Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez? Linkes sztori

Mit szóltok ehhez? Linkes sztori

Figyelt kérdés
[link]
2018. ápr. 23. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az ivartalanítási kötelezettséggel, de Magyarországon egy ilyen jellegű rendelkezésnek még messze nincsenek meg a feltételei. Így értelmetlen lenne.


Az a reteg, amelyik felelős àllattartó és adott esetben ivartalanítja a kutyáját, az megteszi törvény nélkül is. Az pedig, aki nem hajlandó, azt nem tudják megbüntetni. A jelenlegi törvényi keretek közt livitelezhetetlen.

2018. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, minden hobbi kutyát ivartalanítani kellene(akik nem kiállításra, tenyésztésre, versenyekre veszik a kutyát).

Illetve érdemes lenne vizsgához kötni a kutyatartást.

2018. ápr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem teljesen oké lenne, ha bevezetnék.

Akinek nincs pénze az ivartalanitásra, ne tartson kutyát.

A tenyésztőken pedig nem fog megkottyanni az az évi x ezer ft, maximúm majd a kölyköket nem 150-ért, hanem 160-ért fogja adni.

2018. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És mi van azzal, aki nem tudja ivartalaníttatni valamilyen egészségügyi okból kifolyólag? Vagy rosszul altatják és elhullik szegény kutya? A kötelezővé tétellel én egyetértek, de gondolni kellene az ilyen esetekre is!
2018. ápr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem biztos, hogy erre szükség van. Első körben a kötelező chipelést és egy legalább 2 évenkénti veszettség elleni oltást kellene következeteden bevasalni a gazdákon, és szénné birságolni azt aki nemtartja be. Aztán kötelezővé tenni az évenkénti féregtelenítést, és kombinált oltást.

Amíg ezek nincsenek meg, addig az ebadó sem érne célt, hiszen a kóbor/kidobott kutyák áradata az oltatlan, chipeletlen felelőtlen kutyatartóktól és a szaporítóktól érkezik. Ahogy az abszurdisztánban lenni szokott, a chipelt kutyák gazdáinak a nyakába lenne baszva még egy sarc, akik meg nem chipeltetnek röhögnének a markukba mert senki sem foglalkozna velük ahogy most se.

2018. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Előző: A kutyák chippelése már évek óta kötelező! Az ellen nem tudsz semmit tenni, hogy ennek ellenére vannak, akiket ez nem érdekel. Bármit kötelezővé lehet tenni, de mindig lesz 1-2 ember, aki nem fogja betartani.
2018. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem tartják be mert semmilyen hatóság nem foglalkozik a betartatásával.


A jármű vezetéshez meg az érvényes jogosítvány kötelező ami csak azért van betartva, mert van egy hatóság amelyik be is tartatja.


Ebben az országban csak az van betartva, aminek a betartását valamilyen hatóság kikényszeríti. A kötelező chipeltetés kikényszerítése nélkül nincs miről beszélni ebadó ügyében, mert nincs mialapján kivetni az adót, ellenőrizni a mentességet és az adó fizetés elmulasztását. Szóval jelenleg nincs miről beszélni.

2018. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pont egy normális ebadóval lehetne betartatni a kötelező chipelést és az abból fakadó kötelezettségeket, mert akkor lenne forrás az ellenőrzésre. Most azért nem érdekel senkit, mert nemhogy bevétel nincs belőle, de a betartatás egy csomó pénzbe kerülne. Plusz az ebadó eleve csökkentené az udvarba láncon kik.rt, moslékon tartott kutyák számát. Engem, akinek évente vagy kétszázötvenezerbe van a kutya, pont nem érdekelne mondjuk egy tízezres ebadó.
2018. ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ezt nem erted utolso. Hogy teged meg engem nem vagna foldhoz az ebado, de azt gondolom az irasod alapjan, magamrol meg nyilvan tudom, hogy mi az a reteg vagyunk, aki egyebkent is ivartalanit (legalabbis en, mivel nem vagyok tenyeszto, szaporitani meg nem fogok nyilvan). Szocal erted, a magunk fajtan csattanna az ostor. Aki szarik ra, az ezutan is szarni fog ra. Egyebkent a mentalutas foleg falun megdobbento. A kutya fogyoeszkoz, hagyjak szaporodni, agyonverik a kolykoket, ha epp elhullik valakinek a kutyaja, akor meg jo az utanpotlas. Teljesen abszurd!
2018. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!