Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vese problema a tobbi lent?

Vese problema a tobbi lent?

Figyelt kérdés
Van 1 11eves amcsi bulldog szukam. Belett adva a fereghajto masnap mar nem volt hajlando enni.1 het utana se elvittem orvoshoz. Ultrahang labor stb. Rossz a veseje szerkezetileg nem de mukodesileg igen . Ezert nem eszik. A verkepe is rossz. Nagyon. Most infuzios kezelest javasoltak valakinek volt hasonlo? Ebbe a honapba volt a laban egy kis daganat azt mondtak fogjo leszedes es oltas. Valoszinuleg alapbol is rossz volt a veseje de az oltas meg a fereghajto ratett neki. Nem tudom mik az eselyek azt mondta a doki o sem tud mit mondani. Aggaszto semmit sem akar enni par falatot es kifujt.
2018. ápr. 26. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia.nekem egy hete halt meg a kutyám veseelégtelenség miatt.A vérképében a kreatinin szint 960 volt,a maximum 130-as helyett.Infuzios kezelést kapott naponta 10 napig ,de a végén se enni ,se inni nem tudott,elájult,remegett.Keserves döntés volt,a kreatinin szintje csak emelkedett,de el kellett altatnunk.Nézd meg a kreatin,karbamid szintjét,az sokat segit.Nekem sem mondták meg,hogy szinte reménytelen,az ölembe vittem le mindennap a rendelő lépcsőjén,járni is alig tudott.Ha magas ez a két érték,akkor sajnos kb.a veséje 80% leállt,majdnem,hogy csoda kell az életben maradásáért.Én belebetegedtem a gyászba,őszintén szurkolok értettek.
2018. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vesét tudják gyógyszerrel kezelni/ szinten tartani. Tapasztalatból írok. Nálunk sem evett semmit, és naponta infúzióra jártunk. Reggel bevittük, este hazahozhattuk. A szívem szakadt meg. Aztán több vérvételből (teszteltek mindenre) megállapították, hogy elég rossz a mellékveséje. Aztán csináltak egy teljes tesztet vesére, és kimutatta a bajt. Azt hittem ott hal meg szegény. Minden bajom volt, azt akartam itthon legyen és jól legyen. A helyzet romlott, bent tartották éjszakára. Ahogy megjött az akkori vérkép, és tudták mi a baj azonnal elkezdték kezelni. Kapott rá gyógyszert, amit havonta kell kiválltanunk. 3 napig volt kórházba 0-24be (életem legrosszabb napjai voltak) , aztán egyik látogatás alkalmával az orvos mondta, hogy haza lehet vinni hátha otthon eszik mostmár, hogy kapja a gyógyszereket, mert tőlünk nem fogad el semmit. Amennyiben nem eszik 2 nap múlva vigyük vissza, és akkor további infúzióval kezelik. Hazahoztuk, és én még ennyit nem láttam enni. Hálistennek rendben van teljesen, csak gyógyszert kap a reggelibe, és vacsorába élete végééig. Még friss a dolog az egész március elején kezdődött, így jelenleg minden pénteken vérvételre járunk. Az utolsó két eredmény tökéletes lett. Látszik is rajta, és a kedve is a régi.

Remélem minden rendben lesz veletek is, és az orvosok tudják kezelni gyógyszerrel Őt is.

Kitartást, és jobbulást kívánok!

2018. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok hozzátenném a helyzet elég súlyos volt nálunk is. Ájult volt. Kézbe vittem sétálni. Orvoshoz rohangálás. Kegyetlen volt. Azért írtam le, mert vannak helyzetek, amikor kezelni tudják. Sajnos nem mindenkin tudnak már segíteni, de szivből remélem nektek tudnak!
2018. ápr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De jó nektek,örülök.Nálunk már nem volt esély.
2018. ápr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló!

Nagyon sajnálom, hogy nem tudták meggyógyítani :(

Részvétem!

Újabb Csillag ragyog az égen az Ő személyébe! :(

2018. ápr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszak az ertekek. Veseelegtelensege van. Milyen gyogyszerrel lehet esetleg kezelni ? Az a baj annyit mondtak nem tudjak hogy mi lesz
2018. ápr. 26. 16:32
 7/12 A kérdező kommentje:
Karbamid 16.5 kreatiminje 272 ez a normalnak a duplaja
2018. ápr. 26. 16:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekünk az összes érték kevés volt. Ezt betegség válogatja,hogy mit adnak rá.

Nekünk ezt kell szedni: astonin 0,1 mg tabletta

Ez termeli azt a dolgot, amit a veséje nem termel magától. Reggel 2 szem, és este 2 szem

2018. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha neki magas, akkor biztos tudnak adni amit mi szedünk annak az ellenkezőjét, hogy csökkentsék neki
2018. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk 205 a vese értéke Ipakitine port kell kapnia és trovet vese tápot eszik.


Tavaly októberben 178 volt az érték, kapta a gyógyszert,meg a tápot. Novemberben 160 ra lement az érték.Aztán volt 2 bélgyulladása 2-3 hét különbséggel. Így akkor a gyógyszerek fel voltak függesztve diéta stb. Februárban néztük akkor 140.2 volt. Viszont erős bélgyuszi miatt gastro intestinál-t kellett hogy adjak neki. Nem akartam hogy újabb bélgyulladása legyen így több royalt kapott, kevesebb trovetet. Viszont 2 hete csináltattam egy teljes vérképet.


Vese érték ami februárban normális volt 205-re ugrott illetve a máj értéke is magasabb volt.


Ipakitine port kapja október óta (kivéve mikor bélgyuszija volt) most már trovetet kapja, 3-4 szem royalt azért bele dobok,meg kap májvédőt.


Ő 16 éves :)


Ipakitine por nagyon jó!

2018. ápr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!