Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha apám allandóan...

Mit tegyek ha apám allandóan piszkál? Idézem "ettől nem leszel nagy lány". A szavaival elve. Tobbi lent

Figyelt kérdés
Akarmit csinalok pl kicsit kisminkelem magam egybol mondja hogy "a sminkelestol nem leszel nagy lany" vagy "ettol nem leszel nagyobb lany" vagy valami hasonlot. Vagy pl ha veletlenul csunyan beszelek akkor "a csunya beszedtol nem vagy nagylany" pedig mind ezt nem azert csinalom... Istenem hogy nem tudja felfogni... Nem direkt beszelek csunyan csak kicsuszik ha valamivel felidegesitenek... Vagy nem azert sminkelek (szempilla spiral szoval ilyen minimal dolgok) nem azert csinalom hogy en majd milyen idos vagyok hogy ezt csinalom... Egyszeruen igy erzem jol magam....vele semmirol nem lehet normalisan beszelni mert vagy el poenkodja vagy tul komolyan veszi... Jah es hat persze mindig ismetlem MINDIG neki van igaza... Olyan nincs hogy o teved.... Mit tehetnek hogy ne kezeljen 11 evesnek? Jo tanulo vagyok... A noveremnek ennyi idosen mar baratja volt nekem az sincs(9 evvel idosebb nalam) ot sokkal erettebben kezeltek... En vagyok a 2. gyerek a kis huly GYEREK aki "nem ert semmihez" es orokre gyerek marad a szemukben... (15 lany)

2018. ápr. 8. 00:46
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Apukád azért csinálja ezt, mert furcsa neki, hogy nőiesedsz, kezdesz felnőtté válni. Ha legközelebb megint ezt mondja, szólj vissza neki, hogy “Te meg nem attól leszel jó apa, hogy folyton beszólogatsz.”
2018. ápr. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Igaza van, nem ettől leszel nagy lány.
2018. ápr. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Az elsőnek van igaza. nem tudja elfogadni hogy a kicsi lánya kezd felnőni.
2018. ápr. 8. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Válaszold kedvesen, hogy tudom apu.

Aztán, ha csúnyán beszéltél, mondd, hogy bocs, véletlen volt. Ha a szemfestékről, kérdezz vissza "jobban szeretnéd, ha nem festeném magam?" Hallgasd meg amit mond, és ne vitatkozz vele. Utána persze azt kensz magadra, amit akarsz, de érezze, hogy megfontoltad a véleményét.

2018. ápr. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%

Persze, aki nem azt írja amit szeretnél azt lepontozod.

Igen, minek káromkodsz és beszélsz csúnyán.

Egy nagylány nem beszél trágár módra, még véletlen sem.

A festéstől se leszel szebb, csak mert azt látod másoktól.

Ne másokat utánozz, próbálj meg normális beszélni is.

De ha így viselkedsz tényleg soká leszel nagylány.

Na és ha úgy tetszik ezt is lepontozhatod .

2018. ápr. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
98%
Az első tanácsát érdemes megfogadnod,értékes és hozzáértő bejegyzés.Megjegyezném,hogy ilyen korban a fellángolás természetes,tehát az édesapának kéne némi önismeretet gyakorolnia.A saját lányomat pedig inkább dícsérném és bíztatnám!!!
2018. ápr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megpróbálok majd vele beszélni. Kedves 5. Válaszoló akinek nem tetszik a véleménye azt nem szoktam értékelni... Nem kell egyből támadni....
2018. ápr. 8. 09:49
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
35 vagyok anyám folytom megmagyarázza mit hogy kéne csinálnom, beszólogat, kisfiamoz stb.... Sok szülő ilyen, próbáld meg elengedni a füled mellett és kész. Tudom nem egyszerű!
2018. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!