"D
2018. febr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem jó gazdija lennél. Az enyém már idősebb, így nem igényel annyi mozgást mint korábban. Nálunk kertes ház mellett is gyakori a séta, és minden nap játék, tanulás. Ő az első borderem, és sosem volt annyira mozgékony mint az átlag, ezért az agyát lefárasztó, gondolkodtató feladatok vannak túlsúlyban. Félig benti kutya, imádja az embereket és más állatokat (nem válogat, mindenkiért és mindenért lelkesedik).


Annyi tapasztalatot tudnék még hozzáfűzni, ami esetleg segít, hogy nálunk inkább a napi többszöri, rövidebb játék vált be. Ha 3-4 órát tervezel foglalkozni vele, inkább próbáld elosztani a nap folyamán, rövidebb szakaszokban. Persze minden kutya más személyiség, de én semmiképp nem beszélnélek le róla. Ha írsz privátban, szívesen javasolok tenyésztőt is.

2018. febr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira szörnyű egy border, mint amilyennek titulálják. Igaz, én csak a show vonalról tudok beszélni, de nálam volt két border mielőtt a sajátom hozzám került és egyáltalán nem törtek-zúztak a lakásban, ahogy a sajátom sem. Reggel két óra sétával indítunk, utána nyugi van egész nap az esti sétáig. Az én kiskutyám volt az egyik legaktívabb szuka az alomban és nagyon jól kezelhető. Az első másfél hónap borzalom volt, de utána mintha kicserélték volna. Én szinte mindig vele vagyok, mert kutyákkal foglalkozom, de belefér teljes munka mellett is, persze ha nem 12 órázol egyben, mert akkor semmilyen kutyát sem ajánlanék. Ha vannak kérdéseid írj nyugodtan privátban is.
2018. febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2018. febr. 28. 08:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el ezek a szigoru “Napi 4 orat kell vele foglalkozni kulonben ez meg az lesz” dolgok baromsagok. Nekem 2 borderem van (egy show es egy munka) es tok jol megvannak pedig nem mindig van 4 oram rajuk. Te sportolni szeretnel, imadod a fajtat ugyhogy en ezek alapjan ugy gondolom neked valo egy ilyen kutya. Ne most agyalj a jovon, mert az meg kesobb lesz, majd akkor raersz kitalalni, hogyan oldod meg. Es nyugodtan vehetsz munka bc-t is akar mert ha komolyan akarsz agilityzni, azzal jobban jarsz.
2018. márc. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem is borderem van, meg 12 eves voltam, amikor megkaptam ot 8 hetesen. Mi is tenyesztotol vettuk, torzskonyt, minden jart hozza. Hat sikerult a legaktivabb kutyust kivalasztanom, a tenyeszto tobbszor rakerdezett, szuleimmel megbeszelte, hogy biztosan jo otlet e. Aztan nincs is vele semmi baj. Tok jo kutya, nagyon okos, intelligens, fegyelmezett, jol nevelt, aranyos kutya. Nalunk ugy nez ki egy nap, hogy reggel fel orat labdazok, kergetozok vele(ja amugy panel, napi 3x viszem le). Suli utan 1 orat kiviszem a parkba, ahol mas kutyak varjak, mert o a csapat fenypontja, barkit jatszasra bir. Este pedig megint fel orat vagyok lent vele, ilyenkor csak porazas seta, illetve futok is vele.

Aztan ennyi, vannak jatekai es elvan egesz nap. Hetvegente neha elviszem erdot jarni.

Es elegendo is ennyi mozgas neki.

2018. márc. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én még csak 13 vagyok, de azért leírom a kis napirendemet :)

Szóval 5:50 kelés, 6:15 lemegyünk sétálni, 7:35 hazaérünk, rohanok suliba. 2-kor hazaérek akkor is lemegyünk, de akkor csak 1 órára viszem le,de akkor intenzív kutyafuttatózás, majd 18:30-kor lemegyünk és 8-kor haza ( itt 1 óra futattó, fél óra séta ). És amikor lent vagyunk akkor agility, meg trükkök tanulása :)

2018. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban túlzás az, hogy napi 3-4 órát kell foglalkozni vele, szerintem ember nincs a földön, aki ezt egy 8 órás meló mellett tartani tudná. De inkább rettentsék el az embereket a border tartástól, minthogy azt olvassa valaki, hogy elég 1 órát labdázgatni vele, aztán minden rendben. Az az igazság, hogy munka mellett még a napi 1-1,5 óra is elég nagy eltökéltséget igényel a gazditól, nem állítom azt, hogy egy-egy remek téli estén őszinte volt a mosolyom, mikor munka után a vaksötétben indultam a bordereimet trenírozni, pedig kvázi körülöttük forog az életem. Gyakorlatilag minden napra kell nekik szervezni valamilyen programot, ami fizikailag és szellemileg is lefárasztja őket, és a hétvégéből is általában egy nap minimum valamilyen kutyás programmal telik.

Az, hogy egy kutya show-vonal vagy munka-vonal, kissé túl van misztifikálva. Az a helyzet, hogy mindkét irányzatban vannak minőségi kennelek (sajnos elég alacsony számban), meg igénytelen kennelek (minden második faluban lassan). Azt hiszem, aki 'nincs benne' a fajtában, annak ezt nehéz lehet elkülöníteni. Mindenesetre egy normális show vonalúval is simán lehet versenyszinten agilityzni, sajnos nagyon kevés show tenyésztő dolgozik bármi 'értelmeset' a kutyájával, ezért nem könnyű kiválasztani, hogy melyik kennelből tudsz olyan kutyát venni, amelyik biztosan jól motiválható.

Ugyanakkor - meglepő módon- ez a hazai 'munkakennelek' jelentős részére is igaz, szerintem egy kezemen meg tudnám számolni azokat, ahol a tenyészkutyák esetében fel tudnak mutatni legalább egy A3 agilityt vagy valami szignifikánsabb (Karakószörcsök kupánál nívósabb) terelőverseny eredményt, ami szerintem egy munkakennel esetében alapvető lenne. Ahol meg fel tudnak, onnan meg általában nem is olyan egyszerű kölyköt venni.

2018. márc. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek! A téli esti séták nekem sem a kedvenceim. Pankát nagyon hatékonyan le tudom fárasztani, 1-1,5 óra és kidőlt:) pedig vizsla:) szerintem hatékonyan kell csinálni. Nekünk a napi rutin abból áll, hogy kimegyünk a rétre, ott frizbizünk, apportozunk, engedelmes gyakorlás, trükkök. Aztán ha van kedvunk elmegyünk túrázni, nyáron úszni, ha olyanom van bemegyünk a városba ami szocializáció szempontjából nagyon jó. Nemsokára elkészülnek az agility ugróim, akkor viszont heti egy kutyasuli edzes mellett otthon is tudunk gyakorolni heti 2-3x :)
2018. márc. 13. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!