Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha egyszerűen...

Mit tegyek ha egyszerűen KÉPTELEN vagyok kiirtani a bolhákat?

Figyelt kérdés
Kutyára-macskára próbáltunk mindent már!!! De visszajönnek! Exspot, Frontline, Biospotix, Bolfo, Neostomosan, citromos lemosó, Insecticide, állatorvosnál kezelés, több orvossal beszéltem stb. Vagyonokat költöttünk rá, már nem tudok mit tenni az állataim szenvednek... :( Kutyának a nyakörv nem jöhet szóba, azon kívül szinte már mindent tettünk rá... Istenem, mit tegyek még? Már egy éve küzdünk. Előtte nem volt rajtuk néha bolhairtó mégsem voltak bolhásak.
2010. jún. 12. 14:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küzdök a macskáimon. Ráadásul olyan hamar visszajönnek, hogy még el sem múlt az előző hatása elvileg és nem is lehet megint rátenni még. Tiszta idegbaj vagyok.
2010. jún. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Neocidol ampullát vettem, az segített. 3 ampulla van benne. 1-t 5 liter vízbe kell feloldani, és bepermetezni vele a kutya helyét, a kutyát megfürdetni benne. Majd a fürdetés után 1 héttel újabb, fürdés, h a kikelt petéket is kiírtsa. Esetleg, ha szügséges, akkor 3. héten is egy fürdés. Nekem ez segített.
2010. jún. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
De a macskát nem tudom megfürdetni. Túl vad. :S
2010. jún. 12. 14:59
 4/29 anonim ***** válasza:

A macskát nem is kell. :D

Keresek valamilyen fújós flakon, olyat, mint az ablaktisztítós üvegek, abba öntesz, és befújod.

2010. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
De nagyon sűrű szőre van. Amúgy meg ugyanezt csináltam a neostomosannal és az nem hatott... :(
2010. jún. 12. 15:17
 6/29 anonim ***** válasza:
Ilyen nagyfokú bolhásság esetén levágatnám a szőrüket tar kopaszra, és utána ADVOCATE vagy STRONGHOLD spot-ont tennék rá! Ezek kiírják a bélférget, a szívférget, a bolhákat, a kullancsokat és még a petéket is életképtelenné teszik!
2010. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Jah, hogy csak lefújtad Neostomosannal... Hozzám, hogyha a kozmetikámba hoznak egy ilyen kutyát, mérettől függően (egy közepes termetűnek 3-5 ampulla) feloldom vízben, és szó szerint mártogatom a vízbe a kutyát, jól átitatom a szőrét, és csak úgy polyognak ki belőle! Ne is öblítsd át, hagyd, hogy a kutya így száradjon meg! Viszont a Neostomosan nem írtja ki a bolhapetéket, amik 2-3 nap múlva kikelnek, így 2-3 napon belül meg kell ismételni a mártogatást! Ha szükséges, rá 2-3 napra megint!


(Előző vagyok)

2010. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Alig van bennük pár bolha, egyáltalán nem hemzsegnek és a környezetben sem, de az a pár mindig visszajön. Amúgy meg mudiről van szó, és a kinézetük is fontos, nem akarom örökre tönkretenni a szőrük minőségét. Nem tudom mit vétettem, hogy más rácseppent egy szert és kész vége a problémájának. :S
2010. jún. 12. 15:22
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem fújtam le, megmostam őket, még a macskát is mert akkor még nagyon pici kölyök volt és én voltam az erősebb.
2010. jún. 12. 15:23
 10/29 A kérdező kommentje:
A másik meg az hogy mit értünk a környezet kitakarításán? Az egész házat és kertet? Vannak olyan szobák amikbe sosem volt állat és én sem, és lakatra van zárva. A kert hatalmas, és több tucatnyi szárnyas és nyulak vannak. Ezt mind kéne? Mert én "csak" házat, kennelt takarítottam... Úgy érzem ez pénzügyileg és fizkailag is lehetetlen.
2010. jún. 12. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!