Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztésre alkalmas...

Mm001 kérdése:

Egy tenyésztésre alkalmas alaszkai malamut mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Van néhány szimpatikusabb kennel oldal, de ott nem írnak árakat. Nagyjából fél éve tetszett meg a faj, szóval már felbújtam utána az internetet. Sajnos egy ideig még nem lehet kutyám ezért igazából csak az ár érdekel tenyésztő az úgyis aktuális lesz. Az is megfordult a fejemben, hogy kutyatenyésztő legyek, bár az egy elég nagy feladat, szóval nem azzal kezdeném, viszont jelen pillanatban ez foglalkoztat a legjobban, persze nem megélhetési forrás, vagy csak nagyon későn, de legalább lesz a mi motivál! :)

2018. febr. 28. 18:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Az persze egyértelmű hogy nem csak lesz majd fedeztetem évi 2x, nem tudom mondtam-e de nem szaporító, hanem tenyésztő akarok lenni. Vizsgázni fogok ilyenekből, kutyust meg muszáj lesz vizsgáztatni. Sok a tanulnivaló, de ha ezt akarom ez ezzel jár.
2018. márc. 1. 07:02
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Tenyészteni leginkább szukával tudsz.

Attól,mert van egy kan kutyád és évente hozzád járnak majd fedezésre nem leszel tenyésztő :D


Kiállításra mint néző kell belépő mindenhol változik.


Ha kutyát viszel ott is vannak nevezési díjak,attól függ melyik osztályba nevezed a kutyát, asszem legutóbb 8 ezret láttam vhol nevezési díjnak nos ha két osztályba is nevezed akkor az már 16 ezer ft, helytől függ de benzin ktg ha több napos akkor szállás keresés.

Érdemes külföldre is járni. Külföldön 20-30 ezer ft is lehet csak a nevezési díj egy osztályba,bezin ktg,szállás stb.

Akkor vagy kozmetikus által készíted fel a kutyádat vagy pedig megtanulód saját magad.


Nem olcsó buli a kiállítás.


Akkor visznek hozzád szukát ha már a kanod letett vmit az asztalra.


Néhány magyar kiállítás által elért címek nem elegek hozzá.


Champion,Interchampion címek begyűjtése a minimum.


Szűréseket el kell végezni minden fajtánál megvan határozva.

Tenyészszemle.


Szukát választasz ott is ugyan ez, sok sok cím,szűrések,tenyészszemle.


Nagytestű kutyákat 2 éves kor alatt nem szoktak tenyésztésbe vonni. Addig érdemes minél több címért indulni kiállításokon.


Tenyésztés életforma,hobbi ami viszi a pénzt.


Kolléganőm tenyésztett,már nem tenyészt. Mondta,hogy sosem jött ki pluszba, nullára jött ki szinte mindig. Nála előfordult,mikor annyira rosszul sikerült egy párosítás pedig a szuka és a kan is jó volt,hogy olcsóbban hobbira adta el az összes kutyát.

2018. márc. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%

Muszáj lesz a nyereség miatt elhordani kiállításra ugyanis nyernek kell :D

A tenyésztők önszántukból nem fognak segíteni.

A fedezest olyan 2-2,5 éves kora köre tervezi inkább

És nem kell 6 kutya egy falkához :D

2018. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Persze hogy kellenek a címek, de először biztos nem érek el semmit :D nyilván én leszek majd a legboldogabb ha a kutyusom megnyeri az első díját, de ez nem az első versenyén lesz. Én a mostani pécsi kiállításon a nevezési díjakat 2.000-4.500Ft között mozgott, szóval ez változó, csak úgy belépőárat nem láttam, ezért kérdeztem. Az már eldőlt hogy szuka lesz akkor az első kutyus. Nem tudom hogy valaha írtam-e hogy ezt hobbinak akarom, de nem, inkább életsílus. Nekem az az álomélet hogy kutyákkal vagyok körülvéve, ennek minden rossz oldalával együtt. Az meg hogy nullára jövök ki több mint elég nekem, ha pénzért csinálnám, akkor szaporító akarnék lenni.
2018. márc. 1. 17:48
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már azt a hülye szaporítós dumát, rohadt unalmas már, pláne akkor mikor nem is arról van szó, hanem tenyésztésről, de egyesek még ekkor is képesek előhozni.


Az meg, hogy kutyákkal akarsz dolgozni ezer más dolog is lehet benne, nem kell feltétlen tenyésztőnek lenni hozzá, ami nem egyszerű.

2018. márc. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!