Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a hibás? Aki kinn hagyta a...

Ki a hibás? Aki kinn hagyta a labdát, vagy a kutyàm (ergo én) aki szétharapta?

Figyelt kérdés

Lakásunkhoz közel van egy kisebb kosárlabdapálya, oda szoktam reggelente benni a kutyámmmal ha már nyitva van.megnéztem, nics rajta tábla hogy kutyàt ne lehetne bevinni. Van közvetlem mellete egy játszótér, nyilván arra ki van téve.


Ma reggel bejöttünk, pont akkor nyitották ki. Volt benn egy labda, kutyám szaladt èrte, rögtön kiharapta. A szembe lévő házbol kiabált ki egy ember hogy nehogy kiharapja a kutya, mindjárt jönnek le èrte. Mondom màr kiharapta. Erre csak azt kezdte el mondani hogy ide nem is lehet kutyát behozni. Ki a hibás?


2018. ápr. 29. 08:11
1 2 3
 1/25 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Te.
2018. ápr. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
Te.
2018. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Meg is indokolnátok hogy miért? Ő hagyta kinn a labdàt tegnap este vagy ki tudja mi óta, miért nem vigyàzott rà jobban?
2018. ápr. 29. 08:23
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
Te. Indoklást akarsz? Mert bevitted a kutyát.
2018. ápr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
Te vagy a hibás, mert nem szóltál rá a kutyára, hogy ne tépje szét. De egyébként a labdát akár el is vihette volna bárki szóval nem igazán értem, hogy miért hagyták ott. Amúgyis ez csak egy labda.
2018. ápr. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha nincs kiírva, hogy nem vihet be kutyát, akkor miért ne vihetné be?
2018. ápr. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
A Te kutyádért te felelsz, tehát egyértelműen Te vagy a hibás. Nem számít, hogy ki hagyta kinn a labdát, neked kellett volna a kutyát fegyelmezni.
2018. ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

Ugye nem csak olyan táblát nem láttál, hogy tilos kutyát bevinni, hanem olyat sem, hogy „ebek futtatására kijelölt terület”?


Márpedig:

41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról → „17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.”

2018. ápr. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

Hülyeség azon vitázni, ki a felelős.A véletlenek egybeesése.Amúgy is csak egy labdáról van szó, ami ha azonnal kiharapta, nem egy nagy érték.

Vagy ne is törődj az esettel, vagy ha azt akarod hogy a dolog ne jöjjön elő benned folyton, vegyél egy hasonló labdát és add oda.Márha az ember még problémázik rajta.

Amúgy az is megtörténhetett volna, hogy valaki elviszi az otthagyott labdát.

De máskor vigyázz, ne menjen be a kutyád a játszótérre.

Nálam volt olyan, szomszéd gyerekek átrúgták kertünkbe a labdát, a kutyáim rögtön elkapták és szétharapták.A gyerekek véletlen rúgták át, szomszéd nem hibáztatott, nem csinált ügyet sem a dologból, nem is lett volna jogos.De másnap eszembe jutott a dolog, láttam a 2 kisgyerek tekintetét, és vettem nekik egy ugyanolyan labdát, és átdobtam.Így jobb érzés maradt bennem is, a gyerekekben is, szülőkben is, és kibírtam azt a párszáz forintot.

De ha megint átrúgják, már nem veszek meg minden labdát.

2018. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

Őszinte leszek, egy ilyen helyre én is simán bevinném a kutyámat póráz nélkül, pedig tudom hogy kéne.

Kérdező, csupán annyit kellett volna tenned, hogy jobban odafigyelsz és rászólsz a kutyádra amikor látod hogy észrevette a labdát. Vagy ha tudod hogy ez az első dolga amint beléptek, rácsatolhattad volna azt a pórázt. Szóval igen, te mindenképp hibás vagy, de az is akié volt a labda, mert aki kint hagyja bármilyen tulajdonát felügyelet nélkül, az ne csodálkozzon, ha bármi olyan történik vele ami nem teszi felhőtlenül boldoggá. Persze egy ideális világban nem így kellene működnie, de ez még mindig M.o.

2018. ápr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!