Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem vagyok tenyésztő hogy...

Ha nem vagyok tenyésztő hogy hozhatok le törzskönyves almot vagy hogy tudom igazolni hogy a kicsik valóban fajtatiszták?

Figyelt kérdés

Adott egy szuka és egy kan ugyan olyan fajtájuk kutya. Feltételezem a legalapja ( bar kölykök nélkül is) a chip,veszetség elleni és egyéb oltások.

Majd gondolom kellenek neki a kötelező szűrések stb.

Hol és milyen papírt tudok a kölyköknek igényelni ha a leendő gazdát szeretném biztosítani arról hogy a kicsi betegségektől mentes és valóban fajtatiszta?


Ui: nem vemhes a kutyám, nem szeretnék felelőtlenűl szaporítani és a kérdést legfőképp kíváncsisagból tettem fel.


2018. márc. 26. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8576654-hogy..

Itt korrektül leírta valaki. Persze a másik 385 kérdésnél ami ugyan erről szól, szintén leírták már. A Google és a kereső nem a sátán műve. Nyugodtan lehet használni.

2018. márc. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én egyszeri alomról beszélek ha nem akarok tenyésztő lenni csak egy egeszséges almot szeretnék lehozni
2018. márc. 26. 17:35
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem vagy tenyésztő akkor ne hozz le egyetlen egy almot sem. Törzkönyvet pedig nem fogsz kapni.
2018. márc. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezt normalisan is letidnad irni? Emberi hangnemben is ellehet mondani hogy csak a fci be regisztalt tenyesztok hozhatnak le almot stb csak azok kapnak torzskonyvet
2018. márc. 26. 17:46
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Pedig úgy van ahogy mondja, csak tenyésztő hozhat le törzskönyves almot mert kell kiváltani egy kennelnevet, szűretni kell, törzskönyves kutyákkal kell dolgozni, be kell jelenteni az almot és megigényelni a törzskönyvet. Ezt egy "mezei" ember nem tudja megtenni, így csak szaporítónak minősülne, de talán még a jobbik fajtából. Viszont annak mi értelme?
2018. márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Kell hozzá szűrés, szemle, eredmény majd kennelnév. Akkor összerakhatsz 2 tk-s kutyát (Ha passzolnak genetikailag) és válthatsz ki tk-t.
2018. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó jól írja ezek kellenek hozzá még ha egyszer akarsz lehozni almot akkor is.


Mellesleg egy alomért felesleges kennel nevet kiváltanod,meg tagságit fizetni a meoe-nál,kiállítás meg a tenyészszemle is kidobott pénz. Ha csak egy alom a cél.

2018. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem teljesen normálisan írtam mindkét válaszom. Ettől függetlenül ha tényleg csak egy alom a cél akkor tudsz "trükközni". Persze ehez jó kapcsolatot kell ápolnod a tenyésztővel akitől van a szuka. Azt például meg tudod csinálni, hogy a kutya jogilag az ő tulajdona és ő mint tenyésztő bejelenti az almot. Az más kérdés, hogy ebbe nem biztos, hogy bele fog menni bárki is.
2018. márc. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A szülőket el kéne vinni minimum egy tenyésszemlére, ez annak a feltétele, hogy a kölykök kapjanak törzskönyvet.

Vannak fajták ahol kell ehhez sikeres ösztönpróba is és fajtánként változó, hogy mikre kell leszüretni őket, hogy egyáltalán mehessenek a szemlére.


A legegyszerűbb az lenne, ha felkeresnéd az egyik kutyád tenyésztőjét, hogy fusson az ő neve alatt az alom, és akkor nem kell a kennelnév kiváltásával és egyéb hasonló dolgokkal bajlódnod.

Ha a tenyésztő nem akarja a nevéd adni a dologhoz, akkor pedig el kéne gondolkodnod, hogy valóban jó ötlet-e egy középszerű alom lehozása.

2018. márc. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy a #8-as írja. Ha olyan a kapcsolatod a kutyád tenyesztőjével, akkor vele beszélj. Mindenképpen szűretni kell a kutyádat, ill. meg kell felelnie bizonyos feltételeknek. A tenyésztő valahogyan el tudja intézni, hogy kapjanak a kicsik törzskönyvet. Gondolom, hogy ő akkor segítene megtalálni a megfelelő kant is. Mert az nem elég, higy ugyanolyan fajta, aztán hajrá.

Én ismerek egy olyan tenyésztőt, aki megtette ezt egy tőle származó kutya gazdájának, mert annyira ígéretes volt a kutya, de a részleteket nem tudom.

2018. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!