Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemsokára kutyatartó leszek,...

Nemsokára kutyatartó leszek, ti mivel etetitek a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Aki táppal, az milyennel? Mennyit ad neki, miért annyit?

Aki pl B.A.R.F al, az hol szerzi be a húst, milyen húst ad nekik?

Szóval bárki aki kutyát tart, kérlek írd le mivel és mennyivel eteted?

Nagy segítség lrnne nekem a felelős választásban, ha minél több választ kapnék erre a kérdésre.



2018. márc. 3. 18:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Én Visán Optimanovával etetek, nyúl + burgonya, amit váltogatni szoktam a hal + rizs változattal.

Ebből a 12 kilós zsák 17-18 ezer forint, akciótól függően. Mindig interneten rendelek, házhozszállítással. Így sokkal olcsóbb és cipelni sem kell. :)

A kutyáim kapnak rá főtt húst, csirkét, pulykát, épp ami jön.

Én próbáltam velük a Barfot, folyamatosan hasmenésük volt és le is fogytak. Szóval ez nálunk nem jött be. :/

2018. márc. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Táp, Royal Canin sensitiv.


Azért ez, mert csak ettől nem híg a széklete (sokat kísérleteztünk, mentett kutya, valami rettentő rossz emésztéssel).


Amennyi a kis táljába belefér, általában pont meghagy pár szemet, tehát annyira van igénye. Csodaszép formájú,sivány, de nagyon izmos lábú és seggű terrier.

2018. márc. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Az, hogy milyen táppal etet valaki, szerintem leginkább attól függ, hogy mennyi pénze van. Szóval mivel nem tudom mennyit szánsz rá az etetésre, a válaszommal nem sokra mész.

A tápból pedig leginkább annyit kell adni, amennyi a hátoldalán feltüntetett ajánlott napi mennyiség, de ez megint csak függ a kutya súlyától és életkorától, valamint a táp minőségétől. A jobb minőségű tápból kevesebbet kell adni, mint egy rosszabb minőségűből.


Hogy konkrétan, mivel etetek azt is elmondom. (Bár nem sokra mész majd vele szerintem)

Én Brit Prémium Medium Adult táppal etetem a 20 kg felnőtt kutyámat. Nem azért mert nincs ennél jobb táp, hanem mert ebben az árkategóriában (500Ft/kg, de ha akciós 450/kg) nem találtam jobbat. (Ez egy közepes táp, tudtommal többen is etetnek vele) A napi adagja a 20kg-hoz, ha jól emlékszem olyan 190-200 g körül van. (Most már ránézésre adom, csak az elején mértem pontosan)

2018. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy hónapja álltunk át a barfra, előtte real nature-t ettek. Átállás elején csak csirkét kaptak, majd már pulykát és marhát is. Nagyon szép alakjuk lett, sokkal kevesebbet ürítenek és sokkal jobban szeretik. Hogy hosszú távon hogy válik be arról még nem tudok nyilatkozni. Van egy barfos facebook csoport közel 15ezer fővel. Oda lépj be és olvasd el a start fájlt. Ha ezek után is van kérdésed akkor pedig írd ki nyugodtan a csoportba.
2018. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Farmina Team Breeder Sensible Lamb-et és a Maintenance Maxi-t vàltogatom( 1 zsák másfél hónap ). A Maxinak nagyobb a fehérje és zsír százaléka, azt akkor kapja ha làtom hogy kicsit lefogy, ill. október-januàrban eszi hogy télen vastagabb legyen.

Olcsón veszem mert ilyen helyen dolgozom, kb 12.000 ft a 20 kg-s tàp.

2018. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A pénz nem kérdés, szerencsére jó megélhetésem van, de nyílván nem akarom marhabélszínnel etetni a kutyám, de azt sem gondolom, hogy egy átlag barfozó pl csirkemellet venne neki minden napra, ezért érdekel ki mivel etet...

A tápokról pedig annyi fogalmam van, hogy van a tesco minőség, meg a prémium, ezért érdekel ki mit használ... csak most tudtam meg, konkrétan ma egy barátomtól, hogy a párezer ft-s zsák, ami árulnak a hiperben, pl nem egy jó választás, ezért szeretném némileg megismerni a lehetőségeket...

Amúgy, valószínűleg egy kaukázusi juhászom lesz.

2018. márc. 3. 18:47
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mi kutyusunknak az összes táptól ment a hasa. Volt amelyiktől jobban ,volt amelyiktől kevésbé. Még a paltinum mellett volt a legjobb a helyzet. Ezért váltottunk barfra. Mi pesten lakunk így legtöbbször a barfshopban vasárolunk. Ha érdekel a barf keresd meg neten a barfshop-nyersetetés zárt csoportot, ott rengeteg info van , és segítünk elindulni a kezdőknek. A barf egy remek dolog, de nagy odafigyelést igényel. Húst, amúgy be lehet szerezni bármelyik boltban, hentesnél, piacon illetve vannak webáruházak, ahol ha megrendeled ki is szállítják.
2018. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Joserával etetek. Jelenleg a Lamb & rice változatával. A kukoricát rosszul emészti, ezért csak rizses, vagy gabonamentes tápot eszik. Lazacolajat is kap a tápra.


5 kilós csivava keverékem van. Napi 80-90 grammot eszik belőle. A kutya szereti, a végtermék rendben, szép a szőre. Kicsit ugyan fogyott tőle (5.3kg volt, most 4.8kg), de ha nem fogy tovább, akkor maradunk ennél továbbra is. Ár-érték arányban kiváló.

2018. márc. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

Akkor egy kicsit általánosságokban a tápokról, hogy ott mikre kell odafigyelni:

Szója mentes legyen! Na, ez cseles, mert a szótár nem kell feltüntetni a tápon, szóval ha tetszik egy táp, akkor arra vagy kapásból rá van írva, hogy szója mentes, vagy megnézed a gyártó honlapján, hogy írja-e valahol, hogy a tápjaik szója mentesek...ha ezt leírva sehol nem találod, akkor valószínűleg van benne szója.

Színezék, ízfokozó, és lehetőleg tartósítőszer mentes legyen.

Ez eddig az alap. (Szóval Tescó és társai tápok, nagyjából mind kilőve)


Egy tápnál fontos, hogy lehetőleg minél több hús legyen benne. Minimum a 20%-ot érje el. (Innen a határ a csillagos ég, csak bírja a pénztárca...)

A szabály az, hogy a felsorolást azzal kezdik ami a legtöbb van benne és így haladnak csökkenő sorrendbe. Szóval az lenne, a cél hogy lehetőleg olyan tápot válaszon az ember, ami hússal kezdődik.

Az olyat, hogy hús és állati melléktermékek meg hasonlók kerüljük. (max. ha le van írva, hogy az szív máj ilyesmi...akkor jöhet szóba)


Lehetőség szerint minél kevesebb búza és kukorica legyen benne. A krumpli is elég felejtős.

A gabona félék közül, a rizs, köles, árpa, ezek még olyan okék. (ha van benne gabona, akkor inkább ilyenek legyenek)


Most hirtelen ennyi jutott eszembe! :)

2018. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten kistestűeknek szánt Acana Small Breeddel etetek, korábban a puppyval, aztán keverve, most már csak a felnőtt változattal. ~5 kilós kutyám van, 120 gramm körül eszik belőle egy nap (80 lenne az ajánlott, de láthatóan nem volt elég neki, állatorvos azt mondta, amíg nem kezd hízni, emeljük nyugodtan, egyelőre semmi hatás). Nem váltottam tápot azóta, hogy a tenyésztőnél kapottat lecseréltem erre, sosem fosott tőle, minden ok, szóval nekünk bevált ez a táp, de úgy tudom, sok kutyának túl erős. Van belőle nagytestűeknek való is, de arról nincsen személyes tapasztalatom.


Nagytestű kutyáknál van még egy szempont, amiben én annyira nem vagyok járatos, mégpedig az, hogy kölyökkorban a túlzottan gyors növekedés káros hatással lehet a kutyára, tehát a választott táp összetételét érdemes ilyen szemmel is nézni. Itt van erről egy cikk: [link]

2018. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!