Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi vagy border collie?

Mudi vagy border collie?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb agilitys kutya:

-gyorsaság

-pontosság

-gazda-kutya kapcsolat (mennyire gazdi centrikus, a parancsok végrehajtása stb)

-fordulèkonyság

-inteligencia

-munkakedv

szempontjából?

Valamint az egészség is fontos szempont nálam.



2018. márc. 16. 22:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%
Én azt tenném a helyedben,hogy elmennék pl. terelő versenyre, vagy magyar pásztokutyás rendezvények is vannak és ott érdeklődnék. És véletlen sem pest fele orientálódnék. A mudinál még lehetséges az, hogy keményvonalas munkakutyát szerezz pásztor mellől, olyan szülőktől, akik nemigen láttak állatorvost, tehát egy nagyon keményen szelektált állományból. Én ezt mindenképp kihasználnám.
2018. márc. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A mudi szívósabb, sokkal egészségebb, sokoldalubbak.

Viszont agilityben profi szinten jobb a border mivel külföldön vannak direkt erre tenyésztő kenelek. Ezzel szemben a Mudi eléggé lutri hiszen nem célirányosan van erre tenyésztve. Ha nem egy crufts szintű nemzetközi verseny a cél akkor tökéletes a mudi is. Ha a nagy nemzetközi versenyek a cél akkor inkább a border felé indulj.

2018. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos minden amit felsoroltál teljesen egyedfüggő. A mudik egyébként leginkább midi kategóriában eredményesek, van egy-két maxi méretű jó mudi is, de ott már nehezebben rúgnak labdába a borderek mellett. De ez téged úgy sem érint, hiszen ahhoz, hogy valaki nemzetközi színvonalon eredményes felvezető legyen, ahhoz rengeteg munkára és tapasztalatra van szüksége :)

A lényeg, bármelyiket is választod, hogy 'jó helyről vedd', mind a két fajtával nagyot lehet arccal a betonba esni (és nem, bordernél egyáltalán nem garancia az, hogyha valaki munkavonalat tenyésztő kennelből vesz kutyát) és ha komolyan gondolod az agilityt vele, akkor járj el valami normális helyre alapozó edzésre vele már kicsi korától.

2018. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%

Mudira vigyázz, annyira nehezen tudták megmenteni a fajtát, hogy akármilyen neves tenyésztőtől veszel nagyon vigyázz mennyire beltenyésztett. Jó kis cikkek vannak a neten erről, mudi genetika stb stb

Úgy rémlik a Beszédes-a-mudim kennel se volt rossz, de vannak sok jó tenyészetek. valamelyest kicsit azért sokszor jelen van a beltenyészet, meg a sok B törzskönyves kutya szóval a borderből könnyebb nem beltenyésztettett választani

de én is mudi párti vagyok

a szivárvány különleges színeiben tudnak létezni :D


hajrá mudi

2018. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Találtam Neked egy tenyésztői oldalt, ahol pl. a fedezőkanok beltenyésztettségét %-os arányban megadja.


[link]

2018. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is mudim van.

Őt ajánlom.

Nagyon jó jelzőkutya.

2018. ápr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem borderem van, én mindenképpen BC párti vagyok, de a mudik is szuper kutyák. Ha mudi kennelt keresel, akkor Árkosligeti vagy a Bariguard kenneleket ajánlom :)
2018. jún. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!