Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hülyült meg a kutyám?

Miért hülyült meg a kutyám?

Figyelt kérdés
8 éves labradorom van, mindig is szeleburdi volt, de sose szökött el (max. kiment a kapun, elment az utca végéig es visszajött), de most öregkorára szinte hetente elmegy. És nem csak 1-2 utcára, hanem volt hogy a város másik végében lévő állatorvostól hívtak hogy ott van a kutya. Nem is jön vissza magától,bár eddig amint észrevettük hogy elszökött egyből a elkezdtük keresni szóval nem tudom mi lenne ha nem keresnénk de nem is akarok kockáztatni. Nagy kertben van, sosincs elzárva, rendesen van etetve/sétáltatva. Nem értem hogy mi ütött belé.
2018. ápr. 5. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Tüzelési időszak van, elképzelhető, hogy új szuka szagát érzi. Ivaros?
2018. ápr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja igen ezt elfelejtettem írni hogy a kutyám szuka.
2018. ápr. 5. 19:56
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Mert 8 évig nem volt nevelve megfelelően. De persze könnyebb és primitívebb megoldás a kutyára mondani, hogy hülye...
2018. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De hogy megy ki?


Jó kerítést kell csinálni. Mennyit van foglalkozva? Oké, hogy sétáltatod de mennyit? És azon kívül mi van még?

2018. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mostanra kitágította a területét az utca végétől nagyobb területre. Hozzászokott, hogy mehet, ha kedve van. Neki majdnem olyan távolság az állatdoki, mint az utca vége. Unatkozik és lényegesen több minden történik vele a kóborlása során, mint az otthoni udvaron.
2018. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor megy ki, amikor anya hazajön a vásárlásból és pakolja ki a cuccokat a kocsiból. Vagy amikor valaki elfelejti kulcsra zárni a kaput akkor simán kinyitja és kimegy. Én hétfő, kedd, szombat, vasárnap sétáltatom általában másfél órát. Azt a másfél órát nem végig sétálással töltjük, hanem kimegyünk egy nagy rétre, ott leveszem róla a pórázt és játszunk. Olyankor soha nem megy el. Miután hazamegyünk utána még simogatom megy dögönyözöm picit. A többi napokon a nagyobbik húgom sétáltatja, tehát az ő nevében nem tudok nyilatkozni hogy mennyit és hogyan viszi el sétálni. Itthon meg a kisebbik húgom játszik vele rengeteget. Azért aggódom mert a nyáron elköltözünk (nem messzire, csak néhány utcányira) és nem tudom hogy ha onnan is elmegy akkor visszatalál-e.

Egyébként nem hülyéztem le a kutyámat, így tudtam csak megfogalmazni a kérdést, mert ha azt kérdezem hogy Miért szökik el mindig a kutyám? az jelentheti azt is hogy egész életében mindig ilyen volt, de az én kérdésemnek pont ez a lényege hogy korábban nem csinált ilyet, ez az utóbbi néhány hónapban jelenzkezett. Rosszul jött ki, bocsánat ezért. Nagyon szeretem a kutyámat, sosem mondanám rá hogy hülye, ezek szerint mégis rosszul fogalmaztam.

2018. ápr. 6. 08:24
 7/8 Akiteki ***** válasza:
A kutyának semmi baja. Meg kell tanítani a családot kaput zárni.
2018. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rájött, hogy nagyobb területe is lehet.

A megoldás marha egyszerű: kaput zárni, kutyának kapuszabályt megtanítani (csak engedéllyel léphet ki a kapun), és sokkal többet vinni sétálni, foglalkozni vele.

2018. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!