Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltatod a kutyádat?

Hogyan sétáltatod a kutyádat?

Figyelt kérdés

Úgy, ahogy Cesar Millan tanítja:fegyelmezetten, melletted vagy mögötted haladva, gazdára figyelve/felnézéssel, nyakörv a nyakon a fül mögött közvetlen, apróbb rántásokkal korrigálva a helyes sétára stb és csak akkor mehet a kutya szaglászni/dolgát végezni, amikor Te, mint a falkavezér/vezető megengeded neki, minden 10-15perc helyes séta után egy 5 percre.

Vagy hosszú pórázon/póráz nélkül bármerre elmászkálva, szaglászva, leginkább elől haladva a kutya, ahogy neki tetszik.

Hm? :)

Ja és még egy kérdés hányszor mennyi időt sétáltatod a kutyádat? (Zárójelben kérem, hogy lakás vagy van udvar is)

:)



2018. márc. 13. 15:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, elfelejtettem, hogy nekem rohangált, szaglászott, elöl ment, nem mellettem vagy mögöttem (fiatal spániel)
2018. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Póráz nélkül, általában előttem megy egy olyan 3-5 méterre, hogy lássam, mit csinál, néha én kerülök előrébb pár méterrel, ha megáll szaglászni, ilyenkor megállok én is. Semmiféle probléma nem származik ebből, nem megy el tőlem, ha hívom, odajön. Nyilván nem zsúfolt belvárosi utcákban sétálunk, ha ilyen helyekre megyünk, akkor egy rövid pórázon van. Egyébként kinti-benti, lassan 11 éves és napi egy séta van késő délután-este, kb egy-másfél óra, viszonylag intenzív.
2018. márc. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Német juhászom van. A lakott területen láb mellett sétál pórázon. Normálisan van a nyakán a bőr nyakörv, nem rángat, nem marad le, nem megy elém. Van a közelünkben egy nagy mező, ott szoktam elengedni szaladgálni, ott tudunk nagyokat labdázni is. Ha jön valaki, akkor visszahívom és megkérdezem, hogy az ő kutyája barátságos-e. Ha igen, akkor tudnak bandázni is. :D


Kertes házban lakunk, de (ha nem ömlik az eső) minden nap sétálunk 2-3 órákat. Nyáron este/délután beülünk a kocsiba és lemegyünk a vízpartra úszni. Tavasszal meg ősszel meg egésznapos kirándulásokra is megyünk.

2018. márc. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Udvaron tartott. Ha sétálunk bőr nyakörv láncos póráz általában hosszúra engedve. Nem zavar ha szaglászik csak ne húzon (ha húz pár lépést vissza sétálunk és tudja hogy így nem haladunk előre csak ha nyugodtan megy), a mezőn póráz nélkül pár métert távolodik el. Amúgy ebbe a Ceasar séta dologba nem nagyom hiszek, probáltam vele annál akaratosabb volt lehet én voltam a szerencsétlen de nálunk más módszer váltbe. Néha mikor látom a műsort megfordul a fejembe ha az én kutyám vinné el nélkülem sétálni szerintem csak úgy lebegne a kutya után mer haza rángatná. Nélkülem a hátsó kertbe se hajlandó menni nem hogy az utcára.
2018. márc. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!