Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hálátlan menhelyi kutya?...

Hálátlan menhelyi kutya? Miért ilyen?

Figyelt kérdés

Nem játszik, nem jön üdvözölni ha hazaértünk,nem keresi a társaságunkat.

2 éves. Tehát nem azért nem játszik mert öreg. Sétálni sem szeret igazán, kirándulni sem. Ideig óráig jön csak.

Nem beteg. Az orvos szerint az ivartalanítás miatt ilyen "nyugodt". Hát köszi,de ennyire??

Szeretnénk egy másik kutyát (kölyköt,8 hetesen) szerintetek vele játszik majd? Vagy őt is lesz@@rja?



2018. márc. 6. 14:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
59%
Mi az hogy halatlan? Minek kellett neked kutya ha csak akkor szereted ha jon udvozolni meg jatszani?
2018. márc. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Nekem kutya kellett volna. De ő olyan mintha itt sem lenne. Észre sem vesz minket. Nem jön oda, nem bújik,nem üdvözöl. Ha hívom akkor jön. De akkor sem játszik. A sétát csak én élvezem.

Kb egész nap fekszik vagy ül a kapu előtt és nézi a kocsikat.

2018. márc. 6. 14:37
 3/29 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy csak ilyen természete van... Mióta van nálatok?

Én pl cicát,kifejezetten azért vettem, hogy majd jön dorombolni meg rámfekszik és bújik, hát a nagy lof#szt, szinte egész nap alszik és bunkó velem,mégis imádom és ő a mindenem. sosem tudhatod,milyen állatot "kapsz", nem egyformák a kutyák sem. ha meg még nem régóta van nálatok, akkor még változhat a dolog. van sok játéka?

2018. márc. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem hálátlan,csak ezt szokta meg.A menhelyen nem sűrűn alakul ki a gondozó és az állat barátsága amiért az eb örömmel üdvözölne bárkit is! Te szoktál köszönni az állatkádnak? A menhelyről elhozott csontváz lassan érik be, a bizalom lassan alakul ki, és ne várd hogy túl hamar elfelejti,hogy kidobták.Te most akaratlanul is bevállaltad az állat- pszichológusi szerepet,remélem jó gazdája leszel!
2018. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Azért ennek lehetnek egyéb okai is.

Mióta van nálatok? 1-2 hete vagy hónapja? Akkor még idegenek vagytok neki nem fog a karjaidba ugrani.

Milyen fajta? Nem minden kutyának van nagy mozgásigénye. Nekünk egyszer volt kaukázusi juhászunk az az egész napot átaludta, este volt aktív.


Egyébként nincs olyan, hogy hálátlan kutya, mivel egy állat ezeket a morális dolgokat nem ismeri.

2018. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
57%

Szegénynek jobb lenne ha visszavinnéd a menhelyre,ahonnan hoztad!Hátha találnak neki egy jobb gazdit, amilyet megérdemelne!Akkora gyűlölettel írsz róla, hogy az hihetetlen!

Neked nem egy élőlény kellene, hanem vegyél egy tárgyat, egy eszközt, amivel azt csinálsz amit akarsz! De legalábbis egy robotot vehetnél, beállítod és gombnyomásra csinálja amit akarsz.

A menhelyről hozzánk került kutyáknak van egy előélete, ami legtöbbször rettentő kegyetlen, szomorú élet volt.

Bántalmazások, kínzások, éhezések, szeretetnélküliség és sorolhatnám.

Ezek a negatív élmények örök nyomot hagynak a kis lelkükben, ugyanúgy mint a nevelőotthonban felnevelkedő kisgyerekében is.

Tudod az ő előéletét? Mik érték mielőtt a menhelyre került?

Hát azokért szomorú, nem játszik, nem sétál, mert örökre beleivódott valami rossz, valami félelem.

Amelyiket kocsiból kitettek,az szokta folyton nézni a kocsikat, mikor jönnek érte?

Egy kicsit bele tudnád magad érezni a helyébe?

Most neki nem az kell, hogy rohangáljon veled, hanem arra vágyna hogy megértsd, szeresd feltétel nélkül, ne szólj rá, ne szidd, ne bántsd, hogy elkezdjen megbízni benned, hogy te nem bántod soha, te szereted, te nem dobod ki, itt az otthona és ez állandó!

Ha ezt nem tudod neki megadni, nem vagy méltó a szeretetére, akkor mit vársz tőle? Hogy üdvözöljön? Hozzád szaladjon?Azt hogy ezt elérd, neked kell tenni őérte először, és folyamatosan.

Tudom mit beszélek, jelenleg 9 befogadott, kóbor/volt/ kutyám van.Hosszú utat megjártam némelyikkel, hogy megbízzon bennem, mert csalódott az emberi lényekben.De megérte tenni értük, mert a kis lelkük meggyógyul idővel, csak nem kell sürgetni, sok türelem és szeretet kell.

2018. márc. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
59%

Ne vegyél másik kutyát. Ha neked pl rossz napod van,és nem akarsz beszélgetni,neked is azt mondja Anyukád,hogy hálátlan vagy?

Neked kell kialakítani a bizalmat az állattal. Ő is kutya. Sajnálom,hogy ennyire rosszul állsz hozzá. Az én kiskutyám 9 hetesen került hozzám. Még vele is időbe telt kialakítani a bizalmat,a szoros kapcsolatot. Foglalkozni kellett vele. Ha ő nem megy oda hozzá,akkor menj oda te hozzá.

De,ha nem tudod a kutyát szeretni,csak akkor,ha a nyakadba ugrik,amikor hazaérsz,vidd vissza a menhelyre,add meg a lehetőséget neki,hogy örökbe fogadja valaki,aki szereti.

2018. márc. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%
Pont azt akartam írni, mint az utolsó....Ha nem megy oda hozzád,ülj le mellé a földre és simizd,adj neki jutifalatot, stb. lehet még hónapokon át ilyen lesz, de idővel változni fog, ha Te megteszel mindent. ha ez túl sok neked,és nem tudsz türelmes és empatikus lenni, nem való neked kutya. és ezt nem rosszindulatból írom.
2018. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kéne mióta van nálatok.


1,5 évesen hoztam el egy családtól a mostani kutyámat és első 2 hónapban leszart minket,kb ugyan ez mint nálad.


Baj mondjuk nálunk ott kezdődött,hogy 2 hétig feljárt az előző gazdija elsőnek minden nap majd napokat hagytunk ki,végül nem jött. Vissza gondolva ez rosszabb volt. Szerintem azt hitte 2 hónapon keresztül,hogy majd vissza jönnek érte. Utána szépen lassan ki nyílt nekünk.Sokat sétáltattam,foglalkoztam vele. Aztán beilleszkedett :) azóta is velem él,jelenleg 16 éves :))


Szóval lehet idő kell még neki.


Viszont ha régóta nálatok van érdemes lenne kutyasulit felkeresni és kötődési tréninget végig csinálni.


Azért egy nyugodt kutya ugyan úgy üdvözli a gazdáját és szeret sétálni.


Szerintem nem az a megoldás,hogy még egy kutyát visztek mellé. Hanem megkeresitek a problémát és dolgoztok rajta.

2018. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Fél éve kb az első 2-3 hétben játékos volt és tényleg körbeugrált,rajongott minket ahogy a barátaink kutyája még ma is teszi(a mi kutyánk tesóját vitték el ők) velük. Ő meg nem.
2018. márc. 6. 16:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!