Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdenétek/kezdtétek a...

Hogyan kezdenétek/kezdtétek a leveleteket amikor egy tenyésztőnek írnátok/írtatok?

Figyelt kérdés

Első levél, és tényleg komolyak a szándékai valakinek az adott fajtával. Mit érdemes a levélben leírni magunkról? Mit megmutatni esetleg? Te mit tartanátok fontosnak?


Különböző fajtákat írok le és azt is kérném, akinek esetleg itt van olyan fajtája, akkor megoszthatná velem, hogy hogyan is állt hozzá. A border collie, a sheltie, a cairn terrier, a bearded collie, mudi, pumi, norwich terrier. :)


2010. jún. 12. 11:03
1 2 3
 1/21 Akiteki ***** válasza:
100%

Ilyen fajtám nincs, de úgy általánosságban:

Először is egy rövid bemutatkozás, hol lakom, milyen körülmények között, milyen kutyám van eddig.

Aztán érdeklődnék a fajta tulajdonságai, tartási igényei iránt, leírnám, hogy mit tudok eddig róla.

Esetleg kiemelni a kutyái közül, aki nekem tetszik és érdeklődni milyen utódai vannak (ha nincs róla információ)

Elmondanám, milyen célra keresek kutyát, hogyan és mennyit tudnék foglalkozni vele.

2010. jún. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod:)
2010. jún. 12. 11:11
 3/21 anonim ***** válasza:

Az egyik legfontosabb, hogy ne az ár legyen az első kérdésed.

Mutatkozz be, mesélj arról, hogy honnan ismered a fajtát, miért szeretnél ilyen kutyust, hogyan találtál rá az ő kennelére, miért pont tőle szeretnél kiskutyát. Majd írd meg, hogy szeretnéd meglátogatni személyesen is, megnézni élőben is a kutyákat és a végén érdeklődhetsz, mikorra várható alom és milyen párosításokból. Árról csak a személyes találkozó során illik kérdezni - nagyjából úgyis tudod, mire számíthatsz (80-150 ezer forint).

Ha eleve csak az árról kérdezősködsz és hogy van-e eladó kölyök, akkor nagy valószínűséggel nem fogsz kapni onnan kölyköt... legfeljebb egy hárító de udvarias választ. (Vannak, akik ilyeneknek nem is válaszolnak.)

2010. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem miért ne kérdezhetjük meg az árát a kutyának az elején? Én elvből nem veszek 200 ezer ft-os kutyát. 120 ezreset még igen, szval nem a pénz a gond, hanem sztem a 200 már csak fellengzés(extra ritka fajták kivételével, de az engem nem érdekel). minek levelezzek, utazzak rengeteget, szeressek bele egy kiskutyába ha a végén mikor már csak a fizetés van hátra kiderül h 200 ezer és én elvből ennyit nem adok kutyáért? (nem lehet annyival jobb a 120 ezresnél, annak már beszélő kutyának kéne lennie minimum, ha a 120 ezresnek champion, nekem is tökéletesen tetsző, tenyésszemlés, munkaképességi vizsgás, minden örökletes cuccra leszűrtek és minőségileg tart,nevel, ennél már nem lehet több.)


és a válaszom: én mikor írtam levelet csak érdeklődtem, nem mutatkoztam be(persze a nevemet a végére írtam), csak leírtam a kérdéseimet amit nem tudtam meg a honlapról, és h miért érdekel.


De azt írtad komoly érdeklődő vagy, de ennyi fajta iránt egyszerre? Sztem menj el kiállításra és ott fél nap alatt beszélgetve, nézeldőve, kutyázva könnyen szűkíthetsz még, max. 3 fajtára.

2010. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én inkább felhívnám, elmondnám hogy mit akarok aztán válaszolgatnék neki. Ami érdekli, azt majd megkérdezi. És mudim van.
2010. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Akiteki ***** válasza:
50%

Meglátogatás meg felhívás azért nem mindig működik.

Nekem kicsit egyszerűbb volt levelet írni Dániába meg Belgiumba, mint telefonálni vagy odaruccanni. :))

2010. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Jó hát sajnálom, az nem tenyésztőm nem Belgiumban lakik.
2010. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalatomat mondtam. :) Nem tudom, más fajtáknál hogy működik, mindenesetre ha drágább az átlagnál egy alom, akkor arra a weboldalon "céloz" a tenyésztő, pl. azzal, hogy új/ritka vérvonal vagy különösen ígéretes párosítás stb.

Mikor én kutyát kerestem, nem szerették, ha egyből árakról beszéltünk, az első az ismerkedés volt mindig.

2010. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
(Megjegyzem, az a fajtacsoport, ami a kérdezőt is foglalkoztatja.)
2010. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Márcsak a border colliet, pumit, mudit és a cairn vegyétek figyelembe :)
2010. jún. 15. 23:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!