Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neveletlen idegbajos "yorki"...

Neveletlen idegbajos "yorki" kutya mellé minek mégegyet odavinni?!

Figyelt kérdés
Egy bnőmnek van egy szapis "yorkija", akivel már amúgysem foglalkozik, meg tiszta bolond a kutya, neveletlen, idegesítő, erre odavisz mégegyet úgy, hogy kiírja facere, hogy: "eladó yorkit keresek, aki tud ne tartsa magában", és másnap ott a kölyök, aki szuka, az első meg kan! Mi lesz itt ?? Hogy lehet vki ennyire felelőtlen ??
2018. márc. 21. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok ilyen van... próbálhatsz vele beszélni, de valószínűleg támadásnak fogja venni. A kutyatartási kultúra a béka popója alatt van, be kell látnunk. Nagyon ideje lenne változtatni ezen.
2018. márc. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én próbáltam már az első kutyája előtt tanácsokat adni, amiből persze semmit nem fogadott meg. Napi 3x van lent a kutya, amiből max 1x viszi ő, máskor az anyja, amiből 2x 5perces pisi kaki meg egy 20 perces "séta".

Tudom, hogy csak villogni vette, vagy mert megunta az elsőt, vagy mert szaporítani akar, vagy az összes egybe!

2018. márc. 22. 00:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig azt hittem ugyanaz a "barátnőnk". :D 40.000-ért vett szapis yorkiet (2 hónaposan akkora, mint egy jól megtermett tacskó). Ha puszit ad a párjának, akkor a kutya vonyításban tör ki és addig ugat, amíg ölelgetik egymást. Én is próbálkoztam tanácsokat adni, de belefáradtam. Akar venni még egyet (remélem továbbszaporítja majd... -.-), hogy a ne unatkozzon a kiskutya. Mondjuk ő nem viszi sétálni, az strapa. Pelenkára jár a kutya.


Elmondjam én mit tettem? A környékükre sem megyek azóta, mert csak felhúzom magam.

2018. márc. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hát igen, vannak hasolóságok.. -.-

Amúgy tuti szaporítani akarják, mivel amikor megvették az elsőt, azért lett kan, mert hogy a szuka az vérzik. (Persze itt is téphettem a számat az ivartalanítás mellett) Szóval tuti ..

Én meg épp most jöttem a menhelyről (önkénteskedek), hát gondolhatod mi zajlik le bennem, amikor meglátom a sok kutyát ott, még ezek is a szapikat támogatják, meg még folytatják is a munkájukat .....

2018. márc. 22. 16:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam is volt már szapis westie, spani, mopsz...és ezeket mind mondtam neki a vásárlás előtt, találkozott is a kutyákkal. A westie-nek szőre sem volt és csoda, hogy életben volt...de nem fogja fel. Aki ostoba, azon nem lehet segíteni.
2018. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi az együttérzést.

Én is mondhattam bármit. Az a vicc, hogy ugye nekem már volt kutyám és tőlem kért tanácsokat. Meg könyveket is adtam neki kölcsönbe, de nem is értem minek ..

Csak az a probléma, hogy megszállott állatvédő vagyok, amivel persze ő is tisztában van és nagyon felzaklatnak az ilyen esetek.

2018. márc. 22. 20:29
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
Szaporítos kutya is lehet jó kutya csak jó gazda kell mellé (ez tkás kutyára is igaz). Meséld el neki a kölykök kötelező anyagi vonzatát a kockázatokat és azok anyagi vonzatát. Akit a lelki ismerete nem hat meg talán a pénz igen. Amugy volt egy mentet kutyánk akivel szaporitottak. Fél évesen az első alom aztán így tovább kb 3évesen az utcán találtuk kidobva a döglött társa mellett. Szerencsétlen szuka úgy tönkre ment hogy két év múlva elpusztult mer minden baja lett mivel nem fejlődött rendesen a szervezete.
2018. márc. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már megtanultam üveges szemmel nézni a tizenév alatt. Pláne az ilyeneknél. Inkább befejezem vele a kommunikációt, mert változtatni nem tudok rajta és csak agyvérzést kapok. Ez a csaj tavaly Húsvétra (igen, felelősségteljes) vett a fiának egy nyulat. Nyitva maradt a bejárati ajtó és a nyúl 1 hét után meglépett. Nem volt sehol. Most akkor erre mit mondjak? El nem áshatom sajnos, így igyekszem minimálisra csökkenteni a kommunikációt és ha néha összefutunk, akkor próbálok hamar szabadulni. Bár szerencsétlen yorkiet sajnálom, de nem tudok vele mit tenni ha ostoba.
2018. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!