Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövid szörű kutyusnak télire...

Rövid szörű kutyusnak télire milyen “szállást” csináltok?

Figyelt kérdés

Bullterriert szeretnék és tudom hogy télen fázna, lakás sajnos nem opcio, pince van de oda se biztos hogy szeretném rakni, esetleg szigetelt ház?

aki már megugrott egy ilyen problémát kérem ossza meg velem:)



#kutya #bullterrier #ól #téli szállás
2018. ápr. 6. 20:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
7%

Mégis mi a baj azzal a kommenttel? Miért lenne állatkínzás? Nem olvastátok el, hogy mennyire vigyázunk rá? Éjjel egyébként nincs rajta a ruha, mert olyankor be van csukva a kazánházba, ahol szintén meleg van. És mindig, amikor leveszem róla este, soha nincs átázva, még amikor kint hempergett a hóban előtte akkor sem. Teljesen jól megterveztünk mindent kutyavásárlás előtt, az állatorvost is kikérdeztük és eddig soha nem volt beteg, komolyan mondom. Se egy fülgyulladás, se egy megfázás, se egy hasmenés.

Télen is husokat kap, amint olvashattátok, nyáron a meleg miatt nem adunk neki meleget meg romlandót, ilyenkor orijen kutyatápot kap. Minden évben megkapja a kötelező és a kombinált oltást is, 3 havonta féregtelenítőt, havonta advantixot.

Mindennap sétáltatjuk fél órát most már csak, mert nem nagyon bírja, meg a kertben is foglalkozunk vele. Régen napi 2 órákat sétáltattuk, csomót játszottunk.

Szegény kutyám, bárcsak minden menhelyes kutyának ilyen "állatkínzó" gazdája lenne ..

2018. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%
A bullterrier kb annyira bírja a hideget, mint egy csivava. Semennyire.
2018. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%

71%-os, én nem mondok semmit!

Csupán az érdekelne, hogy minek nektek kutya?

Különösen egy tacskó?

Döbbenetes!

2018. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
88%

#11

Igen, mindent megadtatok neki, ami pénzért megvehető, a magatok módján tán még szeretitek is ... mint egy tárgyat, ami a tulajdonoltok.

De azt, ami egy kutyának a legfontosabb az életében, a gazdi folyamatos közelsége, azt megtagadtátok tőle.

Ő szegényke hamarosan el fog menni, én kérve kérlek minden jóérzésű állatbarát nevében, hogy ti ne tartsatok kutyát, mert nem nektek való!

2018. ápr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
87%

TILOS! Rövidszőrű kutyát csak lakásba!

Kintre min. közepes termetű, min. középhoszzú szőrű, "télálló" kutyát szabad csak! (Én is eszerint választottam, pedig a mienk kinti-benti.)

2018. ápr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
78%

Tacskót kint?! Komolyan?! Édes jó eget, az enyém itt alszik a takaróm alatt éppen az ágyban, mert ruhában átfagyott a reggeli séta alatt! Tudom, milyen a szőre a tacskónak, picikék, nem szabad ki t tartani őket!


Bullterriert sem, az is rövidszőrű, nincs alsó bundája. Min. Labrador, juhászkutyák, ezek a fajták még átvészelil a telet.


Amugy pedig, a kutyának az nem élet, hogy ki van csapva a kertbe! Akinek nem opció, higy beengedi, az tartson hörcsögöt kb, de je kutyát!!!


A tacskós eredeti kérdést linkelné kérlek valaki? Köszi! :)

2018. ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Ti tényleg hülyék vagytok, ha szerintetk ez állatkínzás?
2018. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%

Ember. Majd az után hülyézz le bárkit, hogy a kutyád alapvető szükségleteit ki tudod elégíteni:

1. Minőségi táp vagy BARF (a maradék főtt hús nem tartozik ide!)

2. Falkalét (értsd: gazdikkal él szoros közelségben, mivel falkaálat és egy tacskó különösen társas lény. Itt fekszik egy épp a hasamon és nyalogat, hidd el tudom, mennyire igényli, hogy megtisztogassa úgy napjában 4-5-ször a gazdikáját :) ;) )

3. Megfelelő élöhely: tacskónál ez = lakás

4. Megfelelő szellemi és fizikai foglalkozás


Ez csak négy, a leges leg alapabb, enélkül a kutya szenved. Ha jól értelemeztem ezekből te egyet sem teljesitesz. Tehát állatkínzol. Pont.

2018. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
6%

Hát akkor nem tudsz szöveget értelmezni:D

Mindennap séta, kertben foglalkozás, játék.

Orijen táp nyáron, külön neki főzött hús, sült máj, nem maradék főtt hús, te észlény.

Megfelelő élőhelye van, nem fázik, nem fél, boldog, kiegyensúlyozott kutya.

Attól , hogy nem engedem be a házba, de minden másból a maximumot kapja, az neked állatkínzás, akkor Te hülye vagy. Pont.

2018. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
86%

Azért az Orijen az nagyon messze van a szuperprémium táptól. A kutyának nem kell főzni a húst, sütni sem. A sült máj meg egyenesen tiltólistás.

BARF vagy kiváló táp.

A kertben a -10-ben a foglalkozás egyrészt nem hinném, hogy megvalósul, másrészt nem ér fel egy jó kis hentergős-kergetőzős-ölbeugrós labdázással a nappaliban a kandalló előtt.

Lehet, hogy laikus szemed könnybe lábad a gyönyörtől, mikor a hideg téli estèken kitekintesz a magányosan a fagyban óljában kucorgó 10 kilós 2 cm hosszú szőrű kutyuskádra, hogy de kegyetkenül jol tartod te ezt a kutyás; de el kell szomorítsalak... nem! Nem megfelelőek a tartási körülmények!

Egyébként, itt csak te hülyéztél eddig le másokat, de azt többízben is. Mondjuk nem vártam többet :)

2018. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!