Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szomszédom unokája (5 éves)...

Szomszédom unokája (5 éves) kibírhatatlanul viselkedik, egész héten itt van a szünet miatt, mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
Szegény néni már majdnem 80 éves, erre idevágják neki a gyereket egész hétre, reggel 7-től este 7-ig van. Egyfolytában üvöltözik, csapkodja az ajtókat, becsönget hozzánk és fél óráig nyomja, benyúlkál a levélbedobónkon amivel a kutyámat is nagyon idegesíti. Apropó kutya, állandóan magához hívja, aztán meg bemenekül előle a lakásukba (a kutyám 50 kiló de egy maci, állítólag "fél tőle", de akkor minek hívja oda?), a nagymamát egyfolytában ütögeti, és egyre gyakrabban van itt, mit lehetne vele kezdeni? Beszéljek a szülőkkel ha éppen jönnek a gyerekért? A nagymama nem mer semmit mondani, de megkeseríti a gyerek az én szünetemet is (egyetemista vagyok) ha itt van egy percet nem lehet tőle pihenni. Közvetlen szomszéd, 4 emeletes társasházban. Kert nincs.
2013. okt. 31. 10:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Mindenkinek megvan a maga keresztje. Ha a néni elviseli a kis takonyt,akkor talán te is el tudod. Amellett,hogy ha szólsz is, semmi nem fog változni, max. megharagudnak rád a szülők.
2013. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

hű, de átérzem. Hozzánk egy éve költözött ide a szomszéd fia az új csajjal, és a nő fiával. a gyerek családi házból került be a panelbe, egy kis MAugli. Sajnálom őt is, mert biztos nehéz megszokni új aput, új ovit, új környezetet, de mi a jó abban, hogy kiáll a lépcsőházba és ordít meg veri a korlátot?

Viszont én egyszer szóltam apukának, hogy bocs, de vizsgázom, tanultam volna, a gyerek nem hagyott, ezért lefizettem némi jégkrémmel, bocsi érte. Azóta a gyerek nem visít a lépcsőházban és aznap este hozott nekem egy fogpiszkálókkal teleszurkált sünikrumplit békeajándéknak :)

Néha érdemes szólni, hátha jól sül el.

2013. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én, mint kisgyerekes anyuka rettentően haragszom az olyan szülőkre, akik egyáltalán nem nevelik meg a gyereküket és sajnos egyre több ilyen van. Azt hiszik, hogy ha rászólnak erélyesebben egy gyerekre, már sérül a kis lelke. Az ilyenekből lesz a mérhetetlenül önző és később a kudarcokat feldolgozni képtelen ember. Én meg szólnék a helyedben, mert talán van némi esély rá, hogy észbe kapnak egy kicsit. Nem lehet egy gyerekre mindent ráhagyni, mert egy elviselhetetlen, kiállhatatlan ember válik belőle. Nem attól lesz jó szülő valaki, hogy mindent ráhagy és hagyja, hogy kedvére őrjöngjön. A szülő kötelessége megmutatni a gyereknek a helyes viselkedést, mikor mit szabad, mit illik és mit nem, mert akkor fogja kapni az óriási pofonokat, amikor bekerül egy közösségbe és mindenki utálni fogja.
2013. okt. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%

most ezt az egy hetet kibírjátok, igazán nincs mit beleszólnod, ha szólsz is, mint ahogy előttem írták, max megharagudnak rátok, rossz szomszédi viszony meg senkinek sem hiányzik

a kutyát meg valószínűleg azért hívogatja, mert tetszik neki, csak fél tőle, mert nagy, egy 5 éves gyerekről beszélünk...

2013. okt. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen egyetértek a 3. válaszolóval, szerencsére vannak még olyan szülők, akik nevelik is a gyereküket. Sajnos én egyre több olyat látok, hogy a gyerekre mindent ráhagynak, mintha félnének a saját gyereküktől.

Szerintem kedvesen, de magabiztosan szólj, hogy a kisgyerek viselkedése zavaró a lakóközösség számára, továbbá annak elkerülése végett, hogy esetleg harapás történjen, ne hergelje a kutyát a kisgyerek sem a levélbedobós dologgal, sem máshogy, mert bár szelíd a kutya, mégis csak állat, és ha hergeli a gyerek, akkor nem tudsz felelősséget vállalni egy esetleges harapás miatt, te szóltál előre.

2013. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Én is szülő vagyok és felháborít a gyerekek ilyen viselkedése.

Az, hogy a nagymamával hogy bánik, az az ő családi belügyük, de amiatt nyugodtan szólhatsz a szülőknek, hogy ne csöngessen be hozzátok és ne zavarjon titeket. Udvariasan, de határozottan. Nem kell fenyegetőzni, de mondd meg nekik egyenesen, hogy a gyerek még egyszer ne tenyereljen rá a csengőtökre és a kutyátokat se hergelje.

2013. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Legközelebb, amikor csenget, vagy a kutyádat hergeli, locsold le vizipisztollyal, mint egy rossz macskát szokás, ha már azonos szellemi szinten vannak, akkor biztos beválik az azonos nevelési módszer... :DD
2013. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Szegény kisgyerek unatkozik, én ilyenkor levittem a játszóra és ott a hasonló koru gyerekekkel kicsuzdázta magát.. Nem rossz az a kisfiú, de neki se jó ez, azt szeretné hogy játszanak vele..
2013. okt. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudlak érteni! Én hangot mertem neki adni és tessék!

Itt az én kérdésem...csak nálunk ez non-stop jelenség már! Minden este ez megy :S

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__49795..

2013. okt. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
8: Igen, de ez nem a kérdező feladata.
2013. okt. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!