Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenért fel lehet jelenteni...

Ilyenért fel lehet jelenteni valakit?

Figyelt kérdés

Az osztálytársam papájának van egy 1,5 éves foxi keverék kutyája. Alapból nagyon rossz körülmények között van tartva: sáros udvar (pár hónapos korában még bemehetett valami kamrába, nem tudom, beengedik-e), maradékot eszik. Kitalálta a kedves gazdája, hogy kiskutyákat szeretne. MÁSFÉL éves szukától. Nagyon kiakadtam rajta, mert látni, hogy gőze nincs a kutyákról, csak haszonállatként tartja.. Sajnos nem az egyetlen állata (van még egy pónija, mit ne mondjak, neki sincs valami boldog élete. Egy kb 1,5m x 2m-s, összeeszkábált karámban van kikötve. Áll a sárban, cipőkefével ,,pucolják”, patakaparója nincs. Patkója se elől, se hátul, betonon huzigál valami kocsit amin pöffeszkedik a felelősségteljes tulajdonos. 4-5 éves ló, de ez egy másik történet), a másik kutyája a pincéjüknél van láncra verve, kb fél éves NJ kan. De vissza a foxihoz, egy előző foxit helyettesít (ha jól emlékszem 2x fialt), de ő meghalt (nyilván sajnálom szegényt, de nem volt jó körülmények között, talán így jobb neki), ezért hozták a helyére a mostani kutyát. Tehát a kérdésem az lenne, hogy mit lehet tenni? Állatvédőknél lehet bejelentést tenni? Ugye nem törvényes, amit csinál szerencsétlen állatokkal?

(Az esetleges hibák miatt elnézést, telefonról írok és néha félrenyomok.)



2018. márc. 5. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jegyzőnél lehet jelenteni, fotókkal igazolva, főleg a rossz körülményeket (a pónira látom a legnagyobb esélyt)


Azt hiszem a szaporítással kapcsolatban nem nagyon lehet számítani következményre.

2018. márc. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Az a baj, hogy nem tudom lefotózni. Elég sokat voltam már náluk, de kétlem, hogy beengednének lefotózni a körülményeket. Szerintem egyébként nagyon jól tudják, hogy bajba kerülhetnek ezért, csak sajnos nem érdekli őket.

2018. márc. 5. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha bejelented, elvileg kötelesek kimenni ellenőrizni.

Én a helyedben megkérdeznék egy ezzel foglalkozó alapítványt, hogy mit tudsz tenni, ők pontosabb jogi tanácsokkal tudnak ellátni.

Az állatmentő sereget tudom ajánlani, ők kemények küzdenek az ilyen állatokért.

2018. márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szóljál az állatvédőknek is, szerintem, ne csak a jegyzőnek.

Az állatvédők általában szoktak készíteni képeket is, és foglalkoznak az üggyel, hogy eljusson a megfelelő hatóságokhoz az információ.

2018. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2018. márc. 5. 14:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel a legközelebbi KOMOLY állatvédő szervezetet, ők ki fognak menni és addig nem szállnak le a tagról, amíg az állatokat ki nem mentik.
2018. márc. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Fotókkal kell igazolnod....de az is lehet hogy kimennek megnézni...minden komolyabb bejelentésnél ki kéne menniük, de sajnos sok helyre nem mennek ki és az állat "issza meg a levét"
2018. márc. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!