Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lebénult a kutyám. Megműttesse...

Lebénult a kutyám. Megműttessem, vagy ne kínozzam vele?

Figyelt kérdés
Sajnos lebénult az 5 éves kutyusom két hátsó lábára. Eltérő információkat kapok, nem tudom, mit tegyek! Több orvos látta már, kórházban is töltött néhány napot, hamarosan kezdjük az akupunktúrás kezelést. Az egyik orvos szerint felesleges a műtét, nem garantált a sikere, a másik orvos szerint felelőtlen vagyok, ha nem műttetem meg. Amikor kérdeztem, hogy milyen kockázata van a műtétnek, azt a választ kaptam, hogy az altatásnak van kockázata, de nem szokott gondot okozni!? A legtöbb gazdi, akivel beszéltem, szintén azt mondja, hogy ne okozzunk felesleges szenvedést...én meg tanácstalan vagyok! Az orvos aki a műtét mellett kardoskodott nem látta, nem vizsgálta az ebet mégis azt mondta telefonon, hogy azonnal műteni kell. Ti mit tennétek?
2010. jún. 11. 22:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
29%
ne kínozd szerintem, altasd el, tudom nem a legvidámabb választás, de nem éri meg szenvedtetni szegény kutyust
2010. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem örökké furdalt volna a lelkiismeret, ha nem próbálom meg azt a műtétet. Hátha felépül a kutyus, csak akkor altassátok, ha már semmi remény nincs és már nem akar élni a kutya. De addig amíg küzd, ne adjátok fel ti sem, még elég fiatal meg kell kockáztatni azt a műtétet.
2010. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
nincs orvos akiben megbízol? Mindenesetre vidd elegy jó klinikára, vizsgálják meg és utána dönts. Ez sajnos nehéz, ha csak idegbecsípődése van az tényleg viszonylag egyszerűen műthető. De lehet más is.
2010. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Én megadnám neki az esélyt hátha meg gyógyul...
2010. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
műtess hátha nálatok jár a szerencse!!
2010. jún. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
38%
Egy orvosi kezelés eltarthat több hétig is, és rengeteg pénzbe kerül. Ha nincsenek anyagi akadályai, akkor próbáld meggyógyitani, ellenkező esetben ne hagyd szenvedni, kárpótold az érzéseidet egy kiskutyával.
2010. jún. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Én a műtét mellett döntenék, hátha segít, mindent meg kell próbálni.
2010. jún. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
ADDIG KELL PRÓBÁLKOZNI AMÍG ÉL!!!!! EL NE ALTASSÁTOK !!!!
2010. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

ennyi erővel meghalhat egy kutya a műtőben egy egyszerű fogkőlevételnél is, az altatás miatt...mint ahogy az embereknél is benne van a pakliban minden egyes altatásnál, rutinműtétnél is. ez ezzel jár, emiatt nem kell megijedni a műtéttől.

válaszolj magadnak arra a kérdésre hogy ha lebénulna anyád, apád, vagy a gyereked, akkor elaltattatnád e?...na ugye.

ha szereted, ne mondj le a kutyáról.

2010. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%
EL NE ALTASD!GONDOLKOZZ MÁR, ÉS ADDIG CSELEKEDJ, AMIG LEHET.MŰTTESD MEG, ÉS INKÁBB A MŰTÉTBE PUSZUTLJON BELE, MINT A TE MEGÖLÉSEDBE, MIVEL EZ AZ, MERT MÉG VAN REMÉNY.NEHOGY REMÉNYTELEN LEGYÉL MÁR.ÉS HA MEGGYÓGYÚL?AKKOR MIVAN? HA MOST ELALTATOD EGY EGÉSZ ÉLETBEN GYÖTÖRNI FOG A LELKIISMERET, HOGY MEGÖLTED A KUTYÁD, MIVEL AZ ALTATÁS ARRA SZOLGÁL, HA MÁR NINCS REMÉNY.DE ITT A MŰTÉT, EL NE SZALASZD!LEGYÉL NORMÁLIS LÉGYSZÍVES!!!!!
2010. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!