Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sztetek ez igaz lehet? Nekem...

Sztetek ez igaz lehet? Nekem picit gyanus de lehet igaz nem tudom?

Figyelt kérdés
[link]

#havanyez
2018. márc. 26. 13:09
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
Kértél törzskönyvet és kennelnevet, tenyésztő nevét? Képet felesleges kérni mert úgy is küld egyet a netről. Most már engem is érdekel mivel akar kábítani és átverni, ha ír valamit írd meg légyszi!
2018. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%
Igen kérdező, nyilvánvaló, hogy őket is átverték, én csak azt nem tudom még eldönteni, hogy erre rájöttek-e menet közben, vagy továbbra is akkora a balladai homály nyaktól felfelé náluk, hogy azt gondolják minden oké a kutyával, csak nekik nem jött be a kis szőrös és eladják. A butaság és a tudatlanság még nem ok arra, hogy akkor ők is átejtsenek másokat, már ha találnak egy hasonmnszőrű idiótát, akinek be tudják adni, hogy oltások, chip, szerződés (ami azt is tartalmazná, hogy mi a teendő, ha nem akarja megtartani valami miatt a gazda és általában a tenyésztőnek itt döntési/visszavásárlási joga van, vagy csak szimplán visszaveszi a kutyát, továbbadni sem lehet a törzskönyves kutyákat a tenyésztő hozzájárulása nélkül eleve), törzskönyv és minden egyéb nélkül ez a látnivalóan retriver-tacskó-szetter és egyéb keverék fajtatiszta bichon havanese. Ha már egyszer így alakult, ajándékoznák el az oltások (mennyi lehet, ha még veszettség elleni sincs, 1?) áráért. Eskü eszem megáll, hogy náluk van több mint 3 hónapja és még chipje sincs, mert arra sem voltak képesek. Valószínűleg karácsony óta még nem látta doki, de lehet, hogy előtte sem. Reméljük azért féreghajtót kapott/kap szegény...
2018. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak szimplán tudatlan. Simán megvenne egy spániel keveréket is azzal hogy ír szetter, mert egyszerűen nem látja a különbséget, és nem is akarja látni ezek szerint. Neki tenyésztő akitől vette, mert a tenyésztőknél szoktak bizonyos fajtájú kiskutyák születni. Rossz esetben a szaporító állítja be magát annak, de a tájékozatlan vevő nem kér tőle igazolásokat, törzskönyv meg gondolom nem is kéne neki, mert "csak hobbi célra kell a kutya, nekünk az nem fontos".

Vagy a másik verzió, hogy rájött az átverésre, és most akar venni egy igazi bichont (gondolom szintén nem tk-set) a mostani kiskutyát meg vigye el valaki :/

2018. márc. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
rendben, írok ha van vmi
2018. márc. 27. 12:23
 35/52 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a valószínűbb szerintem is , kedves utolsó. Nagyon kis értelmes feje van a kutyusnak, biztos értő kezek között a legjobbat lehetne kihozni belőle, de így, hogy bichonnak árulja a jófogáson ennyiért, megint nem megfelelő kezekbe kerül szerencsétlen, már ha egyáltalán el tudja adni.Lassan fél éves a kutya, aki kölyköt akar, annak már nagy lesz, meg hát minél nagyobbra nő, annál égbekiáltóbb lesz, hogy köze nincs az említett fajtához, már ha valaki annyira gyengén-látó, hogy most még nem veszi észre. Kérhetne segítséget, szervezettel örökbeadni, vagy bármi, de így esélye sem lesz a normális életre, a 35 ezer fáj nekik, az többet ér, mint hogy jó helyre kerüljön a kutya. No meg nyilván a segítő szándéktól, felvilágosítástól is elzárkózik az ilyen és csak hajtja a magáét, hogy márpedig ez fajtatiszta és képtelen belátni hogy milyen helyzetbe került ő is családilag, amit természetesen megint az ártatlan állat szív meg sokszorosan.
2018. márc. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok, az itteni kérdés után vajon hányan írtunk a hirdetőnek? :DDD
2018. márc. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:

Miért írtatok?


Van törzskönyve? Melyik kennelből való? Mi a tenyésztő neve?

Ugye, hogy nem is fajtatiszta.

De nem gond, nekem így is megfelelne.

Hány oltása van egyébként?

Ma, 12:23:04

Olvasta - Ma, 14:45:52

nincs törzskönyve. de a szülöket is láttuk egy azok is fajtiszták.

csak e veszettség elleni és a chip hiányzik neki.,

Ma, 14:45:50

De Ön szerintígy néz ki egy havanese? Küldtem linket, mégcsak nem is hasonlít.

Mondani bármit lehet, simán átverték Önöket is, amit sajnálok, de ezért nem szabad tk nélkül kutyát venni, mert így nincs bizonyíték. Nagyon durva esetekről hallottam, amikor foxi lett a yorkiból meg komondor vagy puli a bichonból.

Ő inkább retrieverre, tacskóra, pincsire hasonlít.

De én szívesen átveszem egy oltás árért és a veszettségit, chipet is majd én beadatom.

Ma, 16:24:23


Most itt tartunk.

Aki beszélt még vele mit írtatok és Ő mit mondott?

2018. márc. 27. 17:18
 38/52 anonim ***** válasza:
100%

Áh szerintem ez a nő nem fogja belátni hogy hibázott. Aztán lehet egy hónap múlva meg ő sír a lábad előtt hogy legalább egy oltás áráért szabadulhasson a kölyökért, miután mindenki elküldte az anyjába a hülyeségeivel.


Egyébként teljesen korrektül megírtad neki, de még nyugodtan megírhatod azt is hogy törzskönyv híjján mi igazolná hogy a mutatott kutyák a szülei? Akár a szomszéd labradojra is felcsinálhatta, semmi se igazolja hogy nem.

2018. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

Nekem flegma módon csak annyit válaszolt, hogy én biztosan jobban tudom...


Dühítő, hogy ilyen emberek vannak!!!

2018. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

Áh, most kaptam tőle egy másik jófogásos linket egy szintén bichonnak hirdetett keverékkel. Milyen segítőkész :DDD


De persze meg van róla győződve,h. én vagyok a hülye, nem ő.

2018. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!