Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom rászoktatni a...

Hogy tudom rászoktatni a kutyát hogy rágjon?

Figyelt kérdés

Őrülten habzsol.

Légyszíves ne az evéslassító tálat javasoljátok, mert ha lassan eszik, akkor sem rágja el. Most már óriástestű kutyának való száraz tápot vettem (pedig csak 20 kilós kutya), hatalmas lapos szemű, de semmit nem rágott rajta. Összegyűjt egyszerre kb. egy nagy maréknyit a szájába, aztán nyel egy nagyot, és el van intézve..


Tudom, azt szokták mondani, hogy nem muszáj rágniuk, csak annyira amekkoraként már le tudják nyelni, mert ők így vannak kitalálva. És engem nem is az emésztése érdekel most, hogy annak nem jó ez a habzsolás, hanem a fogai. Mivel nem rág, extrém módon fogkövesedik, sorvad az ínye és büdösödik a szája. Ha legalább elrágná a tápot, az valamennyire tisztítaná a fogait. Az elmúlt években már 2x voltunk fogkő leszedésen. De hosszútávon ez semmit nem old meg. Rágókát nem hajlandó megenni, mert vérzik és fáj tőle az ínye. (Préselt bőrt próbáltam meg adni neki.) Csak dentastix-et és hasonlókat eszik meg, mert az nem okoz neki fájdalmat, de azok valószínűleg semmit nem érnek. És a minősége miatt nem is adok neki olyat rendszeresen. Mit javasoltok? Mitévő legyek? Hogy vegyem rá, hogy rágjon?



2018. márc. 21. 23:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, arra már én is gondoltam. Bár reméltem, hogy nem kell evvel maceráznom, hogy mossam a fogát. Nem értem, miért nem rág mint más normális kutyák..
2018. márc. 21. 23:40
 12/18 anonim ***** válasza:
31%
Azért nem rág mert rohad csórinak a szája! Te jó ég! Mindent leírtam, szép estét, és javulást a kutyusnak!
2018. márc. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát barmilyen hülyén hangzik de én a fogmosás ajánlom. Van kifejezetten kutyáknak gyartott fogkrém.

[link]

Rágcsából vannak kicsit puhább fajták is pl. fressnapfban kapható szárított tüdő vagy szárított pacal. Inkább ezekkel próbálkoznék.

Mi menhelyesünket (szintén porszívózta az ételt) úgy szoktattuk ra a rágásra, hogy fogtuk neki a a kaját kézben így muszálj volt rágcsálnia.

2018. márc. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem rohad a szája! Van egy erőteljes szájszaga. És ismételten leírom, hogy mindig így evett, a menhelyen is ő volt az egyetlen egy kutya, akinek mindig üres volt a tálja.


Szerintem rosszul látod az ok-okozati összefüggést. Nem azért nem rág, mert fogköves, hanem azért fogköves, mert nem rág.


Köszi a tippet, de a száraz tápot hogy fogjam a kezemben? Ha egyesével adogatom neki oda, akkor sem rágja el..

2018. márc. 21. 23:49
 15/18 anonim ***** válasza:
2018. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is a nyers etetést javaslom. Azért egy nagyobb darab csontos húst ha akar sem tud egybe lenyelni. Ahogy fent ajánlották, ezt foghatod is neki miközben eszi. A csont rágása remekül tisztítja a fogakat, és nem engedi kialakulni a fogkövet.

Vagy esetleg egy nagy rágócsont, ami természetes (pl. marhalábszár, vagy akár porc, az is elég kemény és elvan vele egy darabig).

De először a meglévő fogkövet kéne megszüntetni, ha már nagyon durva akkor orvosilag, és ha lenyugodott az ínye akkor jöhetne a nyers. A tápszemek még a jól rágó kutyáknak sem elegek, simán fogkövesednek mellette :/

2018. márc. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos a kutyám genetikailag hajlamos a fogkövesedésre ezért elég járatos vagyok a témában.


8 éves és sajnos már 5x kellett fogkövet szedni és ez minden évben esedékes.

Szívesen rág, bár sokáig ő is habzsolt. Nekem ez úgy szűnt meg, hogy amikor kapja a kaját akkor nem ugorhat rá szépen megvárja amíg leteszem és csak akkor ehet amikor azt mondom tiéd!

Persze ez egy folyamat és volt olyan eleinte mikor 5 percig is ültettem mert láttam, hogy teljes extázisban van, és fontos, hogy nyugodt legyen. És bizony tettem a tányérba és a mai napig is teszek középre egy műanyag kupakot - ő kistestű neki ez elég.


Van egy folyadék kutyáknak, macskáknak - olyan mint az embereknek a szájvíz - amit az ivóvízébe kell tenni. Ez gyulladáscsökkentő amivel azt el lehet érni, hogy pl.a fogínyulladást minimálisra csökkentve nem vérzik az ínye és nem fog problémát okozni neki a rágás, mert az fontos, hogy sokat rágjon.

Persze ettől még nem szűnik meg a fogkő, de el lehet húzni az időt hogy ne legyen olyan sűrűn leszedve.

2018. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Mondtam, sajnos nem tudunk nyersezni. De amúgy a csonttól is vérzik az ínye nagyon. Ha valamit beleteszek a vizébe, akkor már nem issza meg.

Utolsó, nálunk ez a módszer nem válik be, ő sem ugrik rá rögtön az ételre, csak ha engedélyt kap.

2018. márc. 22. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!