Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás, megint. Mit...

Kutyatámadás, megint. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

[link]


Legelső hír.


Annak, aki esetleg nem tudná megnézni: saját staffordjuk ölte meg a 1,5 éves kislányt.


Már megint sikerült mélyebbre süllyeszteni a "harci kutyák" amúgy is borzalmas hírnevét.



2018. márc. 15. 00:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
94%

Ez a kutyatartással együtt jár, különben is ki hibázott azzal hogy felügyelet nélkül hagyták a gyereket a kutyával, még macskával oké, de gyerekként elkövettem azt a hibát hogy szaladtam az állat felé, a farkát ráncigáltam, morgott is először utána a karomnak kapott.


Erre az esetre mit lehet mondani? Nem voltunk ott, nem láttuk a gyerek viselkedését, így viszont abból kiindulva hogy megint életet követelt a harci kutya, az badarság.


Aki még állattartóként nem tanult ilyen esetekből az majd fog, nagy állatok és bizonytalan kutya közelébe gyereket soha nem volna szabad engedni.

Annak idején még én kaptam a seggemre amiért a lovakhoz hátra mentem sutyiban, abból is minimum kórház, rosszabb esetben koporsó lett volna ha fellök, megrúg a ló talán még 8 éves sem voltam.

2018. márc. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én úgy értelmeztem, hogy nem volt felügyelet nélkül a gyerek! Felnőttel együtt sétáltak, amikor a kutya hátulról odarohant és fejbe harapta a kislányt.
2018. márc. 15. 01:20
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Azt gondolom, hogy "jogosítványhoz" kellene kötni a kutyatartást, hogy aki alkalmatlan a kutya helyes nevelésére, jelzéseinek értelmezésére, az ne tarthasson.
2018. márc. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem csak az állat a hibás. Persze ha történik valami baj mindig mindenki ártatlannak vallja magát, és hogy ő jó gazda volt, az esetek többségében mégis erőszakosan fegyelmezték a kutyát. A bulloknak az egyetlen hibája, hogy széles erős állkapcsuk van ami valóban lehetővé teszi, hogy egy felnőtt embert is halálra harapjon. De egy szimpla tacskó is lehet ugyan olyan agressziv, csak az nem fog tudni megölni. Valószínűleg nem véletlen indított a rendőrség sem gondatlanságból elkövetett emberölési ügyet. Ahogy az sem 100% hogy a kislánnyal volt valaki, mindenki ezt mondaná, ha ilyen dolog történne. Ahol nincs kívülálló szemtanú ott mindig felmerül a hazugság gyanúja. Egy kisgyerekben pedig nem lehet megbízni. Én világ életemben imádtam az állatokat és sosem ártottam egynek sem, mégis szerettem kötöszködni nagyanyám kistestű keverékével, és szeeztem is 3 szép heget, de sem az első sem a 2. esetből nem tanultam. És valszeg lett volna negyedik is, ha nem pusztul el a kutya. És nem voltam már olyan picike, kb 4-5 lehettem.

Hogy ennek milyen hatása lesz? Semmijen. Akik ezt eddig is felfogták, és ismerik a fajtát meg úgy alapon a kutyákat továbbra sem fognak félni a fajtától. Akik meg eddig is megvetették őket ezután is meg fogják. Ha valakinek a számlájára több hiba írható az emberek imádnak rajta csámcsogni és ez úgysem fog változni. Mutathatnánk 99 báránytermészetű “harci ebet” ha a századik agresszív, az lényegtelen, hogy a századik németjuhász meg yorki meg tacskó stb is ugyan úgy agresszív valamilyen okból. De az utóbbiakról nem él sztereotípia.

2018. márc. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Ez megint ilyan hülyeség. Mindig a bull típusúakat tapossák a sárga földig. Ennyi erővel volt itt egy kérdés, hogy vmi barom nem bírja megnevelni a nj kutyáját és támad mindenkire, pedig mégcsak 8 hónapos talán. Na most egyszer szakadna el a póráz, ott mi lenne már?! Aztán az sem pitbull...

Meg amúgy akkor már tegyenek ki minden ilyen esetet.. Azt is, amikor csivava harap vagy bichon vagy tacskó... Mert így mindenki azon van, hogy jaaj milyen veszélyes a pit, aztán a nagy lóf@.. t. Azért mert barom idióta f@.. Xfej a gazdája, még mindig nem a kutya a hibás..

A kutya elsősorban állat, azaz ösztölén. Másodsorban kutya, azaz falkaállat, bizonyos igényekkel. Amíg, nincs meg a testmozgás, fegyelem, addig korántsem kéne szeretgetni meg minden sz@rt megadni neki, mert ott van elrontva, hogy a hülye gazda(meg a gyereke) egésznap nyúzza, abajgatja a szerencsétlen kutyát, közben napi 2x megkerülik a háztömböt azt jónapot.

Így nem lehet kutyát tartani! Ez nem a kutya hibája volt, mégegyszer mondom! Mert ha minden pit/staff mondaminekakarod ilyen lenne, akkor már széthullot volna az én falkám is! Nekem is van pitem, mellette egy husky, egy labrador, egy holland juhász, egy border collie meg egy tacskó. S voálá! Mindenki él és virul, SOHA SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZT nem bántják egymást, se csont miatt, se játék miatt, se szuka kutya miatt. Egy tökéletesen jól nevelt, egybentartott, kiegyensúlyozott falka, aki mindent a helyes sorrendben kap megfelelő arányban. Mindnki tudja, hogy hol a helye.

S ezt nem azért mondtam el, hogy nagyképű legyek, csak, hogy lássátok, létezik normális pit. Bár aki tényleg normális gazda, az ezt mind tudja is!!

2018. márc. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én "kedvencem" a történetben (tegnap olvastam másik portálon) ahogy a mama mondogatja hogy a kutya még soha nem bántott senkit, de a kapura ki van rakva "a kutya harap" kiírás. Akkor most mi van?

Amúgy sajnálom a kutyust.

Mivel nem volt szemtanú, nem lehet tudni mit csinált a gyerek. Nem kell komoly dologra gondolni. Egyszer mikor öcsém kicsi volt, odament a kutyához és megsimogatta, de a kutyánk meg olyan pózban volt hogy nem látta ki az és odakapott. Nem harapta meg, sőt, miután látta hogy tesóm, meg is nyugodott, de akkor is. A kutya, ha jól nevelt is, akkor is vigyázni kell vele, főleg ha kicsi van a közelben.

2018. márc. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Provokatív kutyás kérdés, megint. Mit gondoltok?


Tegnap már volt egy kérdező (vagy az is te voltál), aki be akarta tiltani a kutya tartást. Menjetek el együtt inni, vagy tüntetni, vagy ahova akartok, de ne egy olyan oldalon ócsároljátok a kutyákat ahol az emberek nagyobb része kutyabarát. Biztos van már külön fórum, ahol az ilyenek összegyűlnek és mások zavarása nélkül megbeszélhetik hogy csak a "harci" kutyákat írtanák ki, vagy az összeset. Idegesítőek és értelmetlenek ezek a kérdések, ezt gondolom.

2018. márc. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Állati érdekes, hogy a kutya tegnap még németjuhász volt, ma már megint harci kutyáznak. Még véletlenül sem manipulálnak.


Na nem mintha a támadó kutya fajtája annyira lényeges lenne. A szülők, nagyszülők felelőssége, akik nem vigyáztak megfelelően. Mindig ez a helyzet, nincs mit véleményezni ezen.

2018. márc. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszokat köszönöm!


#7-es te meg állj már le kérlek, nem kell fölöslegesen kombinálni!!!


ad1: nem volt célom senki provokálása se, arra voltam kíváncsi, hogy szerintetek mi okozhatta a tragédiát

ad2: a tegnapi kérdés nem az enyém

ad3: nem akarom betiltani a kutyatartást

ad4: hol is ócsároltam a kutyákat?

ad5: a harci kutyákat is épp ugyanúgy szeretem mint a többi kutyát, nekem is van (nem tudom feltűnt-e a kérdésem legutolsó mondata)


Sajnálom, ha valaki(k) félreértett(ek), próbáltam úgy fogalmazni, hogy ne legyen provokatív a kérdés és ennek megfelelő reális válaszokat kapjak.


Engem senkinek nem kell győzködnie arról, hogy "nem a kutya hibája volt", mert ezt nyilván én is tudom. Véleményekre voltam kíváncsi, hogy mit ronthattak el, szerintetek. Én is sok ilyen provo kérdést olvasok itt, de ez most őszintén nem az.

2018. márc. 15. 14:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon nehéz kérdés. Egy kutyatámadás sohasem egyszerű. Több nézőpontból kell vizsgálni a kérdést és ha nem látta valaki, akkor a szenvedő felek nem mindig a teljes valóságot adják elő.

Első körben a kutyát gyermekkel hagyni felelőtlenség.


A kutyatámadások 90% az ember hibája. A kutya szocializációja hiányos, a kutya gazda viszony nem egészséges, a kutya nem alávetettnek hanem dominánsnak érzi magát a "falkában"-családjában. Ebben az esetben egy gyermek aki szerinte megkérdőjelezi vagy megsérti a kutya érdekeit támadható/büntethető. Sok esetben a kutya nincs megfelelően trenírozva felkészítve a gyerek viselkedésére, vagy a gyermek sem viselkedik megfelelően a kutyával. A lehetőségek tárháza szinte végtelen.

A maradék 10% sajnos az amikor a kutya származása és viselkedése lehet a bűnös. Ilyenkor a gyenge idegrendszer, vagy veleszületett agresszió és bizonytalanság a kiindulópont. Ha nem megfelelő helyről van a kutya az ideggyengeség, legyen az stafi, pit, német juhész, masztif, golden, tacsi, puli, mudi, vizsla stb. nagyon veszélyes helyzeteket teremthet.


Sajnálatos eset. Kívülállóként elmondások alapján lehetetlen megállapítani, mi volt a kiváltó ok.

2018. márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!