Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gondolkodtam azon, hogy...

Gondolkodtam azon, hogy veszek egy kuvasz kölyköt. Véleményekre lennék kíváncsi. Mennyire ajánlanátok e feltételek mellett? :

Figyelt kérdés
Nem első kutyám,20 éves vagyok állattenyésztéssel és mezőgazdasággal foglalkozom tehát mozgási helye lenne a kutyának (ahogy én tudom ez a fajta eleve erre lett kitalálva).Kaukázusim volt azokban dolgozik a falka ösztön és ha rámordul a gazdira oda kell csapni, hogy tudja ki az úr. A kuvasz is ilyen? Egyszer, kétszer megmutatni neki az erőviszonyokat aztán ez vissza nem térő probléma? Tudom, hogy nem agresszivitással kell nevelni egy kutyát!
2018. márc. 16. 12:32
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Fél éves kora körül bepróbálkoznak.Akkor földhöz kell teremteni és a pofáján két oldalt lévő szőrbe kapaszkodva lenyomni a földre úgy hogy a hátán feküdjön.Utánna rá kell ülni egészen addig amíg abba nem hagyja a kapálózást.Utánna fel lehet kelni.Kész is a kutya.Sok múlik a kölyök kiválasztásán is.Domináns erős kölköt válassz,azok idővel stA másik hogy alapvető dolgokat érdemes neki megtanítani.Tudja hol a helye "helyedre",meg érdemes körbevinni a területén hagy jelölgesse a kerítés határait hogy meddig az övé.Idővel pórázhoz is érdemes szoktatni.Szoktatni kell hogy átvizsgálod néha,ha később valami baja van nyugodtabban hozzányúlhass.Meg amit akarsz,olvass utánna.Úgyis ti együtt alakítjátok ki a közös életeteket.Szerintem 1-2 füles belefér egyébként.Más a füles meg más a verés.
2018. márc. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!