Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gondolkodtam azon, hogy...

Gondolkodtam azon, hogy veszek egy kuvasz kölyköt. Véleményekre lennék kíváncsi. Mennyire ajánlanátok e feltételek mellett? :

Figyelt kérdés
Nem első kutyám,20 éves vagyok állattenyésztéssel és mezőgazdasággal foglalkozom tehát mozgási helye lenne a kutyának (ahogy én tudom ez a fajta eleve erre lett kitalálva).Kaukázusim volt azokban dolgozik a falka ösztön és ha rámordul a gazdira oda kell csapni, hogy tudja ki az úr. A kuvasz is ilyen? Egyszer, kétszer megmutatni neki az erőviszonyokat aztán ez vissza nem térő probléma? Tudom, hogy nem agresszivitással kell nevelni egy kutyát!
2018. márc. 16. 12:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

"Állattenyésztéssel foglalkozok. :D Ja meg hentes vagyok te meg gondolom állatvédő. minek írsz hozzászólást,ha gőzöd nincs a témáról?" - ez totál felesleges volt.


Az, hogy állattenyésztő vagy, nem jelenti azt, hogy értesz a társként tartott állatokhoz, pl. a kutyákhoz, mert mondjuk egészen más állattal foglalkozol.

Hát, az, hogy hentes vagy, marhára nem tartozik ide. A korábbi válaszolónak nagyon igaza van! Ha nem tudsz elvonatkoztatni az ütéstől, mint a kutyakiképzés elengedhetetlen módszerétől, akkor inkább tanulnod kellene a témáról, semmint másokat kiosztani!

2018. márc. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%

Oda ne rohanjak, egy állattenyésztővel van dolgunk! Aki nem mellesleg 20 éves! Baromi sok tapasztalatod lehet, de elmondom, nekem is van pedig idősebb vagyok nálad, mégis tudom, hogy van olyan dolog amit nem tudok a kutyák neveléséről, de tanulok és igyekszek mindent normálisan és felkészülten csinálni.

Úgy hogy senki nem kíváncsi rá hogy állattenyésztő vagy hentes vagy, ugyanis ezek közül egyik szakmában se tanítják a kutya nevelését...

2018. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Gyerekkorom óta ezt csinálom elég biztos vagyok benne,hogy értek hozzá. :D A kutyatartáshoz,neveléshez nem értek. Mikor mondtam azt,hogy igen? Mondtam olyat,hogy nem vonatkoztatok el az ütéstől? Hm nem hinném. Ilyen emberek véleményét magasról letojom. Nem erre voltam kíváncsi,nem is erre kérdeztem rá,hanem arra hogy előfordul e ilyen és meg lehet e oldani így.... És kedves válaszoló 20 évesen hidd el bármiben leiskolázlak ha munkáról van szó. ;) Azt,hogy mivel foglalkozom azért hoztam fel,hogy a kutya tanyára kell állatok mellé. Meg mellesleg azért,hogy némi rálátásom van a kutyákhoz is ebből kifolyólag. De ha nincs jobb dolgod mint az én időmet húzni azzal,hogy elolvasom a baromságaidat akkor megkérlek,hogy nézd a tv macit,késő van már. :D
2018. márc. 16. 19:48
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Te gyerek, nem arról van szó, hogy az állattenyésztéshez nem értesz, mert azt senki nem mondta, hanem arról van szó, amire a többiek rá akartak világítani, hogy attól hogy mondjuk disznókat, vagy teheneket vagy libákat tenyésztesz még nem fogsz érteni a kutyákhoz, mert míg az egyik csoport haszonállat kategória addig a másik társállat kategória. Lehet, hogy a haszonállatoknál beválik egy módszer, de a társállatok mást igényelnek, máshogy kell kihozni belőlük a tényleges potenciált.


Ebben mit nem értesz, és mit játszod a sértődős Józsikát a tanyahatáron?


De csak hogy a kérdésedre is válaszoljak, igen, a kuvasz alkalmas ezen feladat elvégzésére, hogy őrizze a területet, ugyanis a környéken sok tehenészeten azt tartanak.

2018. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Milyen bátor vagy hogy azt mondod bármiben leiskolázol, képzeld, én is gyerekkorom óta tenyésztem a nyulakat, baromfit és különböző galambokat, mégse merném senkinek kijelenteni hogy leiskolázom bármiben ha "munkáról van szó". Hiába vagy 20 gyerek vagy még brutálisan. Az előttem válaszoló meg jól leírta, érthetsz te aztán profin a jószághoz ha a kutyákhoz nem értesz. Le is írtad hogy nem értesz a kutyaneveléshez, innentől kezdve pedig nem értem miért kellett egyáltalán belekeverni azt hogy tenyésztéssel foglalkozol, ha semmi köze nincs hozzá...:D Ez olyan mintha azt mondaná valaki hogy fodrász, és mivel egyes kutyafajtákat is kell nyírni ezért ért a kutyákhoz.
2018. márc. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ennyi hülyét :D Világosan leírtam miért hoztam fel az állattenyésztést,sajnálom ha 0 az értő olvasásod. Az a "gyerek" elég sok mindent letett az asztalra úgyhogy legyél kedves ne sértegess! Ha ezt szemtől szembe mondod 100%,hogy leütlek. Térjünk vissza az eredeti kérdésemhez. Mit kérdeztem? Hogy van e falka ösztöne a kuvasznak. Ahelyett,hogy például nevelési tippeket adnátok azt fújjátok,hogy ne üssem ne üssem.... Választ kértem,hogy mi a megoldás erre az esetre. Ha erre nem tudsz választ minek írsz? De ha ennyire akarod a fa..méregetést írj privátot. ;) Kb 2 értelmes választ kaptam eddig.
2018. márc. 17. 18:41
 17/21 anonim ***** válasza:
Igen, van terelő ösztöne. Tessék, itt a válaszod (bár legalább öten leírták már). De ne vegyél kutyát, mert nem értesz hozzá, nem lesz boldog élete. Nem tudok ennél többet hozzáfűzni.
2018. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Írd a címed akkor. Ezért mondtam,hogy írj privátot. :D Annak nevezel aminek akarsz,pont a te véleményedre vagyok kíváncsi a saját megítélésemhez. :D Én csak válaszoltam a kötöszködésre.
2018. márc. 18. 13:02
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötöZködni de itt egyedül te vagy az aki farkat méreget már ne is haragudj csak mert nem tetszenek a tények amit többen is leírtak, de hát ugye mindenki hülye csak te nem vagy az.
2018. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
38%

Itt altalaban nem tudod meg, amit kerdeztel, ezt tapasztalatbol irom. Sokan ugy tartjak sajnos a kuvaszt mint egy labradort, vagy egy csaladi kutyat. A kuvasz pasztorkutya, de egyben a pasztorkutyak jo csaladi kutyak is. Kuvasz es kuvasz kozt is vannak kulombsegek. Amelyik dominans es falkavezer akar lenni annak persze hogy oda kell csapni, a megfelelo idoben, es ezt elete folyaman 1x , 2x mikor serdulokorban van. (es most varom a lepontozasokat (de nem erdekel), :-))) ). Egesz mas mikor eredeti feladatkorben tartod a pasztorkutyat, vagy tombhazban labsurlonak es meg sem szabad bantani.

Nekem 3 kuvasz van, es nem utom egyiket sem, a szukanak eleg volt a felemelt hangero, de a kan-nak kellett a nyakleves kolyokkorban. Nagyon intelligens kutyak, tobb eszuk van mint sokan gondolnak. En imadom a fajtat. Tenyesztotol vegyel, fajtisztat, mert eg s fold is lehet a kulombseg. (azert egy kicsit te is tullottel a celon a "leutnelek" hozzaszollassal.) Na csa!

2018. márc. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!