Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha anyám ki zárta...

Mit tegyek ha anyám ki zárta a kutyáinkat?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 hónapja befogadtunk az otthonunkba 2 kölyök kutyát. 6-7 hetes korukban hoztuk el őket. Kis termetű kutyák. Bentre lettek szoktatva, de egy ideje esténként míg alszunk ők felforgatják a nappalit. Ez alatt azt értem, hogy megrágcsálnak ezt azt. Ezért anyám úgy döntött kizárja őket és kintre szoktatja. Ezzel egy ideig nem volt gond mert aludni még bejöhettek a házba de azóta már -10 fokok vannak esténként és anyám mostmár éjszakára is kizárja őket aludni. Onnan gondolom hogy fázhatnak mert állandóan kaparják az ajtót és egész éjjel ugatnak. Mondtam anyámank, hogy eltakarítok utánuk mindent csak had ne fagyoskodjanak kint egész éjjel de nem érdekelte. Már semmivel sem tudom rávenni, hogy engedje be őket legalább éjszakára, hogy ne a -10 fokban aludjanak már kint. Szerintetek ez állatkínzásnak minősül? Vagy ez még normális?


Bocs a helyesírási hibákért. A komolytalanok légyszi kíméljenek. 17/l



2018. febr. 27. 23:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Sikerült rávennem, hogy aludni engedje be őket. De az én szobámban alszanak és én takarítok utánuk, ami nem rosz mert ezt ajánlottam fel nekik. Alra sajnos még mindíg nem tudom rávenni, hohy napközbe is engedje be őket csak amíg meleg lesz az idő. Ha napközben vannak kint az még nagyon rosz?
2018. febr. 28. 18:58
 12/14 anonim ***** válasza:
Már ez is valami. Napközben nincs annyira durván hideg, de most lesz a leghidegebb éjjel, nem biztos, hogy kibírnák kint.
2018. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"1-2 héten belül jobb lesz az idő, akkor lehet."

Kistestű kutyát NEM tartunk kertben. Túl picik, túl hideg van a talaj közelében, nyáron meg túl meleg. Ha rögtön nem is fordulnak föl, idősebb korukra megnézhetitek az egészségi állapotukat.


Kérdező! Nagyon rossz időpontban hoztatok kutyát, ráadásul nem megfelelő körülmények közé. Gondolj bele, tizensok évig foglalkozás nélkül egy kertben élni. Ez szenvedés nekik is, neked is. Keressetek nekik új gazdit! Beszélj a helyi menhellyel, nagyon kedvesen, türelmesen, tisztelettudóan, kérd meg őket, hogy vegyék fel a két kutyát várólistára! Ha fajtajellegűek, akkor a fajtamentőkkel beszélj! Ha van garancia arra, hogy elviszik a kutyákat, a szülők is könnyebben belemennek abba, hogy ideiglenesen bent lehessenek.

2018. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy anyám kizártnak tartja, hogy elajándékozzuk őket. Pedig szerintem is jobb lenne. Hiányoznának bagyon de legalább tudnám, hogy olyan helyen vannak ahol bent tartják őket a házban. :(
2018. márc. 1. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!