Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull keverék?

Pitbull keverék?

Figyelt kérdés

A közelünkben lakik egy család egy pitbull keverék kutyával. Teljesen olyan, mint egy pitbull, csak nagyobb.

Én soha nem féltem a kutyáktól, de ő elég félelmetes. Múlt héten egy séta során egy idős pár mellett mentek el az utcán és amint közel értek a párhoz, a kutya elkezdett rájuk acsarkodni. Alig tudták visszarántani. Pedig senki nem csinált semmit. Rá sem néztek a kutyára, csak sétáltak. Állítólag a pitbull csak a többi állatot nem szereti, de ez a kutya az embereket sem.

Finoman javasoltam nekik a kutyasulit, elgondolkodtak rajta, mert ők is megijedtek ettől az esettől.

Mit lehet még javasolni? Hogyan kehet "helyrehozni" egy domináns pitbull szuka nevelését?

A környékünkön már így is elég rossz a kutyások megítélése, az ilyen esetek csak tovább rontanak rajta. Ezért is próbálnék segíteni.


2018. márc. 31. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szofializálni kell. A suliban fognak tudni javítani rajta. A gazdit is neg kell tanítani hogyan kezelje... Te aki nem ėrtesz hozzá mit akarnál segíteni?
2018. márc. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Teljesen olyan, mint egy pitbull, csak nagyobb.".

Szóval akkor sztafford inkább.


Amíg nem tudják kezelni, mindenképpen csak szájkosárral sétáltassák. És akkor az emberek is látják, hogy vigyázzanak vele. De mindenképpen suli. Viszont nem akármilyen. Hanem akik tudnak mit kezdeni ilyen problémás kutyával.

2018. márc. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli mindenképpen, vagy rehabilitációs szakember. A pitek, amstaffok legendásan rajongnak az emberekért, így ha van olyan amelyik emberre is agressziót mutat, az baj, és nem lehet nem foglalkozni vele.
2018. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!