Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos bordeauxim sántít....

5 hónapos bordeauxim sántít. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
jövő héten viszem oltásra akkor meg nézetem a dokival.Addig a véleményetekre lennék kíváncsi.
2010. jún. 9. 23:13
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
szerint diszplázia lesz ami a nagyobb testü kutyáknál általában kölyök korban fordul elő. lehet hogy nem sántít csak csunyán áll a lába, ami azt jelenti hogy szaporítótól kaptad
2010. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Még egyszer kérdezem: azért nézed el ilyen sokáig nyugodtan, mert kerti kutya? Nincs szem előtt a fájdalmával csóri kutya ugye?

Az a doki, aki egy kölyökkutyának kálciumot ad, hibázik. Megköti a csontokat, lassítja a és visszaveti a fejlődésüket.

Jó ember, jó dokit talált. EZ fogja vizsgálni a kutyát? Hurrá!

Vidd már el rendes orvoshoz, legkésőbb holnap!

2010. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

"Addig a véleményetekre lennék kiváncsi"-ezt írtad, ezért írom le a véleményemet:

attól hogy ajándékba kapsz egy drága kutyát nem mentesít alóla hogy pénzt költs rá, jó tápra például.

Basszus, pedigree-t ad egy ilyen kényes növekedésű fajtának és kalciumot ad hozzá!!!

Milyen állatorvos mondhatta ezt, elbeszélgetnék vele a nézeteiről!

Elmondom mit tettél ezzel: a calcium miatt gyorsabban növekszik a csontozata, de nem kap elég ásványianyagot és tápanyagot a pedigree-ből hogy minőségileg növekedhessen. Így egy túl, nagy, túl nehéz, de gyenge rendszerrel állsz mostanra szemben. Olyan mintha építenél kosárfonó gallyból egy emelődarut és teliaggatnád húsos zsákokkal kb. persze hogy sántít, nem bírja a rá terhelt súlyt és össze fog rogyni a fájdalomtól.

2010. jún. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Az lenne a legjobb a kutyának,ha megkeresnéd a fajtamentőket és odaadnád nekik. Úgy van esélye normális életet élni,nálad ugyanezt kizártnak tartom.
2010. jún. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Amerikában még le is csuknának vagy komoly pénzre büntetnének azért,mert ennyi ideig hagyod szenvedni.
2010. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Néhány eddigi válaszoló eléggé el van szállva úgy látszik. Azért nem kell letámadni, mert később viszi orvoshoz. Biztos meg van rá az oka. Ha nagyon szenvedne a kutya akkor már korábban elvitte volna orvoshoz. Biztos beszélt már telefonon a kérdező az orvossal a sántítás ügyében.

Én tenyésztő vagyok mégse húzom fel magam ezen a dolgon. Sokan tul sokat képzelnek itt magukról. Azért már le kéne szállni a földre. Én mivel tenyésztő vagyok mégsem vagyok nagyképű, pedig sokan azt hiszik a tenyésztőkről itt, hogy nagyképű, bunkó emberek.

Az meg, hogy a gazdi mivel etet az egy dolog. Nem azért jött ide kérdezni, hogy ti leszóljátok, mert Pedigree-vel etet. Senkit sem kell megsérteni, mert nem egyezik a véleményetek, felfogásotok az övével. Ha Pedigree-vel etet, hát etessen avval. Amúgy sem egy rossz táp. De ez az én véleményem. Én is sokakat megszólhatnák, hogy miért Eukanubával etet, mert a gyártó cég az állatkínzásairól vált mostanában a tenyésztők körében híressé, meg vannak nála jobb tápok is. De mégse teszem mert semmi közöm ahhoz, hogy mivel etetik a kutyákat.

Ha az állatorvos azt mondta, hogy jó a Pedigree a kutyának egy kis kiegészítéssel, akkor jó. Azért nehogy azt gondoljátok, hogy ti többet tudtok egy állatorvosnál. Na nemár...

Nem kéne ennyire nagyképűnek lenni. Egy emberből akkor lesz állatorvos, ha felveszik az egyetemre, teljesíti azottani követelményeket, megkapja a diplomát meg ledoktorál. Tehát nem kéne a ti tudásotokat egy állatorvos tudása felé helyezni.

Hozzáteszem a kutyéim közül néhány csak a Pedigree-t szereti, nagyon szépen fejlődnek tőle, semmi bajuk, kiállításon többszörös győztes kutyák, és hozzáteszem, hogy az egyik már 15 éves, a másik amelyik Pedigree-t eszik 8 éves. És egész életükbe azt ették eddig, meg azt is fogják. A többi kutyám meg ást szeret, így mást eszik.

2010. jún. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Ja,és a Pedigree-etető csodadoktor LÁTATLANBAN elmondta a kérdezőnek a telefonba,mitől sántít a kutya és azt is,hogy nem szenved...

Gondolkozz már kicsit!

Normális orvos azt mondja:nem láttam a kutyát,hozza el mielőbb,meg kell vizsgálni,akkor lehet diagnózist felállítani.

Egyébként igényes ember nem etet hulladékkal,többször le lett írva,miből van a Pedigree.

Gondolom,te vagy a Pedigree-forgalmazó tenyésztő a másik topicból.

Tudod,az az érdekes,hogy egy drága kutya mellé valakinek nem mondják el a minimális tudnivalókat,etetés,csontozat fejlődése stb.

2010. jún. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Épp most beszéltem a dokinkkal(végzett állatorvos Ő,mielőtt a tenyésztőnk belekötne,hogy aki nem ajánlja a csodatápját,az nem orvos),azt mondta,a Pedigree FENNTARTÓ táp,otthoni,kanapén napi 23 órát heverésző utyuliputyulik elvannak rajta,de egyébként gyenge,Ő nem adná a kutyájának.

Egyébként az,hogy idősebb kutyák jól vannak a Pedigree-vel etetve,semmit nem jelent:rengeteg moslékon tartott kutyát ismertem falun,és elvoltak akár 15 éves korig is.

2010. jún. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Nem én nem a Pedigree forgalmazó tenyésztő vagyok.

Hát igen... A nagyképűség...

Mint mondtam nem illik mást megbántani, avval hogy ki mivel etesse a kutyáját. Amúgy 26 éve tenyésztek, aranykoszorús mestertenyésztő vagyok, a családomban egy állatorvos is van.

Nemmelsleg én nem azt írtam, hogy a kérdező kutyája nem beteg, hanem azt, hogy talán nem olyan nagy a gond.

2010. jún. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Talán?Ez sokat nem segít.Attól még a kutyának fájdalmai vannak,és segítségre szorulna.

Te hagynád a kutyádat szenvedni napokig azért,mert "talán nem is olyan nagy a baj"?

Tenyésztőkről(magadra ne vedd):ismerek aranykoszorús mestertenyésztőt,aki hamis papírral ad el kutyát,40 éve tenyészt.Másik mestertenyésztő az aktuális díszpéldányain kívül a többit disznóólban szaporítja.Megint másik az Állatkertnél autóból árulja a szaporulatot minden hétvégén,bárkinek,de még mesélhetnék.

Szóval az,hogy valaki mestertenyésztő,nerm biztos,hogy jól csinálja a dolgokat,és követendő,amit tesz.

2010. jún. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!