Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így az...

Varga_Mimi2000 kérdése:

Miért viselkedik így az Amstaff kutyám? Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán 2 olyan dolgot csinált (amikor is én nem voltam ott, valószínűleg ezért nem fogadott szót), amiért a nagyszüleim nagyon berágtak rá, mert eddig nem csinált ilyet. Lassan 9 hónapos fiú amstaff, ma ráugrott az öcsémre, és annyira durván játszott, hogy a testvérem sírt is a fájdalomtól (mondjuk én ezt megértem, mivel egy fiatal kutyáról van szó, aki játszik), ezzel mit lehetne csinálni, hogy ne legyen ilyen durva? A Másik meg, hogy azt a kis párnáját, amin már lassan 4 hónapja alszik, szétcincálta (mondjuk én ezt is értem, de nagyszüleim nem). Ezekről a dolgokról hogyan lehetne leszoktatni, mit lehetne csinálni?

2018. márc. 1. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz lett a kutya, kezd felnőni.

Sürgősen el kell kezdeni határozottan nevelni!

Megtanítani, hogy emberrel hogyan játszhat és hogyan nem; mindennap alaposan lefárasztani, lemozgatni (séta), tiltást megtanítani stb.

A párnáját játékból, unaloműzésként szedte szét.

Kérdésed alapján mindenképpen kutyaiskolát javaslok!

2018. márc. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok a szüleidnek, akik amstaffot vettek két gyereknek! Abszolút nem gyerekek kezébe való kutyafajta. Válhat belőle kiváló családi kutya, de akkor alap lenne a kutyasuli, és attól még kell neki egy olyan gazdi, aki ha kell, keményen tudja fogni. Mit fogsz csinálni, ha ráfog egy másik kutyára? Tudod majd alkalmazni a feszfát? Kétlem. Valamint ez pont nem az a kutyafajta, aminek otthon kéne unatkoznia a házban, vagy a kertben. Rengeteg mozgást igényel, és az nem sétát jelent. Ha ez nincs, akkor megy a rombolás, és hidd el, nem a fekhelye lesz az egyetlen "áldozata".
2018. márc. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz és próbálkozik. És ezek még finom próbálkozások. Miért kellett amstaff, ha nem értesz a neveléséhez? Nem kezdőnek, pláne nem gyereknek való kutya!

De most már mindegy. Kezd el végre normálisan nevelni, ha már eddig nem ment! Ha pedig nem bírsz vele, keress egy jó kutyaiskolát!

2018. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1. kommentelő:

Köszönöm a válaszodat, mindenképp megfogadom a tanácsaidat.


Kedves 2. kommentelő:

(jót mosolyogtam a "hozzászólásodon". Kicsit sem éreztem úgy, mintha kötekedni szeretnél.)

1. A Szüleimnek? Miért pont a szüleimnek?

2. Nem tudom, hogy honnan vetted a 2 gyereket... Nem is tudtam róla, hogy ikreket/öcséIMET említettem.

3. Gyerek kezébe... Hmm... Szerintem 24 évesen nem számítok már gyereknek... Vagy igen?

4. Kutyasuliba járatni fogom, ne aggódj!

5. Van kemény gazdija, de nehéz keménynek lenni úgy, hogy NEM vagyok otthon...

6. Kérdéseidre válaszolnám: "Kétlem..." Én inkább nem mondom, hogy mit kétlek jó? (Ha már itt basztatjuk egymás agyát ;)

7. Honnan teorizáltad ki (a szövegem mely részéből), hogy otthon van bezárva a kutya? Látom a képzelőerő az működik rendesen ;) (És csak közlöm, hogy a reggeli futás, a napi háromszori séta, és a 4 óra játszadozás a kertben, unatkozásnak, mozgáshiánynak minősül. Ezen kívül, kerti kutya, néha van csak bent)


Kedves 3. kommentelő:

1. Van tapasztalatom. Alapból nem vállalnék magamra egy harci kutyát, ha nem lenne. Csak ugye az előző 2 az lány volt, és nyugodtabb, szabályozható, velük nem voltak ilyen gondok.

2. Miért lenne gyerek kezében a kutya. Nem az öcsémé... Erre nem is utaltam.


Ui.: Köszönöm szépen a felettébb "hasznos", kicsit sem szénnéteorizált kommenteket. Szerintem én normálisan kérdeztem, és most válaszoltam is. (és csak hogy hozzátegyem: Én a kommentekre úgy válaszoltam, ahogy ti fogalmaztatok. Mint például, ha egy kupac szart kapsz, nem egy virágot fogsz visszaadni...)

2018. márc. 3. 00:20
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Hú banyek, ezt inkább ne erőltesd! A válaszomat egyáltalán nem rosszindulatból írtam. Rendszeresen mentek egy civil csapattal kutyákat, nagyon nagy részük bull típusú. Láttam már annyi ilyet, és úgy érzem, itt is egy bomba készül robbanni, ha valaki sürgősen nem tesz valamit.

Nagyon magas lovon ülsz ahhoz képest, hogy láthatóan fingod sincs erről a kutyafajtáról, és arról, hogy mire lenne szükség ahhoz, hogy egy bárki számára jól kezelhető kutyád legyen.

Nekem te itt ne szedd pontokba a sérelmeidet, inkább szedd pontokba azt, hogy mit tettél eddig a kutyával, amiért ennyire neveletlen. Tudom én, ezek a kutyák gyönyörűek, tekintélyt parancsolóak, és iszonyú cukik, nekem is van, de azért érteni kell hozzá.

Ott kezdődik a legnagyobb probléma, hogy a kutyád jelenleg mindenkinél feljebbvalónak képzeli magát. Mi az, hogy megtehet bármit, ha te nem vagy ott? Ugyanúgy hallgatnia KELL a család összes tagjára. De legalábbis a "NEM" parancsszót azonnal teljesítenie kellene, még akkor is, ha az öcsédtől kapja. Csakhogy egy amstaffnál ezt nem olyan egyszerű ám elérni. Te lennél az erős kezű gazdi? Ne már! 9 hónapos a kutya, de már most nem bír vele a család. Ha pedig ez a helyzet, akkor már régen el kellett volna menni a kutyaiskolába, mert ez a kutya csúnyán a fejetekre fog nőni (ez már el is kezdődött). Elkezdett kamaszodni, és ettől már csak önállóbb, és akaratosabb lesz.

Rombolni meg tudod mikor szokott, amikor túl sok a levezetetlen energiája. Ha néha kimész vele az udvarból egy sétára, vagizni a többiek előtt, hogy nekem ilyen kutyám van, az édes kevés. A túl sok levezetetlen energiából következtettem arra, hogy a kutya nagyrészt lakásban, udvaron lődörög.

Nem lennél így felháborodva, ha tudnád, hogy a válaszokat íróknak igaza van. Ha ezt nem látod be, akkor nagyon kevés leszel ehhez a kutyához. A vége pedig az lesz, hogy könnyek között azt mondod, amit mindenki más, akinek nem lenne a kezébe való egy ilyen kaliberű eb, hogy "Pedig még sosem csinált ilyet!". Hányszor hallottuk már! Aztán majd jön a kutyának a karantén, a szomorú facebook posztok, és vagy gazdikeresés, vagy altatás.

Láttam én már pitbullt, staffot 45 kilós nő kezében, de ő tudta hogy kell velük bánni. Javaslom mielőbb keress meg egy kutyakiképzőt, esetleg hajts fel néhány olyan ismerőst, aki rendelkezik ilyen fajtájú, jól nevelt kutyával, és tud neked segíteni.

2018. márc. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Atyaég! És még most látom, hogy a 3. válaszolónak írt válaszodban lazán le "harci kutyáztad" ezt a fajtát. Na ez egy újabb bizonyíték a hozzá nem értésre! Egy vérbeli amstaff gazdi minimum felháborodik ezen a szóhasználaton!
2018. márc. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké. Nem is mondok inkább semmit, pedig hidd el nekem, tudnék. Nem én leszek az aki felháborodik egy ilyenen. Pláne, hogyha rólad van szó "kedves" kommentelő.
2018. márc. 28. 03:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!