Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire higiénikus az aki...

D_zoli kérdése:

Mennyire higiénikus az aki lakásban tart kutyát? Pl megtörlik az eb fenekét vagy öö nyomokban fekália van a szőnyegen, kanapén és ágyban?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 9. 07:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
7%

Mi nem tartunk, de aki ismerősünk tart hááát nem tudom. Nem szívesen járok hozzájuk, hogy őszinte legyek. Legyenek akármilyen tiszta emberek, igényesek, akkor is érezni a lakásban a kutyának azt a tipikus szagát, amit ők lehet megszoktak, de azért egy vendéget tud zavarni. Engem pl zavar, pláne ha eszek. Meg azért kutyaszőr is van itt-ott, hol több, hol kevesebb, attól függ ki milyen kutyát enged be. És hidd el, a kutya feneke ha nem is betyárkörtés, akkor is tudjuk mi jön ki onnan, nem ennél arról a lyukról, de mikor látom, hogy a lakásban odaül a szőnyegre, az a lyuk odaér a szőnyegre, ahol esetleg utána a kisgyerek nyalakszik, meg fetreng, az azért elég gusztustalan. ÉS akkor ez még egy szőnyeg. A kanapéról ne is beszéljünk vagy az ágyról.

Nálunk is vannak kutyák, de kizárólag az udvaron.

2018. ápr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
No igen, van aki kutyát tart, és van aki kutyával él. :)
2018. ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két kutya van, egy vendég sem panaszkodott kutyaszagra,mert nincs is.


Ugyan is ha melóból haza érnék én is érezném. Simán csak levegőtlenség van. Mivel egész nap nincs nyitva semmi sem.


Egyik kutyánk 16 éves,nem szobatiszta, sokat takarítunk utána,egy helyre végzi a dolgát. De rögtön feltakarítjuk.


Ismerjük a hipot és a domestost is. Szóval fertőtlenítünk ha kell naponta 7x is. Szóval ilyen higiénikus lakás is ritka :D


Levehető kanapé huzatunk van így ha össze kenik a kutyák vmi oknál fogva levesszük kimossuk. Rárakjuk a tisztát.De alapestben 3-4 hetente ezt is cseréljük tisztára.

Szőnyeget is kimossuk legalább 3-4 hetente.


Hetente kétszer van takarítva,amiből az egyik egy nagyobb.


Nincs kosz sosem. Kutyaszőrt nem találtam még. Inkább hajszálat szoktam.


Én eddig állatos lakásban azt vettem észre nagyobb a tisztaság,mint aki nem tart állatot. Netán még bent is dohányzik és akkor meg a falból is dől a bagó szag. Na ez engem jobban irritál,mert sokszor az egész ruhát ami rajtam volt dobhatom a szennyesbe,mert cigi füst szagú!! Sőt van mikor a hajam is!!


De mint a legtöbb házi gazda vendég várás előtt takarítunk,rendet rakunk ugyan úgy mint akinek nincs házi állata.Hiszen a vendégeket mindenki megtiszteli,hogy frissen ki van takarítva.


Akinek van kutyája vagy macskája pont azért ügyel a rendre,mert az állatok koszolnak. Így többször kell takarítani,hogy tisztább legyen a lakás. De kit érdekel? Mi választottuk.


Mi kutyáinknak ritkán kakis a segge.Hiszen normál székletük van, seggüknél rövidre van vágva a szőr. Ha mégis az akkor én berakom a zuhanyba,meg mosom megtörlöm és csókolom.


Velem alszik mindkettő,nem büdös az ágyam,nem szőrős,nem bolhás,nem kakis.

2018. ápr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Két benti kutyám van kertesházban. Ha sokat vannak egyedül zárt ablakoknál akkor bizony kutyaszag van rendesen (mondjuk minket nem zavar, megszoktuk és 2 perc alatt kiszellőzik). Az egyik miatt napi szinten egy lapát szőrt söprök össze a lakásban, rendes ruhában csak az étkezőszékre lehet leülni mert a kutyák felmehetnek mindenhova így a kanapékon lévő védőtakarók kutyaszőrösek. Ha esős idő van akkor a kertből/utcáról olyan sarat hoznak be, hogy 4szer kell felmosni.

Őszintén minket nem zavar, napi 15 perc plussz takarítást igényel. Vendégeket pedig nem hívok, legalább otthon hagy legyen nyugtom.

2018. ápr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!