Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemsokára kutyatartó leszek,...

Nemsokára kutyatartó leszek, ti mivel etetitek a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Aki táppal, az milyennel? Mennyit ad neki, miért annyit?

Aki pl B.A.R.F al, az hol szerzi be a húst, milyen húst ad nekik?

Szóval bárki aki kutyát tart, kérlek írd le mivel és mennyivel eteted?

Nagy segítség lrnne nekem a felelős választásban, ha minél több választ kapnék erre a kérdésre.



2018. márc. 3. 18:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

BARF


Van barfos csoport facen, segítenek elindulni. Én is tőlük kaptam minden infót

2018. márc. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Sokfélével:D Mert mindegyiknek más az igazi. Szóval hiába írunk le Neked most 20 féle tápot, ha a Te kutyádnak a 21.féle lesz a bejövős. Meg kell nézni az összetételt, minden benne legyen, ami szükséges, de felesleges dolgok ne nagyon, főleg ne színezék, tartósító. De azért leírom, hogy miket etetek.

12 éves ivartalan szuka kutyus royal medium sterilt kap

6 éves labira hajazó ivartalan kan Happy dog Maxit

4 éves 5 kilós ivartalan pamacskeverék kan josera miniwell

7 éves (még) ivaros kuvasz-goldi szuka mix select gold

Két fél év alatti közepes keverék rosszaság carnilove puppy(lazac-pulyka)

2018. márc. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
#12 vagyok, kimaradt egy rész, hogy kiután megnézted, kiválasztottad a Neked tetsző tápot, akkor ki kell próbálninpár napig, ha nincs hasmenés vagy ilyesmi, akkor venni egy havi adagot és figyelni a kutyust, hogy rendben van-e(szőre, kondija, széklete, allergia stb)
2018. márc. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%

A nagy fehérjetartalmú tápokat a mienk nem bírta, a Brit Care-nél kötöttünk ki.

Sem a BARF-ra, sem a főzéshez nincs sem időm, sem energiám - azt az időt, amit ezzel töltenék, azt inkább sétára / játékra fordítom.

2018. márc. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A tápokat nemzetközileg is, és álltalában itt is 4 kategóriába szokták sorolni.


1. Alap vagy Value, ezek 2000 ft/zsák ár körüli cuccuk. Jellemzően áruzházi márka tápok, meg az ilyen morzsi és társai tápok. Nagyrészt gabona, szója, ízfokozó, szinezék, kevés hozzáadott vitamin és nyomelem. Kerülendők meg ideiglenesen sem adjuk.


2. Középkategóriás tápok, pedigré és társai áruházak sajátmárkás "prémiumnak" hazudott tápjai. 30% korüli húst és állati mellékterméket tartalmaznak de csak 4-10%-a hús. Itt már lehet találni ilyen-olyan mentes tápot is, és bennevannak a legfontosabb vitaminok, nyomelek. Az agyonreklámozott tápokon kívül egészen jó árban vannak. Felnött kutyát lehet velük etetni ha jobbra nem futja és a kutyának sincs tőle baja. De lehetőleg kerúlendőek.


3. Prémium tápok, 20-25% hús lisztet, vagy 35-40% friss húst tartalmaznak. Nincs bennük szója, szinezék, cukor, aroma, ízfokozó, tartósítószer. Bennük van viszont minden az éltkornak megfelelő vitamin, nyomelem. Nyugodtan lehet velük etetni minden életkorban, áruk is elfogadható.


4. Sok hús, zöldség, gyümölcs, gyógynövények. Glutén mentesek. Magas állati fehérje és zsírtartalmúak ezért néhány kutya fosik töllük. Egyébként a legjobb válosztás minden kutyának, de meglehetősen drágák.

2018. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a mixemet Arion kistestűeknek való felnőtt tápjával, a máltaimat (kölyök) Arion kistestűeknek való kölyöktápjával. Próbáltunk már sok félét, ez bevált, de valószínűleg jövőhéten már B.A.R.F.-ozni fogunk.

A B.A.R.F.-ról kérdezhetsz facebook-os csoportokban, azonban én ajánlom a Barfciklopédia c. e-bookot. Ezt letöltheted a Fanni's barfshop-ból. Itt venni is tudsz kiegészítőket a B.A.R.F.-hoz.

2018. márc. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nézegettem ezeket a barf menüket árusító shopokat, hát láttam 3400 ért is 1 menüt, picit sokall9m az ilyesmit, azért olyan 20-25ezernél nem szeretnék tőbbet költeni kutyakajára... uh lehet kisebbtestű kutyám lesz majd :)
2018. márc. 4. 13:21
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem német juhászom van, ez a fajta hajlamos a displáziára és az ízületi problémákra. Ezért kicsi korától a Brit prémium táp mellé félévente egy kúra zöldkagyló-kivonatot kap. Két éves korában allergiás lett, így átálltunk a Brit Care bárányos antiallergén tápra. Ez nagyon jó, gyönyörű tőle a kutya, de drágább, mint az előző volt.
2018. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Függ a kutya korától, fajtától méretől. Fajtatáppal etetek (eukanuba rottweiler) kölyök korba visan optima, optinova. Sokan mondogatják a brit tápot is hogy jó.
2018. márc. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A BARF-nál ne a menüket nézegesd, mert az elég nagy lehúzás, plusz el is veszik benne a BARF egyik előnye (pontosan tudod, mit eszik a kutya). Ha pesti vagy, akkor Fanni’s Barfshop, de van Szegeden, Pécsett és talán Sopronban is kifejezetten BARF-os üzlet, illetve egyre több állateledelesnél lehet fagyasztott húsokat is kapni. Ha nem az említett helyeken élsz, akkor fagyasztottallateledel.hu. Itt a húsokat, csontos húsokat és belsőségeket jó árban lehet kapni, a hátránya annyi, hogy elég macerás a porciózás, de idővel bele lehet jönni. Csak ennek tényleg jól nézz utána, én is hónapokat olvasgattam a kezdés előtt, mert könnyű elrontani, de ha jól csinálod, akkor szerintem a legjobb etetési mód.
2018. márc. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!